Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegséget...

Terhességi cukorbetegséget diagnosztizáltak nálam a múlt héten,35 hetesen, mit kell tennem?

Figyelt kérdés

35 hetes kismami vagyok, eddig rendben volt minden.

A dokinőm 160 grammos szénhidrátdiétát javasolt, amit 3-4 szerre elosztva kell ennem, és minden étekzés után 1-1,5 órával kell mérnem a cukromat. Ja, és éhgyomorra is.

8-9 kilót híztam, vérnyomásom normális. Konkrét tanácsokat várok, légyszi segítsetek! Nagyon kétségbe estem!


2008. jún. 22. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is ne ess kétségbe, az nem tesz jót, hidd el! Én is ezen megyek át, csak 23 hetesen állapították meg, és a méréseken kívül inzulint is kell szúrnom. A diétához kaptál táblázatot? Diétás nővérhez elküldtek megbeszélésre? Ezek fontosak, mert ott személyre szabottan elmondják, hogy mit szabad és javasolt enni és mit nem, minden kérdésedre válaszolnak. Ha ezt a segítséget nem kaptad meg, akkor keress meg egy diétás nővért, vagy ha gondolod, írj nekem is nyugodtan privát e-mailben, szívesen leírom a tapasztalatokat.

Kitartás, nincs sok hátra!!!

28 hetes kismami

2008. jún. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Bér én még csak 22 hetes vagyok, de nálam is ezt diagnosztizálták. Kétségbeestem, de találtam egy nagyon jó fórumot, ahol megnyugtattak és konkrét tanácsokat is kaptam:

[link]

Érdemes megnézni!

2008. jún. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is ez volt..26hetesen,de én nem hittem el.Soha semmi bajom nem volt a vizeleti vércukrom is normális.Amikor én terhelésre mentem közel 4órát éheztem .A diabon mondták egy kismama minnél később eszik annál magasabb a vércukra én kérdeztem akkor az esetemben ,hogy is van ez,hogy fél hatkor keltem,hogy hétre odaérjek a vérvételre 8kor vették le az éhgyomrit majd 10kor a terheléses vért...elpirulva csak ennyit mondtak ez a szabály..jaaah,mondom akkor ez szabály szerint megy.Az elején próbáltam betartani a diétát 160grammos,de én akkor 10-12órát dolgoztam és bkvztam.Kb egy két hétig bírtam ezalatt 3szor összeestem..azt mondtam én ezt nem fogom csinálni a babám sem mozgott szinte semmit.Volt házi vércukor mérőm és méregettem ha jól bezabáltam is max 6.4 lett a kaja utáni eredményem-pedig vagy két szelet fehér házikenyér lecsúszott a reggelihez.Minden tanácsadásra és vérvételre elmentem és mindig jó volt az eredmény-diéta nélkül.Most 36hét után már nem kell járjak a diabra ,mert ez alatt állítólág már nem változik a cukorszint...szval nálunk csak eddig nézik,de diétát tartani kellene.Nem tartom..de ez saját felelősség-nekem az a véleményem ha valakit diétáztatnak akkor személyre szabottan az életmódjához mérten kellene beállítani nekik ezt,nem pedig minden kismamára rányoni ezt a billogot és mindenkit ugyanolyan ch.grammal tartani ,mert nem mindegy,hogy valaki otthon van és nem csinál semmit vagy 10órát melózik.Az inzulinról meg annyit,hogy csak úgy nem szabad szúrni sem magadat,mert nekem pl azt mondták kb 4rosta mire oda valaki eljut.tehát has nem jó az első eredménye a 160grammosnál akkor lecsökkentik a reggeli ch-t ha annál sem jó ,még jobban aztán kházi kivizsgálás és úgy inzulin,de nem rögtön nyomják.Én meg sem engedném.Annak idején a mi születésünkkor nem is mértek ilyet mégsem volt semmi bajunk!Ez is olyan divatos dolog,nem azt mondom persze van olyan kismama aki tényleg diabéteszes vagy az volt és itt kiderül,de talán akkor többször kellene ilyen rostát csinálni és nem megkülömböztetve,hogy van ahol olyan adag cukros vizet itatnak ami már nonszensz van ahol meg zsömi meg egy pohár tej-akkor most mi a valós.Hát humánusabb a szömi tej,és meggyőződésem,hogy ott nincs is annyi félrediagnosztizált eset.Amúgy neked ,hogy derült ilyen ki a 35héten?Akkor már nem is terhelnek.Az meg,hogy magas az éhgyomri,lehet nem aludtál jól az éjjel,lehet idegesebb voltál,lehet sokat kellett várni stb ilyentől is lehet..Nem kell rögtön kétségbe esni.Az én véleményemet csak azért írtam le,mert az én esetemben ez van-ezt nem azért mondtam,hogy te is ezt tedd ezt neked kell érezni mit teszel én biztos nem diétáznék már 160grammal így a végére,de ezt te döntsd el.Sztem ha nem eszel édességet,meg cukros lötyiket nem iszol odafigyelsz a pékárukra és tésztafélék fogyasztására akkor semmi baj nem lesz.Én is ezt teszem:)37hetes kismama
2008. jún. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jah és még valami-előző válaszoló vagyok.Én orvosok között dolgoztam-ok,és tudom ,hogy mennek ezek a dolgok.Amint te kilépsz az ajtón ő már azt sem tudja mit írt fel..szval én ezért merem magamnak eldönteni mit teszek és mit nem.Sokan sajnos istenként tisztelik őket pedig ők is csak emberek és egyáltalán nem tévedhetetlenek...lásd ha beteg lennél mért nem derült ki a maga idejében...áá na szóval erről csak ennyit.
2008. jún. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az előző hozzászólóval teljesen egyetértek!Én is ugyanígy jártam.Sose volt baj a cukrommal.A terheléses után 7,8lett az eredményem-ami ugye pont a határ(a cukrosvizesnél),rögtön 180ch-ra fogtak.Tomboltam magamba,hogy ez nem lehet velem,hisz sosem volt baj a cukrommal és ráadásul még vékony testalkatú is vagyok,attól függeltlenül szeretek enni-édességet is!Míg tartottam a diétát allandóan éheztem.Sok méregetés és 2cukorprofil eredmény után(amikor minden étkezés előtt és után vért vesznek)amik tökéletesek lettek,mostmár abszolút nem diétázom.Persze a dokinak nem mondtam.Arra figyelek,hogy 2-3óránként egyek,lehetőleg keveset.És persze ügyelek az édességre is-hétvégente megengedek azért magamnak kis sütikét :-) Meg persze nem iszom cukros üdítőket!De persze ez az én esetem!Méregesd gyakran a cukrodat,esetleg néha kíséreld meg,hogy picit többet eszel a megengedettnél és ha akkor is 7,0alatt marad,akkor megnyugodhatsz!Egyébként sógornőm német és teljesen meg volt lepődve,hogy itt ilyeneket csinálnak.N.o.-ba nincs ilyen vizsgálat-legalábbis neki nem volt!Remélem sikerült kicsit megnyugtatnunk?!31hetes kismami
2008. jún. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sehol nem csinálnak külföldön ilyet csak ha cukros van a családban.Én Angliából tudom ,meg amerikából,francia országból..itt tuti ,hogy nem.
2008. jún. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!