Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák titeket nem idegesít...

Kismamák titeket nem idegesít a rokonok barátok túl aggódása?

Figyelt kérdés

Úgy értem túl aggódnak mindent :

-Ne emelj nehezet

-Ne sétálj sokat

-Pihenjél ám

-Jajj nagyon vigyázz magadra

-Nehogy megfázz

Engem nagyon irritál.

Állítólag "féltenek", de nem engem féltenek hanem a babát, és nekem ez olyan érzés mintha azt hinnék én nem tudok rá vigyázni :D Pedig csak én tudok rá vigyázni még egy darabig.



2013. jún. 25. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek körülöttem rokonok (a családom nagyon messze él), a barátok sokat dolgoznak, megvan a maguk problémája. Keveset vagyok emberek között. Én örülnék, ha valaki beszélne hozzám egyáltalán, szerintem te is tekints rájuk úgy, mint ajándékokra, hogy törődnek veled és a babával. Nem csak a babát féltik, téged is, nem akarják, hogy bajotok essen. Tudom, mire gondolsz, mikor a figyelmeztetést kritikának érzed, de nem az. Csak ők is tenni akarnak valamit és beszéden kívül mást nem tudnak :) Gratulálok a barátaidhoz, családodhoz! :) Sok boldogságot a Picivel!
2013. jún. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból örülök, hogy figyelnek rám, de a túlaggódás sajna engem is zavar kicsit. Muszáj a napi dolgokat megtennem, kímélem magam ahogy tudom, de nem fekhetek tétlenül a terhesség alatt, munka és házimunka nem állhat meg teljesen.
2013. jún. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Julie S ***** válasza:
100%

De, nagyon idegesít. Főleg, hogy aktív életet élek (sokat jövök-megyek, sokat cipekedem, hosszabb túrákra járok, stb) és nem most kezdtem. Minden eredményem jó lett eddig is, és a doki is megmondta, hogy csináljak bármit, ami jólesik, mert minden rendben van velem, problémamentes a terhességem. Persze, van józan belátóképességem és egy-két dologból visszavettem kicsit, de csak annyira, hogy ne érezzem megterhelőnek. De ettől még mindig a fejemhez vágják, hogy felelőtlen vagyok. Én viszont úgy gondolom, hogy a kisasszonynak is az a jó, ha én jó formában vagyok. A szülésnél sem hiszem, hogy hátrány lenne majd, ha megmarad az állóképességem az eltunyulás helyett.


Szerencsére a túlaggódást csak a közeli család adja elő, a barátaim ismernek már jól és látják, hogy nem vagyok felelőtlen.

2013. jún. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ezt még eltudnám viselni, de mikor a párom szüleinél vagyunk majd nem hogy még a széket sem huzhatom ki magamnak, mikor 30fok volt még azért is agodtak hogy ne legyek kint sokat a levegőn nehogy valami baj legyen!!!! Ott még 1 rántotát sem csinálhatok, még azért is morognak a párommal hogy mért nem Ő önt nekem üditöt!!! Ez azért idegesitő már!
2013. jún. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Komolyan, már az is baj, hogy féltenek?
2013. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, nekem főleg anyám meg az anyósom ilyenek, mintha ők nem lettek volna még soha terhesek úgy viselkednek.

Néha úgy kezel mindenki mintha beteg lennék és ez olyan rossz érzés pedig még csak 26 hetes vagyok nem olyan nehéz még, sőt ugyan olyanmint a terhesség elött, mindent megtudok csinálni ugyan úgy.

2013. jún. 25. 10:47
 7/11 anonim ***** válasza:

hu, engem is nagyon idegesített.... a várandóság nem egy betegség, hanem egy állapot! El tudod dönteni te is, hogy mi az, amit lehet, és mi az, amit nem. Fogod érezni, ha már valami sok, és nem esik jól! Egyébként készülj fel, mert mindegyik időszaknak megvannak a jellemző mondatai.. :D Kikészültem már teljesen.. Volt a gratulálunk időszak, aztán a mit szeretnél? fiút-lányt? :D aztán a mi lesz? fiú-lány? név? stb... mindig mindenki ugyanazt kérdezte.. volt, hogy egy nap vagy 20x mondtam el ua-t.. :D amikor meg már meglett a baba, kimentünk sétálni, és mondjuk ott volt az egyik barátnőm, már az fejük fájdult meg.. :D mindig mindenki ugyanazt mondta :D

Persze jó dolog, h szeretnek, és figyelnek rád, és foglalkoznak veled, csak egy bizonyos ponton túl, amikor ez tömegesen van jelen, elég idegesítő.. :)

2013. jún. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó :

Nem azzal van a baj hogy féltenek hanem hogy túlzásba viszik, azért a terhesség nem betegség hogy egész nap feküdjek.

2013. jún. 25. 10:49
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen az nagyon. Én úgy gondoltam hogy majd megszokom meg a kérdéseket is, de nem hogy megszoknám inkább egyre jobban zavar, jó persze tudom én hogy nem akarnak rosszat, de hát akkor is.
2013. jún. 25. 10:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Én idejekorán leállítottam mindenkit. Mondtam, hogy nem beteg, csak terhes vagyok, és érzem magam olyan érett felnőttnek, hogy tudjam mi jó nekem/nekünk!
2013. jún. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!