Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Órákig tartó keményedés a...

Órákig tartó keményedés a III. trimeszterben?! Akinek volt ilyen, leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

2013. jún. 8. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
34 hetesen volt, bementem a kórházba, két hétig lógtam az infúzión. Végül a 39. héten teljesen egészségesen született.
2013. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. miért tettek infúzióra?
2013. jún. 8. 15:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Túl sokáig, túl erősek voltak a keményedések. Gondolták jobb ezt visszatartani, nehogy beinduljon a szülés. Egy hatágyas kórterembe kerültem első kismamaként, 2 nap múlva tele volt pocakossal, mert valami front volt.
2013. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jaj, nekem a középsővel volt, sajna koraszülés lett belőle (34+5-re), aznap látott orvos, azt mondta, minden oké, szedjek még plusz magnéziumot. Azóta sem tudja senki megmondani az okát, megrepedt késő este a burok, és elfolyt a magzatvíz. Aznap kemény front is volt, az orvosom erre hivatkozott. A mostani orvosom szerint (merthogy izgulok most is, nehogy így legyen)ez legtöbbször fertőzés miatt történik, persze vettek kenetet, semmilyen fertőzésem nem volt, de az orvosom szerint sok fertőzést egyszerűen nem tudnak kimutatni. Nekem olyan volt a keményedés, hogy elmentem valahová, leültem és vagy fél órán át nem engedett fel a pocakom a keményedésből. Szerencsére a fiam 10/10-es apgarral megszületett baromi gyorsan, csak bent kellett maradjunk 8 napot. 49 cm és 2,5 kg volt, ami tök jó adatoknak számítottak. Ha tudsz, pihen sokat, napi 3×2 Magne B6, és orvos lásson, sajnos mást nem tehetsz.
2013. jún. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Második terhességem 35. hetétől rendszeresen jelentkezett. Volt, hogy 1,5 órán keresztül szabályos 10 perces fájásaim voltak. Szerencsére meleg víz (zuhany vagy fürdő) hatására mindig elmúltak, innen tudtam, hogy csak jóslók.

Ennek ellenére 39+0 napnál indultam szülni, totál zárt méhszájjal. Végül császárral megszületett a lányom.


Próbáld ki, hogy ha keményedsz, pláne, ha némi rendszerességet vélsz felfedezni benne, hogy veszel egy meleg (nem forró!) fürdőt vagy zuhanyt. Ha csak jóslófájásokról van szó, akkor ettől elmúlik, ha valódi, akkor felerősödik.

2013. jún. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nekem nem ciklikus, nem úgy kell elképzelni, h mondjuk másfél órán keresztül 10 perces fájásaim vannak, hanem egyetlen nagy, akár többórás blokk az egész. úgy, h bekeményedik a hasam és egész egyszerűen úgy marad. eddig 3x volt ilyen (nem sűrű egymásutánban: az 1. és a 2. között kb 8 hét telt el!) az elsőnél 1 órán keresztül, a másodiknál vagy 6 órán át, a harmadiknál kb 50 percet volt egyfolytában kemény. aztán, ha elmúlik, már nem is jön vissza. közben sincs különösebb fájdalom (kivéve az elsőt), a baba jól van, a méhszáj zárt, az ügyeleten csak hímeltek-hámoltak , az volt az érzésem, h nem is igazán tudják, h ez pontosan mi lehet... rendszert se tudok benne felfedezni, max annyi,h az egyiknél nagyon (túl) aktív napom volt, de a másik kettőre semmi magyarázat.


ilyennel találkoztatok már esetleg?


köszönöm a válaszokat :)

2013. jún. 9. 20:11
 7/10 anonim ***** válasza:
En mostanaban tapasztaltam ilyet.30 hetes vagyok es ugy kb 2szer elofordult hogy tobb oran at kemeny voltam,nem fajt,csak olyan volt mintha kovet cipelnek..Eloszor en is megijedtem hogy milyen kemenyedes ez..De aztan azt gondoltam hogy csak a kisasszony olyan pozicioban van hogy igy erzem..Nem tudom mi volt..Mindenesetre fura volt..:)
2013. jún. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 petera6 ***** válasza:

Én ilyesmit a második trimeszterben tapasztaltam/tapasztalok. Olyan 2-3 nap rosszabb volt, utána pár nap semmi nagy gond. de észrevettük, hogy a feszülős napok után látványosan megnőtt a hasam. Így arra gondolom, hogy kissé merevek lehetnek a szalagok a nyúlás sebességéhez képest :) És ettől fáj, feszesedik be estére. Figyelek, hogy ne ugráljak, mászkáljak sokat, mert azt nem szereti a has :)


Nem tudom, hogy neked ettől van e, de esetleg lehet ez is. A 3. trimeszterben nő sok kismamának a legdurvábban a hasa. Remélem csak ennyiről van szó nálad is!


25hkm

2013. jún. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7.es vagyok.Utolso ez tenyleg lehetseges,igy belegondolva..:) Nekem is volt meg ilyena 25.het korul..:)
2013. jún. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nekem a hasnövekedés másmilyen érzés volt, olyan hosszanti irányú, hasogató fájdalom a hasamban. én is megfigyeltem, h ezután az érzés után lódul meg mindig a pocaknövekedés. úgy 10 naponta-2 hetente jelentkezett, tehát elég sűrűn. de ez a "keményedés" féleség összesen 3x volt csak és nem is nőtt utána a pocakom.
2013. jún. 14. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!