Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek az otthon...

Mi a véleményetek az otthon használatos magzati szívhang hallgatóról? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hanyadik héttől használtátok? Nem kapok sehol..esetleg szívesen vennék is,ha itt valakinek feleslegessé vált!
2009. okt. 12. 21:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
18. héttól hazsnálható, én ajándékba kaptam, olyan, mintha egy gyorsvonatot hallgatnál a pociban, háromszor két percig érdekes, de szerintem nem éri meg venni. sokak beparáznak, ha épp nem hallják, mert úgy fordul, szóval bár nekem van én semkit sem beszélnék rá.
2009. okt. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2009. okt. 12. 22:03
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Én a védőnőtől kaptam kölcsön kb. a 30.héttől.Jó volt mert megnyugtatott.
2009. okt. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Rendes volt a védőnőd!:-)

Én még "csak" 8-9 hetes vagyok,de most van valami olyan doppler,amit elvileg a 12. héttől lehet használni.

2009. okt. 12. 22:21
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

Hát szerintem jó dolog! Ha megteheted vegyél olyat!

Nem is olyan régen a szívbajt hozta rám a kicsim, mert ébredés után 14 óráig nem mozgott, nem éreztem, pedig előtte és utána is mozgott, csak azon a fél napon nem! Hát én már sírva hívtam a páromat, szegényt beparáztattam, pedig nem direkt volt! Jó lett volna egy olyan készülék!

2009. okt. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

Internetes hirdetési oldalakon is lehet találni, meg a Brendonban.

De tényleg vedd számításba, hogy ha nem találod meg a pici szívhangját, akkor csak felesleges parát okoz majd. A babák nem is szeretik, csak rövid ideig szabad használni, mert zavarja.

De ha jól megtalálod majd mindig a kicsi szívét, akkor jó lehet egy ilyen készülék :)

2009. okt. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

Megéri, hidd el! Nekünk AngelSound van. Azzal a 12. héttől nagyon jól hallottuk a baba szívhangját, utána a lubickolását is. Én teljesen meghülyültem volna nélküle. A doki is csak javasolni tudta, ha megengedhetjük magunknak. Nem szabd túl sokáig hallgatni vele, mert egy kicsit zavarja egy idő után a babát, de ha csak éppen fél percig hallgatod, amíg megnyugszol, hogy jól van, akkor még arrébb sem megy tőle. Én már 26 hetes vagyok, de néha, amikor nem mocorog olyan sokat, meghallgatom, azzal hallatszik a mozgása is.

Ha valaki nem hallja vele a szívhangot, akkor nem jól csinál valamit, vag nem elég türelmes.(hallani kell vele!)

Amit még el lehet rontani: BE KELL VIZEZNI, OLAJOZNI, KRÉMEZNI a hasadat előtte. Mi vizet használtunk, és ahogy megszáradt egyre kevésbé lehetett hallani, de mi akkor már megnyugodtunk és nem is használtuk tovább, mert nem akartuk zavarni.

Az is egy nagyon jó dolog a hallgatóval kapcsolatban, hogy Apa sem marad ki a babázásból szegény apukák a 24-25. hétig egyáltalán nem érzékelnek semmit abból, ami a pocidban zajlik, legfeljebb látják az uh-n, ha el tudnak menni. (az én párom nem tudott mindig eljönni velem). Így ők sem maradnak ki teljesen az élményből.

Nézd meg vaterán, teszveszen, használtan nem olyan húzós. (használt cuccos bababoltban is lehet kapni néha, van még időtök)

2009. okt. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is van, már a 2. babánál használjuk. Az enyémmel is a 12. héttől lehet hallani a szívhangot, ahogy a méh és a baba elhagyja a szeméremcsont vonalát.

Az első babánkat a 14. héttől találtuk meg, a jelenlegi pocakbabát a 12. héten már hallottuk. Én nagyon szeretem, engem megnyugtat, igaz, hogy nem használom túl gyakran. Én külföldön élek, itt 14 hetesen voltak az első uh-im, 20 hetesen a második és egyben utolsó. Védőnőhöz 5 hetente jutok be, akkor hallgatunk ott is szívhangot, egyébként más alkalom nincs, hogy megnyugtassanak. Épp emiatt a rendszeres babamozgásokig nagyon jó volt meggyőződni arról, hogy élnek a babáim és jól vannak. Tény, hogy most már alig használom, hiszen egész nap mozog, talán két hetente egyszer kerül elő a doppler, amikor hosszabb ideig nem érzem őt.

Az én védőnőm csak annyit mondott, hogy ne használjam túl sokat és ne nyomogassam vele a pocakomat, csak finoman keressem. Ez mondjuk nálam nem nehéz, mert vékony vagyok, azt is tudom kb, hogy hol kell keresni, úgyhogy különösebb taperolás nélkül másodpercek alatt megvan a szívhang.

Mint írtam, én külföldön élek, de innen is tudsz rendelni, szállítanak Magyarországra, szerintem az ára sem húzós:

[link]

Itt azt írják, hogy nem kell hozzá uh-s zselé, ami igaz is, babaolajjal is jól használható, de én picivel többért zselével együtt rendeltem és azzal jobban funkcionál. Ez a zselés:

[link]

2009. okt. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

En is kulfoldon elek es ahogy elottem is irtak sajnos nem a sok uh-rol hiresek igy engem is egesz jol megnyugtat. Mi kolcson kaptuk a rendelotol ahova jarok vedonohoz, persze fizetni kell erte havi 8 fontot ami nem annyira draga itt.

A neve Hi-bebe es ezen latszik az is, hogy milyen gyorsan vert a baba szive, fulhalgato viszont nincs hozza igy ki kell hangositani mint egy radiot. :) Hamar megtalatuk vele a szivhangot. Mi zselet hasznalunk azt is a rendelobe adtak:

[link]

Boldog babavarast!

21 hetes kismama

2009. okt. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%
Mi zselé nélkül, sima vízzel vagy olajjal használjuk (AngelSounds). Így már a 12. héten megtaláltuk vele.
2009. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!