Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen kiságyat vettetek a...

Milyen kiságyat vettetek a babónak? Vagy hogy néz ki, ha a nagytesótól maradt?

Figyelt kérdés

Elkezdtünk végre vásárolgatni, akciósan vettünk egy kiságyat. Új, licitálni lehetett rá, majdnem féláron jutottunk hozzá. Kikolos kiságy, már nézegettük régebben, akkor tetszett. Nem túl giccses, meglehetősen egyszerű, körbe rácsos, két szintre állítható, ha pedig kinövi, akkor ifjúsági ággyá átalakítható. Sajnos nincsen fiókja, pedig azt szerettem volna, de azt megoldom majd: teszek alá ilyen Jysk-es fedeles, bélelt vesszőkosarakat, abban tartom majd a cuccokat. Nektek milyen kiságyatok van? Mi most a menő, vagy a keresettebb? Nem állunk jól anyagilag, örülünk, hogy erre futotta, de meg vagyunk vele elégedve.


Még egy kérdés: Van hozzávaló matrac is, de azt külön fogjuk megvenni. A kérdésem az, hogy mire jó a kókuszmatrac, és nagyon gáz-e, ha esetleg teljesen szivacsmatracot veszünk, vagy esetleg olyat, ami alul-felül szivacs, és középen van a kókuszréteg. Ti milyet vettetek?


Egy 24 hetes első babás (gondolom ez kiderült abból, amit írtam :))


2009. okt. 6. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát bevallom őszintén nálunk nem az volt a mérvadó, hogy a legújabb divat szerint rendezzük be a babóca szobáját. Mi is egy sima kiságyat választottunk, nagyon aranyos szerintem, a két hosszabbik oldala rácsos a keskenyebbik oldalai azok meg három részből állnak,a középső az sötétebb színű. (na ezt jól megfogalmaztam :) remélem érthető.) 14000 Ftvolt a kiságy egy győri bababoltban újonann.(anyumék fizették) Mi csak a matracot vettük bele ami 9000 ft volt kókuszmatrac, azért ezt választottuk mert ha jól tudom, ez légáteresztős, és jobb a baba hátának. Tehát ha belefúrja a kis pofiját akkor is kap levegőt. Szerintem semmi nem gáz ilyen dolgokban mindenki olyat vegyen amilyen neki tetszik és megengedheti magának. Ezeken a dolgokon kívül még rengeteg minden van amire költeni kell. Nálunk is első baba, nem is állunk úgy anyagilag, hogy mindenből a legdrágábbat vegyük. Remélem tudtam segíteni.

Kellemes babavárást!

egy 39+5 hetes kismami

2009. okt. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A mi kiságyunk 15 ezer forintba került bükk fából készült, szintén két szintre állítható és kivehető asszem 2-3 rács:)ha majd nagyobb lesz persze. Mi kókuszmatracot vettünk előző válaszoló már leírta miért is jó ez 9 ezer forint környékén volt. És miért lenne gáz ha szivacsosat vesztek? Olyat vesztek amilyet megtudtok magatoknak engedni egyáltalán nem gáz. Boldog babavárást és jó egészséget nektek:-)
2009. okt. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Mi az ikeában vesszük majd meg. 13.000 Ft úgy, hogy van hozzá matrac és ágynemű is. Ez a legolcsóbb. Nekünk a hálószobába csak ez a kicsi fér be, ezért jutottunk erre a döntésre. Ha lenne majd a babának külön szobája, nagyobbat vennénk.
2009. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor eddig mi tartjuk a csúcsot a 18000 Ft-os kisággyal, pedig azt hittem, hogy milyen olcsón vettük. Egyébként semmi extra ez sem, két oldalt rácsos, a rövidebbik oldalai tömör, bükk színű, megy a hálószoba bútorunkhoz, merthogy nekünk is ott lesz. Két végén pelenkázó meg fal lesz, ezért nem körberácsosat választottunk. Viszont a nagyobbikat vettük meg, a 140*70-est, igaz hatalmasnak tűnt, de ha nagyobb lesz a babó és forgolódik, állítólag sokat számít az a 10 centi. A kisebb pelenkázóját kicsinylettem, pedig az tettszett volna (egyben ágy és pelenkázó)

Kókuszmatracot vettünk mi is hozzá, jó kemény! Szegény babus, hogy fogja bírni.... De állítólag ez kell a gerincüknek, meg én is azt hallottam, hogy légáteresztő.

De sokak szivacsmatracon is felnőttek :o))


Ki lehet venni két rácsot? De irígyellek, hogy találtatok olyan kiságyat!! Nekünk is olyan volt régen, és tudtunk be ki járkálni. Most azt mondták, hogy már nem gyártanak ilyet Mo-n, csak lehet, hogy valami külföldi márka... De mi is olyat szerettünk volna.

Nekünk sincs ágyneműtartója, de amit írtál, az jó megoldás, majd én is meglátom, hogy hogy férünk el, kell e alá valami tartó.


Egyébként tényleg: új kiságyat akartam mindenképp, nem is lett volna mondjuk kitől kapjunk, de hogy 100 ezreket adjak azért, mert a babó így is úgy is elalszik benne... röhej. Hát valaki megteheti. Ez is csak a szülők igénye, mint sok minden más. Hiszen a babónak egy ideig olyan mindegy miben van, mivel játszik stb.

2009. okt. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi, hogy írtatok, ezek szerint nálunk, itt Nagyváradon elég drágák a kiságyak. A miénk is 140*70 cm-res és akciósan, majdnem feleáron került átszámítva 17.000 ft.-ba. Mindenhol drágábban láttunk.


Hát, a matraccal még meglátjuk, mi lesz, de elmondtam a páromnak, mit írtatok róla, és eldöntötte, hogy akkor nekünk is kókusmatracunk kell.

2009. okt. 6. 19:25
 6/10 anonim ***** válasza:
16:47-es vagyok bocsánat most világosított fel a párom hogy 3 fokozatban állítható a kiságyunk:) És elég sok helyen lehet venni ilyen kiságyat aminek kivehető 2-3 rácsrúdja szerintem az ikeában is van ilyen:)
2009. okt. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a kivehető rácsrúdról az a véleményem, ha a gyerek annyira "önálló" már, hogy kimászkál, akkor lehet nagy ágyra váltani. Mi már azt is kinéztük az Ikeában, van kis oldalbigyó, ami megfogja a gyerekt, hogy ne essen le. :)
2009. okt. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
mostmár én is meg fogom nézni, de szerintem ennek nem kivehető a rácsa
2009. okt. 6. 21:11
 9/10 anonim ***** válasza:
13000 ft-ért vettünk kiságyat,3 fokozatra lehet állítani és kivehető 2 rács!Az ágy fehér mert nálunk a bútorok fehérek és a kiegészítők és a textilek színesek!A kiságy mellé az ikeában vettünk 1 komódot ami 14 900 ft és minden elfér benne,3 kényelmes mély fiókja van.Az ikea különben tényleg nagyon jó,nagyon sok lehetőség van(tárolás)kisszobába is.Boldog babavárást,kellemes babaszoba rendezgetést nektek!!:-))
2009. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem használt van de tökéletes !
2009. okt. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!