Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy hárítanátok az alkoholt...

Hogy hárítanátok az alkoholt baráti társaságban, ha még nem tudják hogy babát vársz?

Figyelt kérdés

A párom unokatestvére és a családja meghívtak minket szilveszterezni,de ők nem tudják még hogy babát várok.(És a család többi tagja sem)kb. 6-7 hetes lehetek,és szeretném elkerülni az alkoholt.Hozzá teszem hogy már a párom unoka testvére mondta mikor meghívtak hogy most innom kell vele valamit.Persze már akkor megmondtam hogy nem fogok.Ti hogy közölnétek udvariasan hogy nem kértek alkoholt?Köszönöm a válaszokat!

Boldog Új Évet Kívánok!



2012. dec. 31. 15:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a legegyszerűbb az, ha elmondod, hogy babát vársz:)

Ha valamiért nem akarod elmondani, akkor mond azt, hogy szedsz valamilyen gyógyszert.

Gratula a babához és Boldog Új Évet!:)


21hkm.

2012. dec. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondanám vettem be egy gyószert,mert fájt a fejem.
2012. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
En azt mondtam hogy gyogyszeres kezeles miatt nem ihatok alkoholt.Nalam sulyosabb problema az hogy lesz vizipipa es azt nem tudom hogy megmondani nekik hogy ne szivjanak (rosszul vagyoka fustjetol),meg alapbol nem akarom beszivni.En sem szeretnem meg nekik elmondani.
2012. dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Akár azt is mondhatod, hogy rendszeresen szedsz olyan gyógyszert, ami mellett tilos az alkohol. (a neten keress esetleg utána, hogy milyen gyógyszerek vannak, amik esetében nem kinos másnak elmondani, hogy azt szeded, és mégis nem lehet alkohollal együtt szedni - pl. egyes fájdalomcsillapitók, esetleg migrén ellen)
2012. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem meg elég gusztustalan a családnak hazugságot mondani. Majd rajtad röhögnek ha kiderül a terhesség hogy ott hazudoztál, és még lehet sértödés is lesz belöle.


Mond meg hogy nem akarsz inni és késsz. Ha nem voltál alkoholista és nem arról vagy híres hogy minden bulin iszol, meg merugsz akkor megmondod, hogy most nem kérsz és késsz. Ha még feszegetik akkor meg azt mondod most te nem akarsz inni ennyi. ha meg valaki viccesen rákérdez hogy terhes vagy akkor meg megmondod hogy akár az is lehet.

2012. dec. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 AtyeszLL ***** válasza:
92%
Kocsival jöttem.
2012. dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!Hát nem vagyok az a bulizós fajta,már van egy 3 éves fiam.(Előtte sem voltam az)Eddig sem ittam különösebben,meg ezután sem fogok. :) Mivel még a nagyszülők sem tudnak róla,ezért kicsit kínos lenne ha mástól tudnák meg.Ők meg nem azok a titoktartók.Ment mindenkinek a zöld kéz. :)
2012. dec. 31. 15:48
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Koszonom, nem kerek. Mi ebben a nehez es miert kellene indokolni?
2012. dec. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
A kocsival jöttem nem lenne rossz,de ott is alszunk :)
2012. dec. 31. 15:49
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg mondhatnád, hogy nem jó a gyomrod, nem akarz még rá alkoholt is inni
2012. dec. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!