Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor most a bal, vagy a jobb...

Akkor most a bal, vagy a jobb oldal a nyerő?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok alvással kapcsolatos kérdés van, de amikor már háton, hason nem tudsz aludni, akkor melyik oldalon "jobb"? Mindkettőről az olvastam itt-ott, hogy csak az a tuti. Túlzottan nem tudok oldalra fordulni, mert dörömböl a baba, egy félig háton, félig oldalt pozíció a nyerő mindkettőnknek, de melyik oldalon? Vagy ez is olyan baromság mint néhány dolog a terhességgel kapcsolatban?
2009. okt. 12. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azon az oldalon feküdj,ami neked kényelmes. Általában az emberek azt az oldalt preferálják,amelyik dominánsabb náluk.
2009. okt. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is baromság, de ezt sem lehet általánosítani. Én pl. még mindig tudok háton aludni 33 hetesen.

Aludj úgy, ahogy neked és a babódnak kényelmes.


A hátonalvásról mondják, hogy nem jó, de ez is csak akkor, ha te nem érzed jól magad. Olyan nincs, hogy végigalszod az éjszakát háton, a babónak meg vmi baja lesz, ahogy mondják...

Egy nőgyógyásztól hallottam, elmagyarázta hogy miért lehet rosszul a kismama hátonfekvéstől, de azt te is és a párod is észrevenné, mert fekve elájulhat az ember. Ilyenkor csak annyi a teendő, hogy a párod oldalrafordít, és már semmi baj.


A jobb oldalon vannak szervek amit állítólag nyomhat a baba. Úgyis úgy alszol, ahogy kényelmes. Nem lehet egész éjjel egyfajta pózban aludni. Főleg, hogy reggel még egy normálisat sem tud nyújtózni az ember, mert félő, hogy begörcsöl... legalábbis nálam ez van.

2009. okt. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Az örök kérdés:)


Nekem a nőgyógyászom mondta, hogy nálam a bal a nyerő. Hanyatt nem ajánlatos, mert nyomhat valamit a baba, ami miatt a lepény keringése romolhat arra az időre.

Jobb vesém cisztás, ami miatt a jobb oldal nem ajánlott, nehogy mégnagyobb gond legyen a vesémmel.

Na, mit ne mondjak, csak a jobb oldalon tudok aludni, de inkább úgy mondom, hogy félig hason, félig jobb oldalt alszok...


34 hetes km

2009. okt. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Háton ne aludj! Nem szabad. Nyomja a méh a baba élltal a fő artériát, ezért kevesebb oxigént vesz fel a szervezet, ez árthat a babának is(nem jut elég oxigénhez). A védőnőm mindíg elmondja, hogy úgy aludjak ahogy kényelmes, kivéve hanyat. Nekem valamikor a jobb a nyerő, de valamikor a ball. Szerintem ez attól függ, hogy fekszik a baba. Ha már nagy a pocid akkor tegyél oda kispárnát. Nekem bejött. Egy a pocihoz, egy a derekamhoz.

32km

2009. okt. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én a tegnap voltam a dokinál 36. hetes vizsgálaton és most szólt hogy most már a háton fekvést inkább ne,mert a méhlepény eléggé érett s a vérellátást hagyjuk minél szabadabban.Van egy 3 éves kislányom nála nem mondott semmi ilyet,anno.
2009. okt. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De én automatikusan hanyattfordulok álmomban, és csak reggel látom, hogy jé, hanyatt aludtam. Ilyenkor mi van?
2009. okt. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálam a bal oldalt a nyerő, amíg el nem fekszem magam, mivel a baba elég hosszú ideje a jobb oldalom van. Ha véletlenül átfordulok, elkezd mozogni. Néha éjjel felébredek, hogy a hátamon fekszek, mert ilyenkor nem kapok levegőt. Fel kell ülnöm és kell pár mp-re, mire újra érzem, hogy rendesen megtelik a tüdőm levegővel. Mostanában eleve úgy ágyazok meg, hogy "felpolcolom" magam mögött a párnákat, így egy félig ülő-félig fekvő pozícióban vagyok. Ez akkor jó, ha éjjel már nagyon elfekszem a bal oldalamat. 36 hetes kismama
2009. okt. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem elöl tapad a méhlepény tehát az általános tiltás a háton fekvéstől mert elnyomod a placentát nem kap oxigént stb.. nem nyert.

Ha valakinek mond valamit a védőnője/barátnője/egyebe mérlegelje, mielőtt ide beírná, ebből lesz ugyanis a káosz és a sok hasonló kérdés!

2009. okt. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Úgy látszik, hogy ez is kismama-baba függő. Nekem teljesen a jobb oldalamon van a baba (ott is érzem, meg félre is áll egy kicsit a hasam. Próbálkozom még egy kicsit, úgyis jelez, ha nem tetszik neki valami.
2009. okt. 13. 09:51
 10/11 anonim ***** válasza:

nálunk ez még nem téma, a kicsi még pici, hol jobb, hol bal oldalon van. A én méhlepényem fent tapad, szóval nem tud ráfeküdni a baba. Jobb, bal oldalon és háton egyaránt alszok, sőt, mióta este szemrevételezzük, hogy mozog-e a baba (akkor szokott inkább beindulni), azóta lelkesen fekszem és alszom háton, pedig addig nem tudtam. Remélem, a szervezetem, vagy a kis pocaklakó szól, ha már nem lesz jó így feküdni.


24 heteske

2009. okt. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!