Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a terhességét visszafiatalították? 12. heti UH szerint 23. hétben vagyok, erre a mai SZTK-s doki "visszaminősített" 20. hétre. Járt így valaki? Mi lett a vége?

Figyelt kérdés
Eddig minden vizsgálatot a 12. UH-hoz igazítva csináltunk, mivel a mensim rendszertelen volt. Most csináltassam a terheléses vércukrot és 30. heti UH-ot 3 héttel később???
2013. jún. 24. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Már bocsi, de ha most a 23. héten vagy, akkor 3 hét múlva még nem 30 hetes leszel!!! A 12. heti uh szerint, hogy lehetsz 23 hetes???? Az 11 hét különbség, az majdnem 3 hónap eltérés. Nem értettél valamit félre??? Ha nem, akkor miért nem kérdeztél ott rá rögtön????
2013. jún. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló! Te nem értetted a teljes kérdést. Sajnálom, ha nem voltam egyértelmű. A 12. heti UH-hoz (április 17) képest vagyok most a betöltött 22.hét után a 23. hétben. Nem azt írtam, hogy 3 hét múlva leszek 30 hetes, hanem hogy 3 héttel későbbre kellene-e tenni a 30. heti UH-ot, a 12. heti UH alapján belőtt időponthoz képest, mivel most hirtelen 3 héttel megfiatalították a terhességem.

Nem tudtam rákérdezni, egyrészt mert totál meglepődtem és köpni nyelni nem bírtam, csak a dátumokat futtattam a fejemben, és mivel a doki csak "q anyázta" a kollégáit, hogy hogyan számolták el így....

Remélem, így már érthető.

2013. jún. 24. 20:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne izgul, majd a 30-ik körül egy jó UH doki meg fogja tudni mondani :)


nekem is ösze vissza volt a mensim, hogy 32 hol 40. utolsó mensi alapján október 22-re voltam "először" kiírva. Mivel tudtam a pontos fogantatás és ovuláció (teszt) időpontját megbeszéltem a dokival és átírta a kiskönyvben október 28-ra. UH-n persze riogattak oda-vissza. Ahány uh-n voltam annyi féle dátum szerpelt.

Mivel az utolsó mensi dátuma volt az uh könyvemen (ott nem volt átírva mint a terheskönyvben) rám is hozták egyszer a szívbajt hogy fejletlen, nem fejlődik, meg kell szakítani a terhességet. :( És hiába mondam az nem jó dátum, a dokit nem érdekelte...

A végleges október 28 helyett november 10-én született meg a fiam.

Szerintem ha teheted, menj el egy 4D-s uh-ra, azért hogy megnyugtasd magad hogy minden oké, és a babával sincs semmi baj. Ha nem kérsz se videót se képet, semmit, csak hogy nézzék meg olcsóbban meg lehet úszni.

2013. jún. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, egy kicsit zavaros volt :)
2013. jún. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Minket most 'fiatalítottak' 9 nappal :)

Kétszer kellett mennem afp-s vérvételre is, mert nem tudták eldönteni, hogy az utolsó menzesz szerinti menjek, vagy az utolsó ultrahangon mért adatok alapján....

Elvileg szept. 28-ra voltam kiírva, de mivel állítólag kisebb a baba mint kellene, így okt. 7-re átrakták. Aztán majd kiderül, mikor szeretne kibújni!

2013. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Engem az uh-s doki minősített vissza de csak egy héttel. A dokim ettől függetlenül a 12 hetes eredményt veszi alapul, mert szte az számít, utána már más ütemben fejlődnek, nem olyan egységes. Sztem menj el még egy uh-ra, majd meglátod kinek van igaza, az a lényeg hogy egyenletesen fejlődjön. Én jöv. héten megyek 4dre, kiváncsi vagyok most mekkorának mérik. :) Ha a 12. hetit veszem alapul már 28 hetesnek kéne lennünk. :)
2013. jún. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

jajj ne írjatok butaságot, nem minősítettek vissza titeket :D


arról van szó, hogy a babák 12. hétig ugyanúgy fejlődnek, tehát addig meg lehet mondani a pontos fogantatást a méret alapján :)


utána meg a vizsgálatok során mérik a babát és a gép beadja a "nagykönyv szerinti" kort a méret alapján. de ekkor már a babák másképp fejlődnek, itt már számít az, hogy mit örököltek, tehát a magasabb szülők babái már ekkor picit magasabbak. de nem lesznek ettől teszem azt 2 héttel idősebbek! :D


szóval nem, nem ehhez az eredményhez kell majd minden vizsgálatot igazítani, továbbra is annyi idős terhesek vagytok mint eddig, csupán a babát kisebb/nagyobb a koránál.

2013. jún. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves Utolsó! A mai doki engem konkrétan visszaminősített 20 hétre a 23. hétről. Átírta a várható szülési időpontot, a kort, mindent. Pedig még UH-ot sem csinált, csak megnézte a papírjaimat és játszott a korongjával. Nem értem, mert 3-4 másik doki mondta eddig az eredeti szülési időpontnak megfelelő aktuális kort.

2013. jún. 24. 22:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem meg mindig öregbítettek 2 héttel, mert nagyobb volt a gyerek jóval az átlagnál. Ne aggódj, ettől még nem lesz baj.
2013. jún. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Különösebben nem aggódom, csak nem értem. Mert a 19. héten 20 hetesnek látszott UH-on a baba a méretei alapján, erre 4 héttel később átírnak 20 hetesnek? Elég gáznak tűnik, hiszen kvázi túl akarnák velem hordatni. Holott tudom, hogy mikor fogant (egy együttlét volt abban a hónapban), szóval 100%, hogy a 23. hétben vagyok. Erre visszaminősítenek 20 hetesnek... Felfoghatatlan számomra!
2013. jún. 25. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!