Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdjem el a készülődést...

Mikor kezdjem el a készülődést? Kiságyat mikor érdemes felállítani?

Figyelt kérdés

Kimosni a rucikat mikor kezdjem el?fertőtlenítés?kórházi csomagot?miket csináljak mire legyek kész?

32+1 hkm


2011. júl. 16. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy hónappal a szülés előtt fejeztük be a költözködést.Akkor össze is raktuk a bútorokat,kimostam mindenét,kivasaltam,így tettem el.A kórházi táska is összerakva állt a sarokban.Egészen a kiírt napig:)

Az ágyát anyukám húzta fel,mielőtt hazamentünk.

2011. júl. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is 32 hetes vagyok,és 36 hetes kor körüli időszakra terveztem.Legkésőbb!Hogy a csomagban lévő ruhák se álljanak táskában olyan soká,de mégis kész legyen ha futni kell.

Bár már nagyon várom!:)

2011. júl. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem már nekiállhatsz. Ki tudja, meddig leszel olyan jó formában, hogy gond nélkül ki tudod mosni és vasalni a babaruhákat. A kórházi csomagot én elég későn raktam össze, mindig halogattam, aztán szerintem a 36. hét környékén állt össze a kép, hogy mit kell bele tennem. Így is 2 táskám lett. A kiságy már nagyon régóta áll nálunk, a matracot úgy tettem bele hogy nem vettem ki a műanyag borításból, és így nem porosodott be, de attól függetlenül minden várta a kis lakót már hónapokkal korábban :-D
2011. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Már én is nagyon várom :) csak ismerősök azt mondták hogy még felesleges...viszont ma meglátogatott anyukám és az egyik bnője és ők meg azt kérdezték hogy mért nem tartok már legalább a felénél?

De akkor neki állok:D(végre...így egyre valóságosabb az egész)

2011. júl. 16. 17:47
 5/11 A kérdező kommentje:
Milyen mosószerrel érdemes mosni illetve öblögetni?
2011. júl. 16. 17:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Én Persil sensitiv mosószert használtam,és eleinte nem öblítőztem a ruháit.
2011. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes halogatni.

Első babánk 34 hétre született,de már a 24-25. héttől keményedtem,szóval kb ekkor kezdtem mosni, vasalni,pakolászni.Kórházi cuccom is el volt készítve hála az Égnek,ugyanis éjjel kellett indulnunk.

Második babánk ugyan kihúzta a 37. hétig,de 18. héttől keményedtem,ruhákat kiságyat kb 30 héten kezdtem rendezni.

2011. júl. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok:mosószer Tomi kristály folyékony,öblítő először Coccolino sensitive,kb fél éves kortól meg ugyan az,amit magunknak használok,Lenor,vagy Silan
2011. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Akkor kezd el, amikor van hozzá kedved. Nem kell egyszerre sokat csinálni. Most jön egy kis lehülés a napokban (nem lesz 35 fok csak 28..), talán könnyebb ilyenkor mosni, vasalni.

A kórházi csomagot lassacskán összeteheted, én úgy csináltam, hogy mindig vettem valamit ami kellett (főleg az elsőnél pl hálóing -én nem abban alszom így nem volt-, betét...) és egy polcot szabaddá tettem a szekrényben, és oda gyűjtögettem. Majd 36-37 hetesen (második babánál 38 hetesen) tettem be a sporttáskába.

A kiságyat az elsőnél 35 hetesen kezdtük összeszerelni, még jó, mert volt ami rossz volt és visszaküldtük,aztán mire küldtek jót meg még ami hiányzott... hát szerencse hogy időben elkezdtük összetenni.

Amúgy mind két terhességemnél 33 hetesen kezdtem kb a ruhák kimosását. Én a saját mosószerünket használtam és Lenor sensitive öblítőt.


Jó készülődést és sok boldogságot!

2 gyermek anyucija

2011. júl. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a 30. héten kezdtem el kimosni és kivasalni a ruhákat. 4 mosógépnyi (7kg töltettel) ruhát mostam, vasaltam, a 31 héttől feküdnöm kellett folyamatos keményedések és méhszáj-rövidülés miatt, napi 10-15 darabot tudtam csak kivasalni, alig haladtam, mert ülve sem volt jó. Féltem, hogy megszülök, mire mindennel végzek, ráadásul a komódon és a pelenkázó feltéten kívül semmi sem volt még meg, aztán lassan, apránként minden meglett (kiságy a 37 héten), de a párom rengeteget segített, itthon dolgozik, volt ideje szerencsére. Így utólag örülök, hogy nem halogattam a készülődés elkezdését, most, a 39 héten már a táskám is be van pakolva, hátradőlhetek. Nem gondoltam volna, hogy ennyi idő kell a sok apróság beszerzéséhez, pedig elég sok minden kaptunk.

Nekem a védőnő azt mondta, hogy lehetőleg ne Ariellel mossak, mert a visszajelzések alapján ezzel volt a legtöbb allergia-gond. Szerinte mindegy, mivel mosol, csak kb fél évig ne változtass a mosószeren és lehetőleg folyékony legyen. A DM-ben vettem baba-mosószert, mandulás Frosch öblítőt, de néhány utólag kapott kisruhát már a saját ruháinkkal mostam, mert csak pár darab volt, mi Persil Colort és Tomit használunk, Frosch öblítővel (sensitive és ennek van legeslegjobb illata).

2011. júl. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!