Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatalabb kismamák, van olyan...

Fiatalabb kismamák, van olyan köztetek, aki elsőként vár babát a baráti társaságban?

Figyelt kérdés
25 éves leszek augusztusban, szeptemberben jön a babánk :) Nagyon várom már! Itt a nyár, és egyre nehezebben viselem a szingli barátaim teljesen más életmódját. Sajnos már nem tudok azonosulni velük...Imádom őket, és tényleg eddig nagyon jól éreztem magam velük, most viszont bánt, hogy ez megváltozott. Mármint az ő programjuk a hétvégi ivás, bulizás, csavargás...stb. Ami tök normális, csak én ezzel már nem tudok mit kezdeni, és olyan rosszul érzem magam, hogy a saját barátainkkal nem érzem már jól magam. Mivel nem egy a témánk, az életmódunk. Összejöveteleken csak ülök és nézem, ahogy körülöttem mindenki lerészegedik, majd elmennek bulizni. Legutóbb sírtam is emiatt, mert tudom, hogy nem ők változtak, csak nehezen viselem, hogy azok az emberek, akikkel eddig fenomenálisan éreztem magam, most terhesek számomra... Mindenki egyedülálló a baráti társaságunkban, és közelstávol sem lesz babájuk... Mi lesz így? Normalizálódik majd ez a helyzet? Nem szeretnék eltávolodni tőlük, de tényleg nehezen viselem ezt a helyzetet. Férjem maximálisan mellettem áll, pedig ő is fiatal, mehetne velük bulizni, de itthon marad velem/velünk... Csak bánt ez a szitu. :( Más is van így?
2013. jún. 17. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár már nem vagyok fiatal (32). Én 23 évesen szültem először, és ugyanez volt. És nem szeretnélek elkeseríteni, de szülés még jobban eltávolodik mindenki. Várandósan még mászkálhatsz, kisbabával nem annyira. Illetve közvetlenól utána még körberajong mindenki, hogy "jújj, baba de édiii", aztán egyre ritkulnak a találkozások.

Én úgy "jutottam túl" rajta, hogy kerestem hasonló korú anyukákat, akiknek hasonló korú gyerekeik vannak, velük beszélgettem telefonon, még msn-en (amikor volt) skype-on stb. Sajnos ez ilyen. Egész már életet élsz, mint ők. (És nemcsak az én barátaim voltak ilyenek, az összes anyuka elmesélte ugyanezt) 1 barátnőm maradt meg (már 15 éve) barátnő státuszban, de míg régen kéthetente találkozunk, már jó, ha 3 havonta egyszer találkozunk 2 órára...

2013. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Én is így voltam/vagyok. Igazából, csak addig nagyon rossz, amíg terhes az ember, vagyis inkább, amíg szoptat. Mert akkor még egy sörre se ülhet be az ember, meg nem is lehet másra hagyni a picit. Utána már jobb a helyzet, ki tudsz kapcsolódni te is. Persze már soha nem lesz ugyanolyan. És most egy ideig csak a baba körül jár az eszed, csak ez a téma lesz izgalmas, de egy idő után elmúlik, és ugyanúgy vágyni fogsz a jó nagy berúgásokra. :)
2013. jún. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, azt hozzáteszem, hogy nekem egyáltalán nem hiiányzik, hogy igyak, hogy bulizni járjak, sosem hiányzott. Néha kellett nekem egy kis kikapcs, de nem a "tiniévek".
2013. jún. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ne érezd emiatt magad rosszul. én is 26 éves vagyok, és 1 hónapon belül jön a baba :)

változik az életed, változni fognak a barátaid is. majd lesznek olyanok, akikkel több a közös témád. anyukák, házaspárok, stb.

nekünk az életünk most a gyermek körül fog forogni nagyon-nagyon sokáig, de ez így normális. a mostani barátaid untatni is fognak, és te is őket.


de ez az élet rendje, és hiszem, hogy valami sokkal jobb vár ránk, mint a bulizás és a piálás :)

2013. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Én 29 éves vagyok.Nálunk szombaton házibuli (kertiparti) volt.Én úgy terveztem,hogy már 2től elindultam otthonról,találkoztam a hugommal és egész nap mászkáltunk,nagyon jó volt.Este 10re mire hazaértem mindenki matt részeg volt,jól érezték magukat.Próbáltam azonosulni velük,de nagyon fárasztottak :)Inkább aludni mentem.Azzal vigasztalom magam,hogy majd ha megszületeik a gyerek havi egyszer nekem is belefér majd.Ha sok tejed lesz,ellehet belőle tenni több napra és akkor ihatsz is :)

