Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyugtassatok meg! Nagyon...

Nyugtassatok meg! Nagyon magas AFP és MoM korrigált érték ellenére egészséges baba?

Figyelt kérdés

Tegnap kézhez kaptam az AFP és MoM korrigált értékemet és mind a kettő nagyon magas (MoM kétszer annyi, mint a határérték). Pénteken megyek UH-ra 4D-re a Hepinethez, kedden pedig SOTE 1. genetikai UH-ra.


Volt köztetek olyan, akinek ilyen magas eltérés ellenére minden rendben volt a babával? Remélem sok pozitív esetről tudtok beszámolni! :)



2013. máj. 14. 11:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mit jelent számszerűsítve a magas?
2013. máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

AFP 150,89

MoM korrigált 4,9

:( :(

2013. máj. 14. 11:30
 3/15 anonim ***** válasza:

ühüm, ez tényleg nagyon magas. hány hetes vagy? egy babát vársz? terhesség mindig kornak megfelelő volt, amikor voltál UH-on? 12. héten minden ok volt?

egyébként nagyon magas értékkel született már egészséges baba is, szóval alapvetően nem lehet kijelenteni, hogy gond van, de meg kell nézetnetek, de ahogy látom, egy folyamatban van!

2013. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hú, ez tényleg nagyon magas:( Biztosan jókor lett levéve? Nem ikrek? Nem véreztél az utóbbi egy-két hétben? Doki mit javasolt? Mennyi lett a Béta HCG-d?
2013. máj. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Egy baba van a pocakban. Holnap töltjük a 18. hetet, a vérvétel pedig kereken a 17. héten történt.

A babát eddig mindig egy kicsit kisebbnek mérték (eddig azt mondta a doki, hogy 1 héttel kisebb, tegnap meg már csak 3-4 napot mondogatott), a ciklusom sem volt rendben előtte + IR-es vagyok (védőnő ma mondta, hogy ez is befolyásolhatja).

A Béta HCG-re még nincs eredményem, csak ezeket kaptam meg. Vérzés szerencsére nem volt - koppkopp.

12. héten voltam kombinált szűrésen, ott minden rendben volt (tudom a magas érték inkább a nyitott gerincre utalhat).

2013. máj. 14. 11:44
 6/15 anonim ***** válasza:

hát lehet akkor a 17. hét miatt is, szerintem, talán..!


a 12. héten pontosan mi lett az eredmény?


AFP előtt a súlyodat megmérték, pontosan adtad meg? reggel voltál vérvételen?

2013. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én is ebben bízom, hogy a késői vérvétel miatt lett fals eredmény, bár a doki jófejen "megnyugtatott", hogy okozhat eltérést, de nem ekkorát...

A 12. héten a Down, Edwards és Patau-szindrómára is 1:20000-hez lett az eredmény.

A súlyomat én mértem reggel otthon, de csak kg-ra pontosan, vérvétel előtt egy kis sajtott ettem csak, hogy legyen bennem valami. Egyébként reggel 8.30-8.45 között vették le a vért valahogy.

2013. máj. 14. 11:54
 8/15 anonim ***** válasza:
12. heti kombinált szűrésen voltál? Lehet akár attól is, hogy később lett levéve. Nekem azt mondta az Istenhegyi úton Hajdu doktornő, hogy az AFP-t mindig a Béta HCG-vel együtt kell nézni, ha az is magas, akkor lehet baj... Nekem együtt volt mindkét eredmény.
2013. máj. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

én azzal nyugtatnálak megint csak, hogy nagyon magas eredménnyel is lehet egészséges babád! amennyire tudsz, próbálj megnyugodni. péntek nemsokára itt van, ha ott ezt elmondod, szerintem a Hepinetes szonográfus is reagál valamit, a SOTE I. genetikai UH meg nagyon jó! odatartozol egyébként?

szóval ezek után többet tudsz majd, mi a helyzet, és reméljük, csak téged is beijesztett az AFP, mint sokan másokat már!!

mindenképpen írd meg, mi volt!! drukkolok!!

2013. máj. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ez a Béta HCG egyenlő a HSBCG-vel (valami ilyesmi, nem emlékszem pontosan)? Annak az eredménye csak hetek múlva lesz meg és azt az orvos kapja meg.
2013. máj. 14. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!