Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meggondolatlan dolog azonnal...

Meggondolatlan dolog azonnal diploma után szülni?

Figyelt kérdés

Úgy tervezzük párommal, aki már dolgozik, hogy babát vállalunk közvetlenül azután, hogy leállamvizsgázom! Tehát a suliból egyenesen mennék babázni, nem dolgoznék előtte.

Szerintetek butaság? Úgyis 3 éves akarok a babával lenni, és fiatalon akarok szülni, utána is csak találok melót nem?

Lakásunk van, 2 szobás, párom jól keres korához képest és szülők tudnak támogatni!


2009. okt. 8. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Miért lenne meggondolatlanság?

Sok előnye van, ha fiatalok a szülők!

A karrier megvár :)

Szerintem büszke lehetsz rá, hogy ebben a mai világban az Anyaság ennyire fontos Neked, Nektek, és persze nagyon szerencsések vagytok, hogy meg is engedhetitek magatoknak anyagilag :)

Hajrá!


/viszont csak 2 éves koráig kapsz egy kis Gyest, utána csak a családi pótlékot. Jövő május 1-től már nem 3 év/

2009. okt. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
én ugyan nem rogton, pont 1 évet dolgoztam, mikor megtudtam, h baba lesz, és aztán még fél évet, terveztuk, nem bánom, el sem tudnám képzelni nélkule az életunket. most másfél éves, vissza kell mennem dolgozni (anyagiak), a kistestvért néhány év mulva tervezzuk csak. valahol ideálisabbnak tartom, ha már be van biztosítva ugymond minden (saját lakás, tervben van még a doktorátusom...stb), és a baba ebbe a "nyugalomba" érkezik, mégis, nagyon vágytunk már rá és nagyon orulok, hogy o van nekunk, a tobbi dolog majd johet késobb...
2009. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
akkor mi akérdés, vágj bele! szerintem nem gáz, gyakornoki munkát találsz gyes mellett is, teljes állásban meg manapság nem egyszerű elhelyezkedni, lehet, hogyha munkát akarnál, akkor sok időbe telne és nem éri meg a várakozás. egyetértek, hogy jobb fiatalon babázni, manapság úgysem lehet pályakezdőként egyszerűen érvényesülni.
2009. okt. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm!!


igen, én is úgy gondolom, munkát nem könnyű találni és mai világban nem tudom hol tűrik el, hogy 2 évig nem dolgozok, aztán meg visszamennék...Akkor meg akkor is újra kéne kezdenem elölről, és lehet csak 30 évesen tudnék szülni, ha most elkezdenék melózni, aztán vmi mindig "fontosabb" lenne.


Még van 2 év a suliból, azalatt már gyakornokoskodom, hogy valamit beletudjak írni a CV-be majd később,h azért csináltam is vmit:)

DE én ANYA szeretnék lenni elsősorban, mindig is az akartam lenni.

2009. okt. 8. 22:02
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Én dolgoztam miután lediplomáztam és nem bántam meg. Most viszont elég nehéz helyzetben vannak a pályakezdők is. Azzal mindenesetre számolj hogy huszon x ezer Ft-ot fogsz kapni, ami semmire nem elég. Ha több gyereket szeretnétek akkor az elkövetkező 5-6 évben nem fogsz dolgozni mert egy picivel nem tudsz visszamenni és újra eljönni. Én 29 vagyok, a második babát várom. Ha visszamegyek szintén nem vár munka és újra kezdhetem a "karrierem" építését. Ebből a szempontból nézve te sem leszel lemaradva tőlem.
2009. okt. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Én júniusban lediplomáztam, előtte májusban már nem jött meg. Én is munka nélkül megyek szülni, de nem érdekel. Nekem a kiscsaládom az első. Teszek a karrierre, azt 30 évesen is építhetem. A pénz nem lesz sok, de a családom BOLDOG lesz, ami nekem mindennél fontosabb.
2009. okt. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Maximum anyagilag nem olyan jó.

Mert ha közvetlen a fősuliból vagy egyetemről mész szülni akkor csak gyes jár.

Én 3 éve úgy voltam hogy akkor lettem terhes mikor már felvettek dolgozni (júliusban) így még tudtam dolgozni 7 hónapot, és kaptam/kapok gyedet.

Persze nem örültek, hogy alig hogy felvettek kiderült hogy babát várok, de nem volt más helyettem és végülis örültek hogy az alatt a 7 hó alatt is dolgozik vki a helyen.

2009. okt. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Én 7 hetes vagyok, és 5 hét múlva államvizsgázom. :)

igy is terveztük, sőt 1,5 évet vártunk rá, és egy vetélésem is volt...

Hiába lesz ott a nevem a előtt a "dr", ha én, mi családot szeretnénk. :)

Sok sikert!

2009. okt. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi nektek is!


utolsó!jogi doktor leszel vagy orvosira jársz?ha jogra,megkérdezhetem hova?

2009. okt. 9. 21:36
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó vagyok, jogász, Pázmány, Budapest. :)
2009. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!