Nekem is nagyon hinyoznak a régi bulik.De ez most sokkal jobb dolog ami velünk történik :)

2013. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem elsőként várok babát, de van egy kedves ismerős, akivel rendszeresen tartjuk a kapcsolatot, ő viszont utálja a gyerekeket, és nem ritkán kifejti az undorát a terhességgel kapcsolatban. Mondjuk, elég nagy bunkóságnak tartom a részéről, hogy előttem sem átallja visszafogni ellenérzéseit, mikor eleve tudja, hogy gyakorló óvónő vagyok, és augusztusban szülök. Mostanra kezd idegesíteni a személye, igyekszem lazítani a kapcsolatot, mert úgy érzem, egyre kevesebb a közös téma, egyre távolodunk, pedig egykoron még majdhogynem barátnők is voltunk. Ő is tudja, hogy ezzel a viselkedéssel csak ront a kapcsolaton, de közli, hogy ez van, fogadjam el, nem játssza meg magát. (Esküszöm, méltányolom az őszinteségét, de attól még nem fog hazudni, ha befogja a száját a gyerektéma kapcsán és nem hangoztatja ellenérzéseit.)

Ezzel ellentétben viszont ott van, hogy gyermekes rokonokkal és ismerősökkel sokkal szorosabb lett a kapcsolat. Úgy veszem észre, nagyon szívesen veszik, mikor megérdeklődöm, hogy egyes holmikat honnét szereztek be, javasolnak-e ezt-azt, vagy nem. Még akkor is, ha teszem azt, mi olyan árban nem engedhetünk meg magunknak dolgokat.


Én úgy vagyok vele, hogy ez valahol az élet rendje. Az igazi, komoly barátságok túlélik a gyermekvállalást, a baba szinte a barátságba születik bele, és ahogy észrevettem a legjobb barátnőm kapcsán, az ő kislánya is része lett a barátságnak, ugyanúgy imádom, mintha ősrégi barátnőm lenne. :) És a kiscsajszi is tudja, hogy rám számíthat. De a nem fontos kapcsolatok meglazulnak, megszűnnek, mert megváltozik az alapvető értékrend. Neked is más lesz fontos, és nekik is. Nem biztos, hogy ez örökre így lesz, lehetséges, hogyha nekik is babájuk lesz, visszataláltok egymáshoz. :)


30 hkm

2013. jún. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
sajnos biztos hogy lazulni fognak ezek a barátságok. Te nem fogsz tudni velük mit kezdeni ök meg veletek. Nekünk sajnos nem sikerül a baba volt 2 pár akikkel összejártunk, más lett az eltritmus miután nekik sikerült igy rtikábban is találkozunk. de azért néha elmegyünk hozzájuk, de lettek új barátaink akkikkel lehet eljárni ide-oda. (mi már 30 körül vagyunk és nem bulizni járunk, de étterembe beülni vagy egyéb spontán program stb) A családosok nem tudnak olyan spontán jönni mint akiknek nincs kötöttség. Ez teljesen természetes dolog ez az élet rendje. Teljesen nem fognak elkopni a régi kapcsoaltok sem remélhetőleg, de jönnek újabbak hidd el. Jobb is ha babásnak babás a barátja a bulizósnak a bulizós. Ők épp ugy nem fogják tudni értékelni a Te uj ehlyzetedet ahogy most Te sem az ö tivornyáikat.
2013. jún. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Első babát 20 évesen szültem most 22 vagyik 15 hetes kismama. Nyilván én voltam az első. Nem bántam meg. Azóta több volt osztály társamnak is van babája.
2013. jún. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 21 evesen szultem, még csak 2 honapja, es máris teljesen egyetertek az elsovel, ugyanezt tapasztalom. Nekem lett eloszor gyerekem a tarsasagban es most hogy az elso par hetben lecsengett a korulrajongas, kb mindenki eltunt. Nem tudjak mit kezdjenek velem, eleg kinosan viselkednek. En meg mintha egy masik dimenzioba csoppentem volna...de ilyenkor vonzod a tobbi kisbabast ugy ahogy kell, megismerkedtem mas fiatal anyukakkal a kornyekrol, es legalabb ok megertik hogy hirtelen annyira megszunt a lanyomon kivuli eletem, hogy total semmi mas temarol nem tudok beszelgetest kezdemenyezni :D majd meglatod, jo lesz ez. konnyu szulest!:)
2013. jún. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Akkor ezek szerint fel kell dolgoznom valahogy, hogy ez most nem a barátos időszak lesz... A lényeg, hogy a férjemmel és kislányommal mindig együtt leszünk, és ez a legfontosabb. :)
2013. jún. 18. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!