Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindennap keményedek, pedig 6...

Mindennap keményedek, pedig 6 szem Mg Citritet szedek, normális ez?

Figyelt kérdés
2009. okt. 9. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Kálcium -Magnézium aránynak kell jónak lenni, és a kálium-Nátrium aránynak.Szedj kálcium pezsgőtablettát is.
2009. okt. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normalis. A Braxton-Hicks fele osszehuzodas teljesen normalis jelenseg, szinte minden terhes nonel elofordul kisebb-nagyobb mertekben, az utolso trimeszterben joslofajasnak is szamit, elotte haskemenyedeskent emlegetik.

Nekem a dokim azt mondta, hogy van, akinek mar a terhesseg elejetol jelentkezik, vannak tenyezok, amiktol gyakoribb lehet (tulzott fizikai aktivitas, gyakori belmozgas, hosszu es intenziv magzatmozgas), de csak ugy ok nelkul is normalis, hiszen a meh csupa izom, normalis, hogy idonkent megfeszul.

Nekem azt mondtak, hogy csak akkor kell ellene tenni valamit, ha gorcs is kiseri, nyitja a mehszajat, vagy elozmenyek indokoltta teszik. Szerintem mindegy, hogy mennyi magneziumot szedsz ra, valamennyire igy is, ugy is lesz osszehuzodas, mert a meh termeszetes mukodeset teljesen kikapcsolni nem lehet (meg nem is szabad szerintem, biztosan meg van ennek is a miertje).

2009. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!Milyen idős terhes vagy? És mióta szeded a Magnesii Citricit? Én is azt szedtem de 1-1,5 hét után nem keményedtem már.HA meg a vége felé kb 33 hét felé jársz akkor meg nem baj már a keményedés!!
2009. okt. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ennyit szedek, már hetek óta, de mintha nem is használna. El is mentem dokihoz, mert volt, hogy egy órán belül sokszor volt, a napi 10-15-öt jóval meghaladta. Veszélyeztetett vagyok, nem mertem tovább "tűrni". Kaptam rá Seduxent, most napi 1-et beveszek és így már elviselhető, előtte szinte mindig feküdtem és nem mertem kimozdulni a lakásból, mert ha kicsit is fent voltam éreztem, hogy el kezd feszülni, keményedni. Szerintem kérd ki az orvosod véleményét, mert tényleg a méhszáj nyílását is okozhatja, ha sok a keményedés.

22 hetes

2009. okt. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

34 hetes vagyok, nem kíséri görcs a keményedéseket szerencsére, pár napja nézték a méhszájam, zárva van, a baba az uh.-n jó értékeket mutatott, az orvos csak pihenést javasolt, már csak pár hét van hátra...csak mindennaposak a keményedések, órákig tartanak, majd elmúlnak.

Köszi, hogy írtatok!

2009. okt. 10. 05:19
 6/7 anonim ***** válasza:

El ne felejtsd majd, hogy az utolsó hetekben már nem szabad magnéziumot szedni! Bocsi, csak eszembe jutott.

Minden jót!

2009. okt. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én még az elején vagyok, 22 hetes. De talán utána kérdezhetnél a védőnődnél, hogy ezek a hosszabb keményedések természetesek-e, vagy keress rá a neten. Nekem már most vannak rövidebbek, de elég kellemetlen tud lenni időnként.(Tudom egyébként, hogy ilyenkor már nem ajánlott szedni a Mg-t.)
2009. okt. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!