Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Afp vér és vizeletvizsgálathoz...

Afp vér és vizeletvizsgálathoz lehet vinni itthoni vizeletet?

Figyelt kérdés
Mert első terhességemmel vittem és azt mondták, ne öntözgessem, mert abba a steril vmibe kell...de mi van, ha steril üvegbe viszem, fertőtlenítem chiccoval? Az a baj, hogy nekem ott soha nem sikerül produkálnom.. Szent János kh, Bp.
2009. okt. 14. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem nem volt AFP-nél vizeletvizsgálatom. Csak vért vettek.

Szerintem ha ki tudod sterilizálni rendesen, akkor vigyél nyugodtan otthonról.

2009. okt. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az AFP csak vérvizsgálat!
2009. okt. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A János kórházban vizeletmintát is vesznek, kórháza válogatja.
2009. okt. 14. 13:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Más is vinni szokta de ez egy "komoly"- nak mondott vizsgálat. Probáld meg tele inni magad. Úgy biztos működne. Én 15 hét 6 naposan voltam és nem vették le. Azt mondták hogy betöltött 16 hét kötelező. Ja és Éhgyomros vizsgálat. Már csak azért mert nekem azt mondták hogy ehetek elötte és kiderült hogy nem. Másnap mehettem vissza

2009. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ok, rendben, igazad van és köszönöm.
2009. okt. 14. 13:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Mitől lenne lenne az afp éhgyomros vizsgálat pláne meg vizeletvizsgálat?! Az afp az anyai vérből mért magzati máj által termelt alfa-főprotein vizsgálat, ha vizeletet is kérnek (a vizeletben nincs a-f) és éhgyomorra kell menni akkor mást is néznek, az komplett labor vércukorszintméréssel (csak a vércukorszint szempontjából kell az éhgyomor). Azért felvilágosíthatnák normálisan a kismamákat, egy mondat lenne az egész, és akkor nem a laborban kellene "értetlenkednünk".:) Pisilj ott, ha ragaszkodnak hozzá, ne húzd fel magad... bár én amióta terhes vagyok igyekszem elkerülni a nyilvános pisilőket, egy labor meg... vagy vidd magaddal a pisit a táskádban és ne kösd a laboros orrára hogy mi kerül majd a steril üvegjükbe! :)
2009. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig néznek vizeletet is, akármilyen vérvétel van, egyeebn letudják a vizelet-vizsgálatot is. És mindig itthonról viszem, nem is tudnék beletalálni abba, amit ott adnak......
2009. okt. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16 hetes vagyok és pont hétfőn voltam. Vérvétel volt és vizelet. Teljes vérképet néztek,vércsoport megállapítás és afp. Nekem nem okoz gondot a pisilés,mert még mindig nagyon pisilős vagyok. :)
2009. okt. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is csináltak 16 hetesen vizeletvizsgálatot, de annak semmi köze az afp-hez, csak ha már ott vagy alapon megnézik azt is. Egyébként minden gondozásomon van vizelet vizsgálat és mindig itthonról viszem. Az afp-re pedig nekem nem kellett éhgyomorra menni, de ha akkor vesznek nagy vérképet is, akkor üresnek kell lennie a pocaknak. Ezt szerintem körzete válogatja.
2009. okt. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt vizelet és én itthonról vittem. Nem volt ezzel semmi gond. Ja, és ehettem a vérvétel előtt erre külön felhívták a figyelmemet, hogy nyugodtan ehetek előtte, pedig egy csomóféle vizsgálathoz vettek le vért, mert én csak 16 hetesen voltam először vérvételen így mindent akkor néztek.
2009. okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!