Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van e köztetek olyan akinek...

Van e köztetek olyan akinek volt problémája a magas prolaktinnal és most babát vár?

Figyelt kérdés
Kinek milyen magas volt,és mennyi idő után jött helyre?Mennyi idő után lett baba?
2013. máj. 27. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok esetben PCOS mellékhatása ezért midnenképp érdemes egy terheléses inzulin vizsgálatot is csináltatni. Viszont ismerek olyat is akinek csak ez volt a gond. Norprolac vitte le neki több mint másfél év alatt. Miután beállt a havija a 3. ciklusban babás lett pedig még akkor is magas volt a prolaktinja 1000 fölötti. Most 2 éves mult a gyerek, még nem menstruál de most hagyta abba a szoptatást. Azért igy is néztek neki prolaktint egyszer és akkor is 1200 körül volt, pont mint amikor teherebe esett.

Nekem csak enyhén volt emelkedett aztán kiderült a PCOS. kb 3 lvig szedtem a bromo-t rögötn le is vitte, önszántamból hagytam abba és fél év után most nézettem, azóta is tökéletes, nem emelkedett vissza. Nekem sosem volt 600 fölött, szóval a gyógyszer is 1 hónap alatt rendezte. Viszont a PCOS miatt a baba még mindig nem sikerült.

2013. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem magas volt, és talán most is az.

1700 körül volt és nálunk 500 a max. ---> csak mert nem mindenhol ez az arányszám, ezt a viszonyításhoz írtam le.

Amikor terveztük a babát akkor először bromocriptin-t szedtem majd norprolacot. A norprolac jobban levitte (nekem egyébként van is elváltozásom a hipofízisben). Aztán nem jött össze, és abbahagytam a gyógyszer szedését. Láss csodát teherbe estem, no nem attól, hogy abbahagytam. Az orvos aztán mondta, hogy azonnal szedni a 12. hétig.

Előző terhességnél is csak addig kellett szednem.


Sok sikert!

2013. máj. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem, de egy kedves ismerősnek (egyben kolléganőm is volt), szintén magas prolaktin szintje volt (konkrét számokat nem mondott), olyannyira, hogy az orvosok közölték, hogy ne fáradjanak védekezéssel, gyakorlatilag esélytelen, hogy kezelés nélkül teherbe essen. Ő aztán felíratott mégis fogamzásgátlót, biztos, ami biztos. Én bejelentettem az egyik hónapban, hogy jön a gyerkőc, a következő hónapban pedig a kollegina. :) Teljesen természetesen, spontán fogant a babájuk, védekezés mellett. Szóval most együtt pocakosodunk.

Szóval, egy kis lelkesítő, hogy magas prolaktinnal is simán jöhet a baba, még ha az orvosok semmi esélyt sem látnak rá. :)

2013. máj. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem magas volt, szedtem Bromocryptint, majd Clostilbegitet is vagy 3 évig, de nem sikerült teherbe esnem (illetve amikor igen, nem maradt meg a baba). Később kiderült, hogy pajzsmirigy-alulműködésem van, erre kaptam Letroxot. A prolaktinom lement 2,0 alá, és most már két szép gyerkőcöm van.
2013. máj. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Nekem most lement a normál értékre,a tsh is 1,75.remélem már nem sokáig kell várni a babára :)
2013. máj. 30. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!