Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köztünk olyan, aki asztmás?

Van köztünk olyan, aki asztmás?

Figyelt kérdés
Aki allergiás, illetve asztmás, az ugyanúgy inhalálhat a megszokott gyógyszerével terhesen is?
2009. okt. 13. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Én asztmás és allergiás vagyok, de nem szedek most rá semmit, de nekem hála mióta terhes vagyok teljesen rendben van az asztmám, és nem jött ki az allergiám sem.
2009. okt. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvos, hogy az asztmára való inhalációs gyógyszert ugyanúgy lehet alkalmazni, sőt kell is, mert az oxigénhiány káros lehet a babára nézve. Persze van, akinek tényleg elmúlik terhesség alatt, ilyenkor nyilván nem kell gyógyszer, de van, akinek rosszabb lesz (nekem is így volt az előző terhességem 2. felében), ilyenkor növelni is lehet az adagot. Allergiára a tablettákat nem ajánlják terhesség alatt, helyette orrspray-vel tudod enyhíteni a tüneteket, nekem a doki a Rhinocort Aqua orrspray-t ajánlotta a terhesség és szoptatás időszakára. De én úgy gondolom, hogy aki allergiás, asztmás, az jobb, ha felkeresi az orvosát terhesség alatt, hogy a felmerülő kérdéseket megbeszéljék!
2009. okt. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én használom a Ventolint, gyógyszert nem lehet, mert kábít. Azonkívül Nasivin, R.-cort Aqua.
2009. okt. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképp menj el a tüdőgondozóba, mert sok asztma gyógyszer nem szedhető a terhesség alatt! Ott majd segítenek, hogy melyik használható. A Ventolin az biztos. Sajnos nekem is rosszabb lett a terhességtől, kórházban is voltam emiatt. Aztán beállítottak nálam egy gyógyszert, amit lehet szedni, és azóta semmi gondom.

A tüdőgyógyászom még egyeztetett a nőgyógyásszal is a gyógyszereimről.

2009. okt. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Mindenképpen el kellene mennem tüdőgondozóba, csak az a helyzet, hogy nincs képem odaállítani, mert 6 évvel ezelőtt voltam ott, akkor megállapították a poratkára az allergiát, meg az asztmát, és írtak fel inhalálót, és azóta is azt a fajtát használom, nem mentem azóta vissza tüdőgondozóba....csak most már a babámra is gondolnom kell, ezért mindenképp mennem kell :(

2009. okt. 14. 08:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel nincs semmi gond. Ha megfelelő volt neked a gyógyszer, amit akkor felírtak, és nem rosszabbodott az állapotod, akkor nem gond, hogy nem mentél vissza. Most viszont más állapotban vagy, ezért fontos konzultálnod az orvosoddal! Én se megyek vissza fél évente, ahogy kéne, de most én is újra megyek, újabb terhesség miatt. Szerintem ez nem ciki!
2009. okt. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!