Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség a keményedés...

Mi a különbség a keményedés és a jóslófájások közt? Miből érzem, ha menni kell a kórházba? 39 hkm

Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A keményedés nem feltétlen az egész hasat érinti, sokszor csak az alhasat. Nem jár fájdalommal, csak összehúzódik a méh és kemény a has. Az időtartama változó, sokszor percekig keményebbnek érezheted a hasfalat azon a területen. Az egész nem annyira intenzív, és ha lepihensz, akkor általában el is múlik.

A jóslófájás egy 20-30 másodpercig tartó intenzívebb összehúzódás, járhat fájdalommal is, ami aztán az idő elteltével elmúlik. Rendszertelen időközönként jelentkezik, de lehet akár már rendszeres is, mondjuk 10 percenként, vagy más időközönként. Ilyenkor az egész has megkeményszik, mintha vákuummal beszippantanák, a has el is veszíti "gömb alakját", kirajzolódik a bab teste is valamelyest. (Azt szoktam mondni, hogy "kocka has".)


Ez már nem sokban különbözik a szülési fájástól, csak rövidebb egy összehúzódás, (ha beindul a szülés, akkor 40-60 mp egy összehúzódás, ezt jól lehet mérni egy másodpercet is mutató órával) és persze az a kérdés mindig, hogy beáll-e rendszeres időközökre vagy sem.

Ha nem áll be rendszeres időközökre, tehét jön egy 5 perc múlva, aztán 7 aztán 12 aztán 9 vagy ilyesmi, akkor biztosan jósló csak, továbbá ha beülsz egy kád meleg vízbe (nem forró, de kellemes meleg!), akkor ezek leállnak idővel.


Ha indul a szülés, akkor a jóslók időtartama megnövekszik 40-60 mp-re, és pontos időközönként jönnek, és rendszereződnek, majd sűrűsödnek és erősödnek.


Hogy pontosan hogyan indul, az nem kiszámítható. Egyeseknél a jóslók erősödnek fel, nálam mindháromszor úgy volt, hogy a rengeteg jóslózás (heteken át) megszűnt, csak néhány keményedés volt néha, majd egyszer csak derült égből villámcsapásként indítottunk egy rendes fájással, ami sokkal erősebb is volt, ilyenkor tudtam, hogy "ez már az", pedig előtt én is bizonytalankodtam.

És ha a rendes fájások jönnek, akkor a kád vízben azok felerősödnek és sűrűsödnek is, ebből lehet tudni, hogy itt az idő indulni.


Fel fogod ismerni, ha kezdődik, biztosan!

2013. jún. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bár jóslóm nem volt, a keményedések néha megkeserítették az életemet, igaz, csak a 7. hónapig voltak. Nekem befeszült az egész hasam, fájt a hátam, sokszor hányingerem is volt, vert a hideg, általában el kellett feküdnöm. Szóval rendes görcsök voltak.

Kórházba akkor kell menned, ha a fájások között szabályos időközöket fedezel fel.

2013. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Akkor ezek jósló fájások, amik vannak, furcsa, mert minden nap ugyanabban az időszakban jelentkezik, bár még az időközöket nem mértem, nem tűntek rendszeresnek, és valóban el is múltak..úgymond bele tudtam aludni egy idő után.

Nekem délután 6-tól hajnali 1-ig, 2-ig jönnek elő, ezek szerint számíthatok rá, hogy ekkor fog a szülés is beindulni?

2013. jún. 2. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!