Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egészségügy és babavárás...

Egészségügy és babavárás Angliában? Mindenhol mást mondanak, akkor mi az igaz?

Figyelt kérdés

Szeptember végén költöztünk Angliába. Most kezdem a 10. hetet. Otthon tanultam, még nem dolgoztam, ahogyan itt sem.

A férjem otthon is, és itt is fog dolgozni hamarosan (reméljük), de van, ahol azt mondják, nekem nem jár egészségbiztosítás. Mások szerint ez lehetetlen, és elég, ha ő dolgozik. A 2 éves kisfiunkkal itthon vagyok.

Hogy működik, és hova menjünk, ahol elmondják rendesen? Ideje lenne időpontot kérni a 12. hetes UH-ra.


Ha nem ingyenes, mennyibe kerül havonta? Vagy ha elmegyek csak úgy, magáért a vizsgálatért mennyit kell kb fizetni?


Nagyon szépen köszönöm, ha valaki tud segíteni!


2009. okt. 15. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, úgy tudom, hogy akkor is jár, ha a férjed dolgozik, és adót fizet (van National Insurance száma?), de egy része úgy tudom rezidensként alanyi jogon is jár. Először is NHS számot kell kapni, menj el a hozzátok legközelebbi surgery-be, a gp-hez (persze ne az orvost kérdezd, hanem a recepción), kérdezd meg ott adnak-e, illetve nézd meg az NHS website-ot, talán az NHS Direct-en is segítenek (az elvileg arra van, ha beteg vagy, de talan erre is jó).

[link]


[link]


[link]


[link]


Ezeket találtam, böngésszétek végig, különösen ezt az utolsót, remélem, sikerül lerendezni. (Merre vagytok Angliában?)

Az utolsó említi, hogy jó, ha van Eu-s egészségügyi kártyátok. Ja, és az NHS ingyenes, ha rezidens vagy, azaz itt laksz.

2009. okt. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! mi több, mint egy éve jöttünk Skóciába. Akkor nekünk sem volt semmink, bementünk a legközelebbi jobcentre-be és ott intéztek national insurance kártyát. ilyet bárki kaphat. Aztán ha van kártya, lehet menni a helyi dokihoz aki majd beutal az ultrahangra. Ha nincs munkád ezek akkor is járnak, sőt a szülés előtti egyszeri támogatás is és kaphatsz mindenféle támogatást szülés után is. Vagy egy jobcentre-ben vagy egy citizens advice bureau-ban tudnak segiteni mindenben. Úgy tudom, hogy ezek a dolgok Angliában is igy mennek. Sok sikert!

30 hetes km

2009. okt. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat, holnap el is megyünk megkérdezni a surgary-be.

2009. okt. 16. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!