Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenképpen meghízok mégjobban?

Mindenképpen meghízok mégjobban?

Figyelt kérdés
23éves vagyok, mindig is nagydarab tipus voltam. Jócskán van súlyfeleslegem. 85kg vagyok. Ha terhes leszek a súlyom mennyire gyarapodik majd? 100kg fölé?

2013. máj. 29. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mindenképpen felszedsz majd, de a tőlsúllyal indulók általában kevesebbet szednek fel, mint a kevésébé túlsúlyosak. ha nálad ez nem így alakul, akkor igen, akár 100 kg körüli is lehetsz a terhesség végére. ebben a súlyban jobb vigyázni és az orvosog is tudatos táplálkozásra intenek majd
2013. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy semennyire.

Általában aki eleve túlsúlyosabb, nem gyarapodik annyit.


Rajtam is volt felesleg, a 41. hétre összesen 8 kg jött rám, ebből semmi zsír, ez csak a baba, magzatvíz+ a többi terhességgel járó dolog volt (méhlepény, megnövekedett vérmennyiség stb).

Le is ment mind rólam szüléskor, pedig elhiheted, nem diétáztam, sőt, az utolsó 2 hónapban ölni tudtam volna minden nap édességért.


Viszont sajnos a szoptatás alatt visszajött pont 8 kg, na ez már mind zsír :(

2013. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
vajon a sztárok hogy csinálják hogy vékonyak maradnak?:D
2013. máj. 29. 22:16
 4/11 anonim ***** válasza:

már-már veszélyességig szigorú és életveszélyes diétával csinálják...


"oda leghet figyelni", de nem szabad betegesen

2013. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha odafigyelsz a kajára, nem zabálsz, hanem egészségesen eszel akkor nem fogsz hízni.
2013. máj. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én pont azt vettem észre hogy aki nagyobb túlsúllyal indult azok pont nem hiztak olyan sokat. max 10-12 kg. Viszont a teherbeesésnél is lehetnek akár gondok a túlsúly miatt. Persze nem törvényszerű mert sok túlsúlyos esik simán teherbe de azért gyakori a probléma. Föleg az inzulinrezisztencia miatt ami gyakran oka a túlsúlynak.
2013. máj. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Első gyerekkel 82 kilóval indultam 89 fejeztem be, hazajöttem és 82 kg voltam. Aztán gyorsan felszedtem 10 kg, hogy mitől mai napig nem tudom. 89 kezdtem a 2. terhessegemet (ikreim születtek) 101 kg voltam a végén, hazajöttem és 82 kg voltam ismét, na most újra itt vagyok +10 kg, hiába alig eszek a 3 gyerek mellett+ még egész nap ugrálok, mégsem mozdul a mérleg
2013. máj. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy mennyi voltam, amikor teherbe estem, de a 10. hét környékén, mikor elkezdtem védőnőhöz járni 87 kg voltam a szokásos ruhás-cipős méretkezéssel. A 6. héttől a 14 hétig szinte csak őszibarackon éltem, mert másra rá sem bírtam nézni, a reggeli rosszullét nálam egész nap tartott. Ez szépen megalapozta a súlytartásomat. 39+6 héten szültem, aznap 91 kg voltam, ami azt jelenti, hogy összesen 4 kg-ot szedtem fel, mindezt úgy, hogy maga a kislányom 4200 g volt bennem. Azt mondják, hogy a baba súlyának függvényében 8-10 kg az a súly, ami a szüléssel lejön, a magzatvíz, placenta meg egyebek miatt. Szóval én fogytam a terhességem alatt, pedig én is nagyon paráztam, hogy majd megszülők és 100 kilós maradok.

Egyébként semmire sem figyeltem, a 14 hétig persze nem sok minden maradt bennem, de utána már mindent megettem, amit megkívántam, csokit, bármit, mégis csak az utolsó 2 hónapban jött rám az a 4 kg, addig tartottam azt a kezdő 87 kg-ot. Azt tudni kell, hogy amikor már nagy a baba, akkor már sokkal kisebb a hely a gyomornak, tehát sokkal kevesebbet bírtam enni, mint előtte, valószínűleg ezért alakult így a súlyom....


Úgyhogy előre ne félj a dologtól, lehet, hogy még jól is jössz ki a dologból, mint én!

2013. máj. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én is túlsúllyal kezdtem nem kevéssel

mikor szülés után hazajöttem ugyanannyi voltam mint előtte

talán hat-nyolc kilót híztam közben, 4,5 kg volt a lányom

2013. máj. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak rajtad múlik, ha végigzabálod a 9 hónapot, bizony lehet 110-120 kg is. És az mindenkire veszélyes.

Életmódváltás, odafigyelés, stb.

Én egész terhesség alatt 3 kg-t híztam, tehát fogytam 10 kilót mire megszületett a gyerekem. Nem divatból, diétáznom kellett, mert előjött egy betegségem.

A fiam egészséges volt, ez nem is volt kérdés, azért annyit ehettem, hogy ő megkapjon mindent .

Majdnem 4 kgval született.

2013. máj. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!