Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a nőgyógyász "sok pihenést"...

Ha a nőgyógyász "sok pihenést" javasol, az szerintetek fekvést jelent vagy lehet üldögélni is?

Figyelt kérdés
2013. jún. 1. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
az általában azt jelenti szerintem, h alapvetően igyekezz sokat feküdni, de nem tilos kicsit mászkálni a lakásban, ücsörögni erre-arra. tehát nem szigorú ágyfekvés, de azért napközben is le kell dőlnőd pár órára.
2013. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 timtim76 válasza:

Ezt érezni fogod ... nem szigorú ágybanfekvés szerintem, hanem igazából azt jelenti, hogy lehetőleg ne mászkálj egész nap házon kívül és ne robotolj otthon sem egyvégtében.

Szerintem, ha nem vagy veszélyeztetett terhes, nyugodtan csinálj otthon, amit akarsz, de gyakran ülj le, tedd fel a lábad.

Nekem is ezt javasolta az orvos, de azért teszek-veszek itthon, de mindig érzem, ha már "húz" lefelé a pocak, olyankor mindig leülök hosszabb-rövidebb időre a kanapéra, felteszem a lábam és olvasok, netezek, tévézek.

De, ha dolgom van, bemegyek a városba is, utána pedig megint pihenek. Ezt szerintem érezni fogod te is.

2013. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez azért attól is függ, mi indokolja. De szerintem, ha állandó fekvésre gondolt volna, akkor úgy mondja.

Nekem fenyegető koraszülés miatt kell feküdnöm a 35. hét óta. Rákérdeztem, mit jelent: nem folyamatos ágynyugalom, felkelhetek, sétálhatok, napi teendőket végezhetek, de igyekezzek minél többet ágyban lenni, és ha kicsit is érzem, hogy fáj/feszít/görcsöl stb., feküdjek le.

De ismerek olyat, akinek azért kell pihennie, mert fedi a méhszájat a lepény. Na, ő házimunkát sem végezhet, csak WC-re kelhet fel.

2013. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!