Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szemét dolog, hogy a rooming-i...

Szemét dolog, hogy a rooming-in helyett a sima szobát választom?

Figyelt kérdés

A védőnőm rákérdezett nemrég.Én nem is tudtam,hogy ahol szülni fogok,hogy van ilyen lehetőség,így már elkönyveltem magamban,hogy csak szoptatáskor fogom látni.Sokan mondják,hogy jót fog tenni az a pár nap,hogy pihenhetek,használjam ki a sima szobát.

Szerintetek?


2013. jún. 6. 10:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem szemét dolog, ahol én szülök, ott a baba velem van nappal, de éjszaka elviszik.


Kaptam én is olyanokat, hogy milyen szaranya vagyok mert hogy az illető a babával volt 0-24 óráig!


Gratulálok, akkor szarember vagyok de nekem így jó.

Nyugi nem szemét dolog!!!!!

2013. jún. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Őszintén bevallom,nálunk csak olyan volt hogy 0-24-ig velünk volt a baba,de bizony nekem jólesett volna egy kis pihenés,mert akármilyen könnyű szülésem volt azért bizony megviselt.Az volt a pláne hogy ott a nővérek,csecsemősök nagyon bunkók voltak,segíteni nem igazán segítettek még azt sem mutatták meg hgy kell pelenkát cserélni,nemhogy szoptatni,így a velem egyszobába lévő másik hét nőtől is kaptam hideget-meleget,persze nekik könnyű volt hiszen mindegyik a sokadik gyerekét szülte....
2013. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem szemét dolog, csak a rooming-in annyiból praktikusabb, hogy sokat mellre teheted a babát, így nagyobb valószínűséggel fog jól sikerülni a szoptatás.

Ha csak szopizni viszik - gondolom 3 óránként -, akkor lehet, hogy adnak neki pótlást cumisüvegből pl., amitől esetleg nehezebben indul majd be a tejed, netán még cumizavaros is lehet.

Nekem egész nap cicin volt eleinte, és még így is kellett neki pótlás, de itt pohárból adták nem cumiból, hogy ne zavarja meg őt a cumi a szopiban.

Nekem így is elég nehézkesen indult, de megérte, mert végül sok tejem lett.

Mondjuk pihenni valóban nem pihentem, keveset tudtam aludni, mert kevés volt a tejem, a kisfiam mindig éhes volt, ha levettem a ciciről, akkor meg sírt. Pótlást elég nehézkesen adtak, mindig beszóltak, hogy szoptassam :(.

Szóval vannak jó és rossz oldalai ennek is, azt válaszd, amelyik neked a legmegfelelőbb.

Sok sikert!

2013. jún. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Én elképzelni sem tudtam volna egyik után sem, hogy ne én gondozzam őket már az első óráktól, ne velem legyenek.

Szerintem jobb, ha már a kh-ban kezd hozzászokni az ember. Ráadásul az első napok nagyon fontosak tejtermelés- szoptatás szempontjából. Ahol időnként viszik ki a babákat, ott nem lehet igény szerint szoptatni, nehezebben indul be a tejtermelődés, kevésbé lesz sikeres az eegész szoptatás. (És ezt tapasztaltam is, azok a babák, akik nem az anyukájukkal voltak, pótlást kaptak mind, meg vízzel, teával itatták őket...)


de nem vagy szemét, mindenki más.

2013. jún. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Én az első gyerekemmel baba-mama szobában voltam. A másodiknál és a harmadiknál eszemben sem volt. Úgy voltam vele,hogy most még tudok pihenek mert otthon már nem nagyon érek rá. Akkor most én is rossz anya vagyok.
2013. jún. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Ja még annyi,hogy igény szerinti szoptatást kértem így akkor hozták ha éhes volt és nem etették meg szoptatás előtt mert ordított az éhségtől.
2013. jún. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Mentek a zöld kezek. :) Hát még gondolkozok rajta.Gondolom,hogy ezt ott is eldönthetem majd és nem kell előre mondanom.
2013. jún. 6. 11:13
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Mi ez a lepontozás?Azért mert elmondtam a véleményem?
2013. jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem szemét dolog, de nekem nagyon tetszett a rooming-in rendszer. Nekem első babám, és nagyon jó, hogy nem itthon szembesültem először a gondozásával. Mindent meg tudtam tanulni, és a csecsemős nővérek segítettek is mindenben, nagyon kedvesek voltak. És természetesen nagyon jó érzés volt, hogy állandóan velem lehet a fiam, így nem kellett aggódnom, hogy megfelelően törődnek-e vele.
2013. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ha valaki lepontozott akkor az nem én voltam.Én mindenkinek zöldet nyomtam.
2013. jún. 6. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!