Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyás és magzatvízszivárgás...

Folyás és magzatvízszivárgás között, hogy veszem észre a különbséget?

Figyelt kérdés

Már lassan több mint egy hete elég vizes folyásom van. Idáig nem is foglalkoztam vele, gondoltam normális de ma elkezdtem olvasgatni a neten és eléggé megijedtem. Reggelente meg ha fizikailag aktívabb vagyok van több, a kinézete meg vizes alapú de ilyen sárgás krémszerű anyag is van benne, ami hol több hol kevesebb. Nyugtassatok meg, hogy semmi gond nincs csak ne netrzzek annyit. Dokihoz egy hét múlva kell csak mennem, akkor megemlítem neki is.

27 hkm


2013. jún. 26. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Én nem várnék, már rég bementem volna a kórházba. Egy megnyugtatást megér.
2013. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
35%
szerintem már be kellett volna menned,....
2013. jún. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért annyira nincs vész, mint ahogy a többiek írják! e hagyd, hogy rád ijesszenek a paramamik! Megnézetheted ugyan, de az esetek 99%ban folyásról van szó ennyi idős terhességi korban! Az egész terhesség alatt változhat a folyás, sok mindentől függ az állaga, színe! Ha egy hete érzed és a baba normálisan mozog, egészen biztos, hogy nincs gond!

egy eü-s

2013. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok paramami, de engem nem nyugtatna meg ez a 99%. Ha a kismama rosszat sejt, gyanúja van, akkor menjen be a kórházba, senki nem fogja kinevetni, megszólni! Inkább menjen be, mint nem! Nem értem hogy tanácsolhatod eü-sként, hogy egy nyugtalan kismama maradjon otthon, és parázzon egy hétig. Aztán az is lehet, hogy ő az 1%, akkor mi van? Így járt? Ki gondolta volna?
2013. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanez van, már hetek óta. Voltam orvosnál, semmi gondot nem észlelt, minden rendben. Nekem is reggelre lesz bazi sok, teljesen vízszerű, van h fehéres, van h sárgás, mikor megtörlöm magam alul wc papírral jó nagy foltot hagy, de nincs szaga, ez csak folyás. Én is rengetegszer beparáztam és pont azért amit te is írtál, mert olvasgatok a neten és nem mindig kéne mert feleslegesen idegeskedem. Nagyon sok ismerősöm mondta h olyan sok folyása volt, h a lábán folyt végig, és átázott tőle mindig a t. betét. Ez a várandósság alatt normális, nekem sem volt mindig ilyen sok, 24. hét óta van, most 28 hetes vagyok. Nem kell megijedni, de ha megnyugtat, menj el az orvoshoz inkább.
2013. jún. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
AZZZONNAL menj orvoshoz!!!Nem ijesztgetni akarlak, de nekem is volt ilyenem, és vártam-vártam...Azt mondta az orvosom, hogy biztos gombás fertőzés. Aztán durvábban kezdett folyni, hajnalban bementünk a kórházba, és már haza sem engedtek!Két hétig tudták bent tartani a babámat, koraszülött lett! De ha előbb mentem volna...ORVOS!
2013. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vok: Kedves eüs, én is az vagyok, ne írj ilyet, ha a burok megrepedt és a baba "tömít" akkor alig folyik a víz, inkább nézzék meg, ne legyen baj! Igazad van, folyás is lehet vizes, de szerintem az sem tesz jót, ha ezen stresszel a kismama. És szerintem otthon ezt biztosan nem lehet elkülöníteni, egy teszttel nézik a nődokik. Remélem tényleg csak folyás.
2013. jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindegy mit olvasol, az a fontos, amit te érzel. Ha kételkedsz, hívd fel a dokidat!
2013. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom, itt aztán az emberre rá tudják hozni rendesen a szívbajt!


Kedves Kérdező!

A terhesség alatt megnövekedett folyás teljesen normális, aminek a hormonszint növekedése az oka többek közt. Míg a hüvelyi folyásnak jellegzetes, megszokott illata van, de semmiképpen sem szaga, bűze (ha az van, akkor irány az orvos... mert fertőzés). A folyás száradáskor fehéres, sárgás lesz, de alapjával véve lehet fehéres, vizes, tejszerű állagú, bármilyen normális, csak ne legyen véres, szagos, "habos" állagú. Ahogy szépen haladunk előre a terhességben, úgy növekszik a folyás mennyisége, ami általában az utolsó hónapokban csúcsosodik ki, akkortájt lesz a legtöbb.

Ha arra gyanakszol, hogy magzatvíz szivárgásod van, akkor érdemes elsősorban megvizsgálni a folyást: a magzatvíz édeskés illatú, és igen meleg. Talán még lehet a patikákban kapni magzatvíz szivárgást ellenőrző papírkát, amivel szintén végezhetsz egy gyors tesztet.

Azonban ha nagyon félsz, a biztonság kedvéért hívd fel a védőnődet/orvosod, akik személyre szabottan fognak tanácsot adni, nem csak úgy a látatlanba, ismeretlenül, mint ahogyan azt javarészt az itteni válaszolók (pl. én is) teszik.

2013. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha aggódsz, nézesd meg magad, de!

Én 24 hetes vagyok, kb egy hete van bővebb vizes folyásom, ami rámhozta a frászt, főleg a neten található dolgok miatt.

Voltam én is dokinál, tenyészetet is csináltak, mindenem negatív, úgyhogy ez hormonális okok miatti folyás. Színtelen, szagtalan,néha halvány sárgás. Nyugi és ne olvass túl sokat utána.

2013. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!