Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik a tapasztalatok a mókus...

Mik a tapasztalatok a mókus tartásával? Tart valaki otthon mókust? Szeretnék mókust tartani és érdekelnének a tapasztalatok.

Figyelt kérdés
Szeretnék mókust tartani, olvastam is ezzel kapcsolatban az interneten, de nem sok olyan oldalt találtam, ahol ezt a témát komolyabban kifejtik, ezért olyan emberek válaszát várom, akiknek már volt vagy van mókusa és tudna segíteni nekem, mint kezdő gazdinak a tartásában. Nagyon sokat segítenétek vele. Olyan kérdéseim vannak, hogy naponta mennyit kell vele foglalkozni, el lehet-e vinni sétálni, kell ilyenkor hám hozzá mondjuk. De bármilyen hasznos információnak örülök.
2011. ápr. 18. 19:06
1 2 3
 1/22 TOMAtm ***** válasza:
33%
nagyapámnál volt mókus,de nem tudok róla sokat mondani.állandóan csak nézett egy irányba a kicsi üvegszemeivel.mondjuk ha élőben láttam volna nem kitömve lehet több haszna lenne a válasznak.
2011. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
8%
A mókus védett állat, nem tarthatsz otthon!
2011. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%
a masodiknak igaza van, meg vigyazni kell vele mert megragja a mogyordat
2011. ápr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
12%
a masodiknak igaza van, meg vigyazni kell vele mert megragja a mogyorodat
2011. ápr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%
Felénk elég gyakoriak az erdőben, mindig lelopják a diófáinkról az összes termést, ez most végülis tartásnak minősül? Amúgy a mókust természetéből adódóan sem valószínű hogy lehet tartani háziállatként, legalábbis a felénk honos vörös mókust biztos nem. Ez egyébként nem egyedülállóan különleges dolog, nálunk faluhelyen többen is úgymond tartottak például őzikét, de az is elég félénk az emberrel szemben, még évek után sem nagyon lehet hozzájuk közel menni. A legtovább talán azokkal a mókusokkal jutottam akiket sikerült rávenni arra hogy a tenyeremből egyenek, de egy-egy nagyobb moccanásra ők is elriadtak.
2011. ápr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Platypus ***** válasza:
100%
2011. ápr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%

Csíkost én Alantiszban láttam régen 8 ezerért, kis piciket, vöröset meg 25-ért de azok már nagy méretűek voltak.



Tapasztalatom, hogy pl Horvátországban Sátraztunk és ott ugráltak ezek a nagy mókusok a fákon, hát kb 2 másodperc alatt felfutott a 20 méter magas fára, aztán onnan átugrott a mellette levő fára.


Neki nagyon nagy hely kell, hogy jól érezze magát, és ezért azt kérdem, hogy mi a fenének kínoznád?

Ne vegyél.


Inkább vegyél egy csincsillát, annak is mókusfarka van, és az jobban tűri az ember társaságát, lehet dögönyözni is ha kézhez szoktatod.


Az is tud lenni vad, de mégsem annyira, mint egy igazi mókus. Persze a mókus az szebb, csak hamarabb megdöglik fogságban :/

2011. ápr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, de nem lettem okosabb. Nem vörös mókust akarok tartani, hanem csíkos mókust, ami állatkereskedésben 10-15 ezerért kapható.

Olyan válaszokat várok, amik segítségemre lehetnének a tartásában.

És nem azért akarok mókust, mert nagyon aranyos és nem is az erdőből terveztem, hogy beszerzem, hanem tenyésztőtől, akinél már kézhez lett szoktatva.

2011. ápr. 19. 14:07
 9/22 anonim ***** válasza:
31%

Hát barátom apjánál volt csíkos mókus, az egyik 2 hónap alatt döglött meg semmi előjel nélkül. Volt kajája, volt innivalója és nem látszott betegnek. Akkor dobd ki a 15 ezer Ft-os aztán hátha mgdöglik. Tény, hogy a másik több évig élt, de ez nem egy olyan állat ami jól tűri a bezártságot, még ha egy 1x1x2-es ketrece van az se nagy.

Persze be lehet zárni, imádják az emberek bezárni, nem szólok bele, csinálj, amit akarsz. Attól hogy tenyésztőtől veszed, nem lesz jobb, ő is onnan vette.

2011. ápr. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%

Nem jó nekik fogságban! Depibe esnek! :/ Én sajnálnám szegényt, ottthon egy kis ketrecbe, mikor az erdőben futkározhatna.

Bár még nem volt mókusom, de az állatkereskedésben láttam többször is ugyan azt, mert nem vitték el, és szegény indig csak feküdt a mókuskerekében és szomorúan nézett ki a kis fejéből.

Szerintem kínzás velük ezt tenni. Bocsi. Csak azért gondold át szegénynek milyen lehet. Nem biztos hogy boldog lenne. :(

2011. ápr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!