Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyesult Kiralysagban elok,...

Egyesult Kiralysagban elok, az egyszeri anyasagi mindenkeppen jar elso baba utan ugye?

Figyelt kérdés
A Sure Start Maternity Grantra gondolok.Hallottam olyat is hogy figyelemebe veszik hogy milyen tamogatasokat vettem igenybe es hogy mennyi a keresetunk..Nos mi nem eltunk eddig semmilyen tamogatassal.Es csak a parom dolgozik,neki van allando bevetele ami evi kb 20000-22000 font.Az NHS honlapjan az van irva hogy jarnia kell az 500 fontnak elso baba eseten.Remelem megkapjuk,mert abbol vennenk babakocsit meg pelenkazot.31 hetesen adtam le a papirt (multheten),a Job centerben azt mondtak hogy 2 het es valaszolnak..

#Anglia #támogatás #Skócia #anyasági #sure start maternity grant
2013. jún. 27. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Haaat, en nem szamolnek vele. Mar azt is hallottam, hogy beszuntettek. Mondjuk ossze vissza mondanak mindent, de az tuti, hogy eddig ez az egyszeri £500 azoknak jart, akik mar alapbol kaptak valamilien tamogatast. Az, akinek semmilyen segely nem jart, nem is igenyelhetett.

Nem tudom nektek mennyire fontos, hogy uj cuccaitok legyenek, nekunk nem, igy mi az ebayen vesszuk meg, ami kell. Mar van komplett travel system £30-ert, jo allapotu, legzesfigyelot ma vettem 19-ert (tommy tippie), ikeas pelenkazot lattam a multkor 15-ert, csak en nem akarok kulon pelenkazot. Mar csak aprosagok kellenek, de szerihtem az egesz nem lesz tobbe £100 fontnal. Szoval szerintem ha nincs segely sem gaz itt elindulni. Mon katasztrofa lenne.

Azert erdekel, hogy megkapjatok e, majd ird meg legyszi.

2013. jún. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek jár, csak ha kapsz valami támogatást és csak az első gyerekre. [link]

De egy gyerek után ennyi bevétellel már kaphatsz valamennyi Child Tax Creditet, ami ha egy bizonyos határon felül lesz, jogosult leszel a Sure Startra. A Child Tax Creditet akkor tudod megigényelni, amikor megszületett a baba. Azt hiszem a Sure Startot a születés után max 3 hónapig igényelheted.

2013. jún. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!Ugy erzem hogy meg fogom kapni.Felhivtak hogy erosisem meg az adataimat,a bankot is...Szoval most remenykedem..:)

Az ikeaban biztos hogy nem akarok venni pelenkazot.Nekem nem tetszik az a nyeglenek kinezo allvany,es a kis ruhak is csak porosodnank rajta..Egy fiokos komodot akarunk venni aminek a teteje pelenkazo,ezzek nincs is baj,mert ezt boven a penz nelkul is megtudnank venni.A babakocsival van gondunk,mert eloszor ugy voltunk vele hogy veszunk egy hasznaltat,de aztan egyre tobb jo akciot lattunk es bele szerettunk egy babakocsiba.Es amugy is tobb evre tervezunk venni es hogy a teso is tudja majd hasznalni(hatha osszejon utana hamar..:) ).De azert koszi a tanacsokat!:)

2013. júl. 4. 02:13
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem kaptuk meg,ma jott a level.Az van rairva hogy ha megigenyelunk valamilyen segelyt a listarol akkor ujra igenyelhetjuk es megkapjuk..De ez olyan hulyeseg...Mert nem elunk segelyekkel pont azert kene ez a penz nekunk..Hulye felfogas..Elmegyek egy benefit adviser-hez..
2013. júl. 5. 15:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Hat igen, gyanus volt, hogy ez lesz a valasz, ha nem kaptok még semmilyen tamogatast. Ez amugy az en olvasatomban sem logikus, de valoszinu mi megprobaljuk azutan, hogy megigenyeltuk a child tax creditet. A listan rajta van, hogy az mellett is lehet mar kerni. Viszont ugy meg csak a gyerek szuletese utan lehet igenyelni ezt az egyszeri £500-ot.
2013. júl. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Child Tax Credit at a rate higher than the family element"

En mondjuk ezt a veget nem ertem mit jelent. Mi az, hogy higher than the family element? Mi az a family element?

2013. júl. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na igen..Mi is ujra probaljuk,illetve nekem keddre van idopontom a benefit adviserrel..hatha valamit segit megigenyelni a listarol...De ha nem a child tax credittel mar meg kell hogy kapjuk.Es azt a mondatot en sem ertem...:( Arra is rakerdezek.Es majd leirom neked is!
2013. júl. 6. 20:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Ok, köszi... :)
2013. júl. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem kaphatjuk meg,meg a szules utan sem...:( A szules utan van ugye child tax credit ( "Child Tax Credit at a rate higher than the family element" ) de ez csak akkor ervenyes ,tehat akkor jar, ha a gyerek fogyatekkal elo lesz....Vagy meg akkor jarhatna ha a csaladban nincs bevetel..Vagy ha bejelentjuk hogy az apa nem el velunk es egyedul nevelem a babat...Ebben az egeszben az a szomoru hogy parom is mondja hogy a munkatarsai (van egy csaj aki kb velem egy idore van kiirva es o is ott dolgozott meg a parja is ahol a ferjem)es ok megkapjak..Persze a csaj lengyel,sokkal tobb beveteluk van mint nekik(2 fizetes...) es azt hazudjak hogy egyedul van,tehat az apuka nincs ott,nem el veluk,es igy megkapja o is....Na ez a gerinctelenseg szerintem..Es mondtam a tanacsadonak is ezt es o is mondta hogy jo esetben le fognak bukni de nem mindig buknak le az ilyenek,de o nem tanacsolja hogy mi is csaljunk...Mondtam neki hogy nem is akartam,csak ez kiakaszto,meg az is hogy parom immar 2 embert fog eltartani,es igy nem vagyunk jogosultak?:O Na mind1..Szomoru az egesz...
2013. júl. 9. 14:14
 10/11 A kérdező kommentje:

*Nem velunk el.

*sokkal tobb beveteluk van mint nekunk..

Bocsi nem tudok irni..:)

2013. júl. 9. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!