Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 18-21. heti genetikai...

A 18-21. heti genetikai ultrahangvizsgálatot el lehet végeztetni fizetős klinikán is a kórház helyett?

Figyelt kérdés
Vagy kötelezően el kell menni a kórházba, ahova tartozom?
2013. jún. 4. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is magán úton végeztetem ezt a vizsgálatot, én megbeszéltem az orvossal, azt mondta semmi akadálya. (remélem valóban így van) A védőnő beírja majd az eredményt a kiskönyvedbe függetlenül attól ki állította ki az Uh-t szóval szerintem valóban probléma nélkül megoldható. Van aki az egész terhessége alatt magán úton intézi a vizsgálatokat, nem hiszem, hogy kötelező lenne a kórházba is bemenni. A kis könyvbe legyen be vezetve, de ennyi elég is.
2013. jún. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Még messze van, hiszen jövő héten megyek még csak a 12. hetesre a kórházba. Annyiféle rossz történetet is olvastam. Sajnos nem nagyon tehetjük meg anyagilag, de annyira tartok attól, hogy futószalagon megy majd az egész, és esetleg nem vesznek észre valami rendellenességet. Ezért gondoltam, hogy a következő ilyen vizsgálatot megpróbálom magánúton lerendezni.
2013. jún. 4. 18:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen. Én is úgy csináltam. Semmi akadálya. Papírt kapjál róla (amin van pecsét +orvos neve). El kell hogy fogadják.
2013. jún. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Velem rendkívül rendesek voltak eddig (16 hetes vagyok) pedig nincs magán orvosom. Gyorsan megcsinálják a vizsgálatokat, de én úgy látom tökéletesen elvégzik a feladatukat. Ha bármi kérdésem volt segítettek. Mi mindig kapunk képet is ha megyünk UH-ra van, hogy több képet is csinálnak, mert szépen mutogatja magát a babám. Nem tudok semmi panaszt mondani. Ettől függetlenül én megcsináltattam a 9000Ft os integrált tesztet is, és a 18 hetes UH szintén magán úton végeztetem el,de inkább csak azért mert a sógornőm szülésznő egy magán klinikán (amit mi még családi kedvezménnyel se tudnánk megfizetni) és ő elintézte, hogy ingyen megcsinálja az egyik orvos ráadásul olyan aki ért a különböző rendellenességekhez és plusz dolgokat is meg tud nézni, amit amúgy nem néznének. Ha fizetni kellene akkor maradnék az állami kórháznál. Orvost még nem tudom, hogy választok e a szüléshez, szeretnék, de majd meglátjuk, hogyan jövünk ki a pénzből.
2013. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Judyt77 ***** válasza:
Én a Down-kór szűrést és a 18-20. hetit is magán dokinál csináltattam, mert én is aggódtam, hogy valamit nem vesznek észre. Előbbi 30ezer, utóbbi 10ezer forintba került. Utóbbira elmentem a kórházba is (de nem lett volna muszáj, elfogadják a magán doki által adott papírt). A gép, amivel vizsgálnak az ég és föld, a kórházban kb. semmit nem beszéltek velem, csak ha kérdeztem, annak sem örültek, a magán doki foglalkozik veled, válaszol a kérdéseidre..de végül mindkettő szerint egészséges a picim :-) Így utólag talán nem lett volna szükséges magán dokihoz menni, de így nyugodtabb vagyok. jó babavárást!
2013. jún. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én magándokihoz járok, és a fontosabb vizsgálatokat az ahhoz szükséges végzettségű orvossal szintén magán úton végeztetem.Ha SZTK-ba járnék terhesgondozásra, a fontosabb (12, heti, 18. heti uh) biztos, hogy magán úton csináltatánám meg, azért amit az előző válaszoló is írt, profibb gépekkel dolgoznak, a legapróbb részleteket is látják.
2013. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
4-es Kismama! Melyik kórházban jártál uh-n? Én a Bajcsy-ba tartozom. A 9.000,- Ft-os teszten is gondolkodom, hogy elvégeztetem. Amúgy nekem sincs magánorvosom, de eddig még mindig kedvesek és alaposak voltak a terhesgondozáson. Szülésznő fogadásán viszont gondolkodom.
2013. jún. 5. 10:02
 8/11 anonim ***** válasza:
4 es vagyok: Bajcsihoz tartozok, Uzsokiba járok. Bajcsiban akkor voltam mikor elvetéltem és a gyomrom összeszorul ha oda kell mennem. De ez nem a kórház hibája! Amúgy ha bármikor az Egészségházban voltam mindig rendesek voltak.
2013. jún. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4 es vagyok: a 9000Ft os integrált tesztet szerintem csináltassad meg, mert az AFP (16 hetesen) már nem éppen megbízható vizsgálat (szülésznő rokonom mondta) elavult az AFP és tévesen hoz ki rossz eredményt. Az integrál teszt viszont jó, ennyit meg ér.
2013. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Sajnálom, hogy elment az előző babád. :( Meg fogom csináltatni az integrált tesztet. Az Egészségházba járok én is terhesgondozásra, és eddig mindig kedvesek voltak velem is. Akkor ezek szerint egy kerületben lakhatunk ;) Kellemes babavárást kívánok!
2013. jún. 5. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!