Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhességem és még...

Első terhességem és még nagyon az elején vagyok. Mit tegyek h ne aggódjak folyton, h ne legyen semmi baja a babámnak?

Figyelt kérdés
Tényleg igaz az a mondás, h mindegy h fiú vagy lány, csak egészséges legyen. Remélem sikerül pozzitívan látnom a dolgokat, mert így elég nehéz. Nem tudok felhőtlenül örülni.

2013. jún. 29. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mindenkiben benne van, főleg az elején. Mikor majd látod UH-n, hogy mindene megvan, és főleg, mikor érezni fogod, ahogy bent mozgolódik, a pocakod növekedésével meg tudni fogod, hogy ő is fejlődik, akkor nyugodtabb leszel. Nekem is olyan rémálmaim voltak az elején, amik egyértelműen halálfélelemből származtak. Mindig szépnek és egészségesnek képzeld, amikor a rá gondolsz! :)
2013. jún. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Egyzerűen nem tudsz mit tenni,mindig ez lessz szerintem neked is,mert én dettó így voltam(vagyok)

Amikor megtudtam hogy kisbabám lessz 1perc nem telt el úgy hogy ne gondoljak hülyeségekre! A páromat is kiborítottam vele és teljesen elvettem a babavárás örömét tőle is és magamtól is!Egyet fogadj meg ha jót akarsz magadnak:A NETEN NE OLVASGASS mert horrorusztikus dolgokat irnak mindenfele és a fele nem is úgy van ahogy ott irják!Ha kérdésed van fordulj a dokidhoz! Én sokszor kaptam idegbajt hogy úúúúr isten mik vannak!

Amikor kezdtem megnyugodni hogy itt már nem lehet probléma(mert éreztem pl.mozogni) akkor jöttek nálam a kényszerképzetek hogy még ez is meg az is megtörténhet!

Ha nem mozog mi a baj ha sokat mozog akkor miért! Most járok a 30.héten és még most is bennem van a félelem hogy jaj istenem nehogy koraszülött legyen vagy a köldökzsinór ne okozzon problémát! Szóval mindig lessz min aggódnod,gondolom most azt hiszed hogy na ez nem normális hogy ennyire!!!!!! De sajna én ilyen voltam,gyakorlatilag eddig végig aggódtam mindent miközbe egyébként szívemből kívánok minden kismamának ilyen terhességet mint az enyém mert az égvilágon semmi bajom nem volt, se az elején, se mostanáig!!!!Minden a legnagyobb rendben zajlik! Tehát nyugi,azzal semmit nem változtatasz meg ha idegbajos vagy és parázol! Én már csak tudom! Minden jót és nyugííííííííííííííí!!!!30hkm

2013. jún. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon parás voltam, főleg az elsőnél. Alig vártam az uh- okat. A terhesség alatt 3x voltam 4 d- s uh- on. Még az utolsónál is csak az érdekelt, hgy nem lát e rajta valam bajt a doki. A szülés után az első kérdésem az volt, hogy egészséges e. Mindezek ellenére szép terhességeim voltak, a babára várás izgalma kompenzálta az aggódást.
2013. jún. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

csak egyet kérek :

ne légy majd paramami :-)


ott bent nagyon jó és védett helyen van - erre kell gondolni !


am ez lelki alkat függő, tudatosan kell elnyomni a nem szeretem dolgokat jobb ha ezt most tanulod meg ! később a baba mellet, nagyon gáz lesz ha egymás hergelitek fel a butaságod miatt! te ideges leszel valami apróság miatt erre a baba is sírni kezd mert megérzi h rossz a hangulatod - erre meg te leszel még idegesebb h most akkor miért sír és így tovább a végén együtt bőgtök és te rossz anyának fogod érzeni magad - pedig nem vagy az csak túl aggódós

kezeld lazán a dolgokat, egy ilyen láncot csak te tudsz megszakítani ha tudatosan lenyugtatod magad


am jó tanács : ne legyen baba mérleged, -- összevissza esznek a babák -- ezen rengetegen kiakadnak -- feleslegesen

ne figyeld h a szomszéd gyereke merre, hogyan fejlődik -- a te gyereked egyedi és utánozhatatlan felesleges másikhoz hasonlítani

ne olvass szakkönyveket -- a babák sem teszik, mégis felnőnek megtanulnak járni, beszélni, mászni stb...

a gyereknevelés szülés szoptatás nem verseny nincs olyan h "kell" tedd azt ami neked és a gyereknek a legjobb

ne vedd a szívedre mások okosságát -- te úgyis jobban tudod mit szeret a gyereked és nektek mi a legjobb -- inkább bólogass és felejtsd el amit okoskodnak :-)


am sok sikert és nem parázz feleslegesen

2013. jún. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

Kedves 2. Megpróbálom megfogadni a tanácsodat és nem olvasgatok az interneten. Tényleg sok rosszat lehet olvasni és csak magamat idegesítem ezzel.

4D-s ultrahangon sokmindent lehet látni, megállapítani? Gondolok itt különböző fejlődési rendellenességekre.

Mikor érdemes legkorábban elmenni?

Milyen fontosabb szűrések vannak, amiket szerintetek nem érdemes kihagyni? Itt a fizetős vizsgálatokra gondolok.

2013. jún. 29. 15:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, bár most a 18 hét felé már kevesebb a hülye gondolat. Mindig alig várom az ultrhangot vagy a védőnőt, ahol meghallgathatom a szívverését.:)) Én idáig a 12. héten voltam genetikai ultrahangon és csináltattam kombinált tesztet. Ez együtt 30 ezer Ft volt. Magán úton az ország egyik legjobb ultrahangosánál, megcsináltattam a legújabb eljárás szerinti down kór szűrést a prenatestet, ami nem olcsó, de nem kellett szúratni magamat (magzatvízvételt ill. méhlepénybiopsziát kiváltó vizsgálat). A következő genetikai ultrahangot újra a szakmailag elismert ultrahangossal fogom megcsinálatatni. Mindenképp azt ajánlom, hogy az ultrahangokat magánrendelésen csináltasd. Pl. az Istenhegyin vagy a magzati diagnosztikai központban dolgozó ultrahangosok híresen a legjobbak, ráadásul a legjobb technikával dolgoznak, amit sajnos egy állami kórház, vagy sima nőgyógyász sokszor nem engedhet meg magának.
2013. jún. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz ez ellen semmit, ezen minden anyuka át megy. Olyan nincs hogy valaki nem aggódik a gyerekéért. De nyugi nem lesz semmi baj. Boldog baba várást.
2013. jún. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2.vagyok.Sima 4D uh-n is rengeteg rendellenessèget meg tudnak vizsgálni de oda nekem azt mondták nem èrdemes korán menni.A genetikai 4D-re viszont a 12.hèt utáni időt javasolják.Hány hetes vagy?
2013. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7. hétben vagyok.

Ha jól értem, akkor kérhetem máshol a 12. heti uh-n vizsgálatot? Vagy lehet úgy is, h akihez járok, plusz még keresek egy tényleg jólfelszerelt uh magánrendelést?

Tehát 2 helyen is megnézetem?

2013. jún. 30. 17:18
 10/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Igen kérheted magán úton,de a saját kórházadba(körzeti kórház) kötelező elmenned!Ha pesti,debreceni(nagyobb városok környékén) laksz akkor vannak a neten jó lehetőségeid,mint pl.kupon akciók és ott szuper dolgokat találsz mint pl.fél áron genetikai uh-t! Nézz utána megéri!
2013. jún. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!