Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz csecsemősök, megoldás?

Rossz csecsemősök, megoldás?

Figyelt kérdés

Sok kórházról olvasom, hogy fásultak, morcosok a csecsemősök, nem segítőkészek. Mik azok az információk, amiknek érdemes utánajárni gyakorlott anyukáktól?

Pelenkázás, fürdetés, szoptatás?


35 h km


2013. jún. 19. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos sok csecsemős ilyen. Ha szoptatni fogsz, annak utána kell járni (helyes mellre tevés, én nagyon ajánlom a fekve szoptatást, ha begyullad a mell, mint kell vele csinálni, ha nem indul meg a tej, mi segít). Ha rooming in van, akkor a pelenkázás is. Azt hiszem a csecsemősök fürdetik a babákat, de szerintem nézd meg a fürdetéseket! Abból is sokat lehet tanulni.
2013. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen:) Bár SOTE II-n nálunk lehetett a baba éjjel-nappal, de fürdetni le kellett vinni. Nekem édesanyám segített a legtöbbet, pelenkázni már a szülés előtt megtanultam, mégis először fordítva adtam rá a fiamra:)Mikor hazahoztuk a fiam, akkor kb. egy hétig anyukámmal fürdettük, azt pl. a kórházban senki sem mutatta meg. Azt megmutatták úgy kb. 2 nap után, hogy hogy kell pelenkázni, köldököt ápolni, de ennyi.
2013. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem azért próbáld meg magad megtapasztalni, sokszor én azt olvasom, hogy az nem tetszik az anyukáknak, hogy mindenért szólni kell nekik, holott szerintem ez a normális, és el tudom képzelni, hogy ha úgy állsz hozzá, nem lesz rossz élményed:) ettől függetlenül engem egyébként is érdekel minden infó már anyukáktól, szóval csecsemősök ide vagy oda, mindent megkérdezek mástól.
2013. jún. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gabszem ***** válasza:
én az Uzsokiban szültem, a csecsemősök mint idősebb nők voltak, jó 60-asok... Kb. 1 olyan volt akitől mertem kérdezni és akinél láttam hogy kedves a babámhoz. Imádta szinte, becézgette , dícsérte hogy milyen szép. A többi olyan mufurc volt, hogy inkább hozzájuk se szóltam. ott egyébként van egy fiatal nő aki kifejezetten a szoptatásban segít, ha igény van rá és megadta a számát hogy később is ha gondom van nyugodtan kérdezzek. A velem egy szobában lévő anyukák is sokat segítettek, mert többedik gyereket szülték és rutinosak voltak.
2013. jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én szülés előtt megnéztem egy csomó fürdetős meg pelenkázós videót, és a pelenkázást még egy macin is kipróbáltam :).

A szoptatásról is sokat olvastam (helyes mellre tétel, szoptatási pózok, egész mellbimbót kapja be, stb.).

Nálunk a kórházban fürdették, egyszer megmutatták a pelenkázást, aztán jó napot. A szoptatással meg halálra cseszegettek mikor pótlást kellett kérnem, mert nem volt elég tejem (kb. az 5. nap után indult be rendesen, előtte a kisfiam sokszor üvöltött mert éhes volt :( ).

Minden alkalommal gúnyosan megjegyezték, hogy nem szoptat anyuka???!!! Tessék jönni fejni!

Egész nap a mellemen volt a gyerek (szó szerint), de nehezen indult be a tejem. Már alig mertem pótlásért menni, és sírva jöttem vissza mert mindig beszóltak, cseszegettek :(.

Bele sem merek gondolni, ha még valami miatt nehezen is ment volna a szopi, vagy a kisfiam nem tudott volna rendesen szopizni, akkor mi lett volna.

Szerencsére utána beindult rendesen, lett is sok tejem, most másfél éves múlt és még mindig szopizik.

Szóval érdemes a neten mindennek előre utána nézni, mert nekem az a tapasztalatom, hogy nem igazán foglalkoznak az emberrel.

2013. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ez igazán gusztustalan viselkedés nemhogy egy nővértől, de egy csecsemőstől főleg!

2013. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!