Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Haskeményedésre valami megoldá...

Haskeményedésre valami megoldás? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
37.hétben járok, az orvos egy hete eltiltott a magnéziumtól. Azóta egyre gyakrabban keményedik a hasam, ma már annyira rossz volt, mintha követ cipelnék a hasamban... Van valakinek ötlete, hogy mit egyek, szedjek, hogy ne keményedjen ilyen sokat? Pihenni nem sokat tudok, van már egy 27 hónapos fiunk, és azért vele is kell foglalkozni, sétálni, játszóterezni. Én sajnos csak a Mg-ról tudok görcsök ellen.
2013. jún. 8. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ezt akarod hallani, de tényleg pihenned kellene, ha keményedik a hasad. Az okot kéne megszüntetni szerintem. Nem tud valaki segíteni a kisfiaddal?
2013. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor a keményedések miatt a kórházba kerültem, akkor nekem 24 órán át nyomták az alkoholt. Az nem használt, majd jött a magnézium, az se, aztán valami durvábbat kaptam, ami mellé már gyógyszert is adtak, hogy a szívem bírja...


Viszont más anyuka hetekig kapta az alkoholt, az egyik vizitnél rákérdezett, hogy hogy is van ez, egész terhesség alatt azt hallgatjuk, hogy semmi alkoholt nem szabad inni, erre nekünk meg itt nyomatják intravénásan.

A főorvos azt mondta, hogy ilyet orvosként nem mondhat, de keményedésekre a legjobb legurítani egy felest.

Írtam már ezt hasonló kérdéshez, más anyuka meg azt írta, hogy neki a dokija egy pohár vörösbort ajánlott.

2013. jún. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én dokim is az alkoholt javasolta. Egy-egy feles, vagy egy pohár bor - ha naponta innál egyet, az sem ártana a babának. Szó szerint ezt mondta. Meg, hogy régen a kórházakban a vacsora mellé a konyhából vitték le a feles konyakot a kismamáknak. :) Durva volt ezt hallgatni, azóta sem próbáltam ki, inkább kínlódok. :( (nekem frtontokra ajánlotta) Pedig lehet tényleg jobb lenne lenyomni egy pici valamit, egy próbát lehet megérne.

Egyébként a végén nem az a lényeg már, hogy jöjjenek ezek a keményedések és fájások? Mert akkor készül fel a méh a szülésre? Pont ezért nem kellene semmivel enyhíteni ezeket a dolgokat. De most lehet hülyeséget írtam, akkor mea culpa.

2013. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik ismerősöm mesélte, h korán és sokat keményedett...( sajna én is ), folyamatosan szedte a magnéziumot, de mikor már az sem használt, a doki azt mondta, egy feles konyak!A saját feleségének is adta! Sokan nem értenek ezzel egyet, de annyi mindenkitől hallottam már, és senki nem találta ki magától, mindenkinek orvos mondta! Persze nem rendszeresen, és csak mértékkel! Sztem a terhesség utolsó heteiben ebből semmi gond nem lehet! Én alkalmanként iszok egy kis vörösbort, amivel szintén sokan nem értenek egyet, de többfelől hallottam, h nemhogy tilos, de néha igen is lehet nyugodtan, mert nagyon hasznos!
2013. jún. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37 hetes terhes vagy, szóval nem gond, ha megszülsz. Keményedésre jó, ha letusolsz meleg vízzel. De a több folyadékbevitel is segít. Gyógyszereket, egyebeket már ne szedj, mert ha esetleg megindul a szülés, akkor hátráltathatja a görcsöket. Én is olvastam, hogy 1-1 deci jó minőségű vörösbor ilyenkor nem árt, vagy egy kis konyak. Meg persze pihenés.
2013. jún. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket anyukák, higgyétek el, áldás lenne már ettől az édes tehertől megszabadulni, és újra egykének lenni. :) De a kiscsaj nem és nem akar még kijönni, hiába mondom neki, hogy nekem bizony elég volt. :) És ha hiszitek, ha nem, ma megkívántam egy üveg sört, a hétvégén vettem mangósat meg grape-sat, csak azt nem vettem észre, hogy nem alkoholmentes... De egy fél üveg sör után ma kutya bajom sincs, szóval biztos van ebben az alkoholban valami. :))
2013. jún. 10. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!