Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyumolcsot, zoldseget...

Milyen gyumolcsot, zoldseget ehetek megemelkedett terhességi cukor esetén? 33+3 hetes vagyok, es csak most derult ki. A babanak ezzel nem artottam eddig, ugye?

Figyelt kérdés
Nem a sajat hibambol nem derult ki eddig sajnos. Kulfoldon elek, es eddig egyszer sem neztek a cukromat. mostanaban sokszor lattam csillagokat, es tulsagosan faradt voltam, allando fejfajassal es szedulessel az utolso ket hetben. ezert beszeltem egy magyar orvossal, es o mondta hogy merjem meg ebredes utan ehgyomorra, ami 6,5 lett. sajnos az itteni "ellatas" messze elmarad az otthonitol. varom a valaszaitokat! es elore is koszonom!
2013. máj. 26. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt meg tudod nézni az ételek szénhidrát tartalmát.

Jó lenne, ha fel tudnál keresni egy dietetikust, és cukorterhelést végeztetni, hogy valójában mennyire komoly a baj. (Van, aki csak diétázik, de van, akinek már inzulin is kell és ez nagy különbség!)

A dietetikus beállítaná a megfelelő bevihető szénhidrát mennyiséget, segítene étrendet összeállítani.

2013. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Uristen hol laksz? Albaniaban?

El kell menj orvoshoz mindenkepp,ez nem jatek.

Menj a haziorvoshoz ha kell(az csak van).

Elmondod neki a tuneteket,terhessegi cukorra gyanakszol+magyar orvos tanacsara ehgyomri cukrot mertel ami6,5 lett.

O majd elkuld diabetesz klinkara vagy valahova.

Ha gondolod kereshetek neki valami angliai tablazatot,sajnos nem nagyon emlekszem mar. Azt tudom a szolo szinte tiltott volt,barna kenyer feher helyette. Teljeskiorlesu zabpehely,egy alma/szilva,retek,paprika ,paradicsom modjaval,pritamin paprika szinten csak modjaval.

Bar nekem a terheles lett 7.9 es szigoru dietara fogtak,hetente jartam a korhazba.

2013. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem igazan talaltam neked semmi konkretumot. Mindenkepp dietetikus mondana el az eredmenyek alapjan. Holnap menj keresd meg a haziorvosod vagy nogyogyaszod valakit.

Nekem meg ellenorzott dieta melett is szulesinditas lett a vege.

Elozo voltam

2013. máj. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo? Voltal orvosnal? Sikerult talalj valakit ?
2013. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia


a banán,és a szőlő nem jó-ill a szilvával is óvatosan..

a többi mehet-de nézd meg,hogy mennyi a szénhidrát benne.érdemes 3óránként enni.7,10,13,15,19.kor

a diabetológián beállitják,h egy evésnél mennyi lehet a max szénhidrát-ezt ne lépd túl.nem vészes-én is hasonló cipőben járok.kibirható-és nem hizunk el legalább..

2013. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
beszeltem a vedonommel, es mondtam neki milyen tuneteim vannak. azt mondta ez normalis terhesseg alatt, igy nem kuldott tovabb :( a haziorvos szerint meg biztos csak sokat ettem elozo este ezert lett ilyen magas ehgyomorra! orvost vagy vedonot valtani nem tudok mert ok vannak kijelolve ehhez az utcahoz ahol lakom. igy megprobalok minel kevesebb szenhidratot enni. koszonom az erdeklodest! kedvesek vagytok!
2013. máj. 30. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!