Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gerinc, nyaki fájdalommal mit...

Gerinc, nyaki fájdalommal mit kezdhetek?

Figyelt kérdés

Gerincferdülésem van és most néhány napja a nyakam is nagyon-nagyon fáj,kisugárzik a karjaimra,a gerincem miatt a derekam és hát a lábaim...már iszonyúan fájnak.

Gyógyszert nem szedek,lóbalzsammal keneget a párom.

Mit tudtok ajánlani,ti mit használtok?

Flectort sajnos nem szabad.

Így is szülhetek hüvelyi úton,vagy szóljak a nődokinak,hogy császáros szülés jobb lenne,mert sokszor a legkisebb erőlködéstől elő jönnek a gondjaim. :(

El sem tudnám látni a babát a fájdalmak miatt .

Olyan érzés,mintha égne,szúrna a csontjaim.

Mielőtt várandós lettem pont előtte kaptam meg minden papírom,már volt időm gyógytornára,amire azt mondta a doki,ha nem használ műtét.

Szóval tényleg fáj. :(

Mit ajánlanátok?


2013. jún. 25. 08:03
 1/3 gelazso ***** válasza:
ortopedus szakorvost és nem egy ilyen hobbitanácsadó oldalt!
2013. jún. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én őket ajánlom (ha budapesti vagy): [link]


Milyen idős a terhességed? Valami óvatos tornát egyébként szerintem mindenképp meg kéne próbálnod, legalább szinten tartás jelleggel - pl. kismama jóga - , mert ha csak egyre nagyobb súly húz le, te meg egyre kevesebbet tudsz mozogni, annak tényleg nem lesz jó vége. Aztán valószínűleg az sztk gyógytornán is lenne egy csomó olyan hasznos feladat, ami nem hasizom, (én is jártam és nagyon "lightos") és ha még kicsi a pocakod, menne.

A manuálterápia segít, ha becsípődött valami - de azt hiszem, attól is függ, melyik szakaszon van a probléma, hogy szabad-e terhesen alkalmazni.

Esetleg próbálkozhatsz kismama masszázsra is járni.


Úgy tudom ahhoz, hogy a császár indokolt legyen a gerinced miatt, az ortopédián kell írásos javaslatot kapnod.

2013. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is jó lenne, ha a lóbalzsamot nem használnátok a vérbőség fokozás miatt, főleg deréktájon.

Másrészt a torna nem ártana, de a helyedben keresnék egy masszőrt, akinek papírja van a kismama masszőrködésről is. A lágy részeknél nem masszírozhat (a bordáid alatt a csípődig-ha ilyet tapasztalsz, onnan menekülj), de a nyaki, felső gerinci lapockai részen igen.

2013. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!