Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha én nagydarab vagyok, és az...

Ha én nagydarab vagyok, és az apuka is, akkor a baba is az lesz?

Figyelt kérdés
2008. jún. 19. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem feltétlenül.

Ezekben a családokban,ahol nagydarabok a családtagok,általában az étkezési szokások is befolyásolják ezt.Persze az alkat öröklődő,de ha kiskorban nem engedi elhízni a gyereket a szülő,sokkal kisebb lesz az esélye,hogy elhízott felnőtt lesz belőle.Az én férjem is nagydarab,és nagyon aggódott,hogy a lányunk nehogy olyan kövér legyen mint ő.Hát nem az,sőt.Pedig alakra,az ő vonásait lehet felfedezni rajta.Nekem személyesen nagyon tetszenek a mackós férfiak,persze tudom nem túl egészséges a túlsúly,de akkor is.

Szerintem figyelj rá oda,hogy ne etesd állandóan,és nagy mennyiségű étellel a kicsiteket,főleg ha hajlamot látsz a hízásra.És persze,nagyon fontos az is,hogy mit eszik a gyerek.Én nagyon sok felnőtte ismerek,akik annak örülnek,hogy a gyerek mennyire sokat eszik,és mennyire nagyon hízik,és hogy milyen nagy súllyal születik...stb..

Aztán szerencsétlen gyerekből lesz egy elhízott felnőtt,aminek meg majd ő nem örül.

Nem is értem egyébként ezt,hogy kiskorban a nagy súlynak örülnek,aztán később meg mindenki karcsú akar lenni.Nekem ez valahogy nagyon ellentmondásos.


Nyugi,nem kell hogy nagydarab legyen a gyereked,rajtatok is múlik.

Sok szerencsét hozzá,üdv.

2008. jún. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez csak rajtatok múlik. A gyereknek az lesz a normális gyerekkorában, amit tőletek lát. Ha Ti finom szaftos húsokat és cukros tortákat esztek, ő is azt fog.

Beszéld meg a pároddal, tudnátok-e életmódot váltani, egészséges ételeket enni (nem arra gondolok, hogy müzlit zöldséggel), és többet mozogni (kirándulni, biciklizni), hogy a gyerek szemében ez legyen a természetes. Könnyen lehet, hogy genetikailag is fogékonyabb lesz az elhízásra, mint más gyerekek, de az életmód iszonyú sokat számít!

2008. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért hiszi mindenki azt, hogy ha valaki "nagydarab", az feltétlenül kövéret jelent, az pedig azért van, mert "szaftos húsokat és cukros tortákat eszik"???? Nem értem. Férjem 194 cm. és 104 kiló, nagydarab, de egyáltalán nem kövér, még csak nem is mackós. Én majdnem 180 cm. vagyok és 80 kiló - baba nélkül :D) és egyáltalán nem vagyok kövér, csak hát nagyobb, mint az átlag, illetve a mai divat. 3 gyermekünk van, inkább soványak, de kimondottan magasak, és mind 4 ilón felüli súllyal született, tehát előfordul, hogy "nagydarabok" lesznek idővel, és ezen nincs az az étkezés, amely változtatna (amúgy kimondottan egészségesen táplálkozunk). Tehát, kedves kérdező, előfordulhat, hogy valaki nem a mai ideális alkattal van megáldva vagy esetleg megverve, és a gyermeke is örökli ezeket a jegyeket, de attól még szép és egészséges gyermek lesz!!! És előfordulhat az is, hogy valaki öröklötten kövérkés, és a kicsije is az lesz. Ha viszont nem öröklött, akkor is lehet szó hajlamról, ezért érdemes vigyázni.
2008. jún. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tényleg nem mindegy mit értesz nagydarab alatt. Ha a magasságra, alkatra gondolsz, akkor nem feltétlenül lesz ő is nagydarab. A barátnőm férje alacsony, vékony, pedig az egész család nagydarab. Ott az egyik felmenő volt pici, ő is ezt örökölte. Szóval 100%-ra nem lehet ezt előre megmondani mit fog örökölni a baba.
2008. jún. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem az elhízásra gondoltam, hanem a testalkatra!
2008. jún. 19. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!