Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkaphattam a toxoplazmózist?

Elkaphattam a toxoplazmózist?

Figyelt kérdés
13 hetes kismama vagyok, eddigi eredményeim alapján még nem estem át rajta. Ma viszont az egyik ismerősömék kölyökkutyája megharapott (végigszántotta a tűéles fogaival a bőröm és hát meg is látszik)
2013. jún. 9. 12:47
 1/7 Kerria ***** válasza:

Nem feltétlen... mindenesetre kérdezz rá a védőnőnél, ha még nem volt ilyen vérvételed megcsinálják.



2009 óta van kutyánk, és macskáink. Én abban a hitben voltam, hogy már biztos túlestem rajta, erre most a terhességnél kiderült, hogy nem...

2013. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én sem gondolnám. Nekem 30 éve folyamatosan van cicám, együtt is aludtam vele, és mikor terhesség alatt megcsináltattam a tesztet, kiderült, hogy még én sem estem át rajta.

De azért csináltasd meg esetleg majd még egyszer, ha úgy gondolod.

2013. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 marki_2 ***** válasza:

A macska jobban terjeszti a toxoplazmozist, mint a kutya.

Én anno terhesen kb 10 kutyát tartottam, mert tenyésztettem őket.

A védőnőm állandóan vérvételre küldött, hogy ellenőrizzük.

De szerencsére soha semmi bajom nem volt.

2013. jún. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
El lehet kapni akár egy mosatlan zöldséggel vagy gyümölccsel is, ami az állat (ami legfőképp macska) ürülékével szennyezett. Szerintem így szinte teljesen esélytelen.
2013. jún. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én úgy kaptam el anno (mikor még nem voltam terhes), hogy éppen se kutyánk, se macskánk nem volt, de még csak közelében sem voltam egynek sem.


Előtte mindig volt valamelyik, szobacicánk is, és nem estem át rajta.

Egy egyszerű vérvétel kideríti!

2013. jún. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kutyáktól nem kell félni! A macska ürüléke, és a mosatlan gyümölcs, zöldség által lehet elkapni, no és a nyers hús. Csak a macska üríti a székletén keresztül. De azért pár hét múlva menj el egy szűrésre hogy megnyugodj.
2013. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A biztonság kedvéért megkérdeztem a dokimtól is, de ő is megnyugtatott.
2013. jún. 10. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!