Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babavárás orvosi kontroll...

Babavárás orvosi kontroll nélkül? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Pár napja "idegen" játszótéren jártunk a fiammal. Volt ott egy kismama két tündéri kislánnyal, és hatalmas pocakkal. Az egyik ismerősével arról beszélgettek, hogy mikor fog szülni. Saját bevallása szerint "valamikor ősszel", de "nem tudja pontosan", mert "nem írták ki", ugyanis "nem jár orvoshoz"(!!!).


Olyanoktól kérdezném, akik ismernek ilyet: Hogyan lehetséges ez? Se ultrahang, se egyéb vizsgálatok? Nem veszélyezteti ezzel magát és a gyerekét? Hogy fog így szülni? Ez jogilag lehetséges?


Számomra ez furcsa, mert sok olyan babát ismerek, akik a világon sem lennének, ha nincs a terhesgondozás, meg a vizsgálatok. Persze rengeteg olyat is, akiknél a doki szó szerint csak arra kellett, hogy elvágja a köldökzsinórt.


Szerintetek?


2011. aug. 26. 12:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi felügyelet szükséges. Mert például a vérvétel, amiből mint tudjuk sok minden kiderül, nagyon fontos. Had ne soroljam mit lehet szűrni ezzel. És lehetnek olyan megbetegedések, amik nem biztos, hogy tünettel járnak, de ha nincsenek vizsgálatok sose derülnek ki, és akár az anya vagy a baba meg is halhat. Nem is értem az ilyen felelőtlen nőket!! A kiskönyvről nem beszélve, ha nincsenek meg az alapvizsgálatok, ne jár semmilyen támogatás. Lehet neki nincs szüksége erre.

Mindenesetre hatalmas felelőtlenségnek gondolom, ezzel nagyon is veszélyezteti a saját és babája életét.

DE!

Nem vagyunk egyformák.

Kíváncsi lennék, ha ő bemegy a szülészetre (ha egyáltalán bemegy), mit szólnak hozzá!?

2011. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem ismerek ilyen anyát,de nekem is furcsa.Én nagyon nem szeretek orvoshoz járni,de ez alól pont a kismamaságom volt kivétel,mert mindig megnyugtatóan hatott rám,egy egy vizsgálat rendben lévő eredménye,az ultrahangos "találkáink".Én élvezem a modern orvostudomány eszközeit,és élek is a lehetőséggel.Mindamellett le a kalappal ha egy kismama ennyire higgadt tud maradni(én sem voltam para-mami amúgy)de szerintem kockáztat is ezzel.Úgy vagyok ezzel mint az otthon szüléssel:nem tudom igazán eldönteni hogy miért is jó,akinek jó,annak legyen , magánügy, de én sosem választanám(elméleti síkon sem,mert előzetes myoma miatt,nagy méh-műtétem volt, csak programozott császárral szülhettem mindkétszer)
2011. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem kötelező orvoshoz járni!Ajánlott,de nem kötelező!! Az biztos,hogy így nem tudhatja biztosan,hogy egészséges e a kicsi! A kórházban kötelesek ellátni,minden esetre nagyon le fogják szidni,amiért még uh-ra sem járt! és mellékesen az egyszeri anyaságit sem igényelheti meg,ha nem járt terhesgondozásra.


Magam sem látom túl sokat a dokit- a védőnőkhöz rendszeresen járok,ahogy kell, a dokihoz csak uh-ra,és nst-re. Nekem megnyugtató tudni,hogy jól fejlődik a pocaklakóm!

(Igaz,vérvételen egyszer sem voltam ennél a terhességnél-kivéve amit a védőnő vett le,a 16.heti,és belgyógyászaton sem,de ennek meg van az oka.)


Üdv:2kiscsaj 37hetes anyukája.

2011. aug. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok nagy orvoshoz járós, a fiammal is csak akkor megyünk, amikor kötelező vizsgálat van. Legutóbb az ovihoz kellett papír, be sem hívott a Dokinéni, tudja, hogy egészséges. :)


Na de azért a magzat a pocakban annyira más! Én pl. túlhordtam a picimet, és ha nem indítottak volna, károsodhatott volna a drágám! Ha nincsenek orvosok, fogalmam nem lett volna, hogy már ki kellett volna bújnia, és az UH szerint ennek a szíve látta volna kárát...


Tényleg nem tudom, mit gondoljak, azóta is sokat gondolok erre a kismamára a babájával együtt.

2011. aug. 26. 12:56
 5/14 anonim ***** válasza:
Szülésem után,a csecsemősök mesélték,hogy egy olyan szülés történt a kórházban,ami még az orvosoknak és a személyzetnek is embert-próbáló látvány volt.Tizennyolcas karikás.Azt vitatták hogy lehet ez a mai világban,a szuper 2 3 4 D ultrahangok korában....hát kiderült hogy az anyuka nem volt terhesgondozáson egyszer sem....! A "baba" pár órát élt... Jó ez 10000 esetből 1,de én nem kockáztatnék az biztos.
2011. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Oké, lehet, hogy elvan terhesgondozás nélkül, meg olyat is el tudok képzelni, hogy nem jár magzati szűrővizsgálatokra, mert a beteg babát is megszülné. Ismerek ilyet.

Viszont vannak olyan dolgok, amik az anya egészségét védik, így a magzatét is! Hogy mást ne mondjak, ott a terhességi cukorvizsgálat. Ha kiderül, simán kezelhető, ha azonban nem, azzal életveszélybe sodorja magát is és a gyereket is. És ez nem egy "tízezerből egy"- dolog, hanem elég gyakori. Meg ott vannak az ilyen-olyan fertőzések, amik szintén kezelést igényelnek. Ismerősömnél az uh-n derült ki, hogy baj volt a babája szívével, a 34. héten sürgősségi császár lett a vége, szerencsére azóta minden oké, de ha így állt volna hozzá, ma nem élne a kislány.

Ezért tartom eszméletlen felelőtlenségnek. Mert oké, mondhatjuk, hogy régen sem volt terhesgondozás, de nézzük már meg, a babák és anyák hány százaléka élte túl egészségesen a terhességet és a szülést!

2011. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hatalmas felelőtlenségnek tartom, mert ilyenkor nem magát és a nézeteit kellene néznie egy nőnek hanem a pocakban lévő kisbabát!


Az meg már a kisebbik, hogy így az egyszeri anyaságit nem kapja meg, hiszen ahhoz 4 orvosi-védőnői pecsét kell.


Szerintem egy ilyen szülés után a gyermekvédelmiseknek szólnak a kórházban...remélem...gondolom.

2011. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%

Nekem más a véleményem. Én megértem az anyukát is. Még nincs gyerekem, és lehet, hogy nem is lesz, de ha tehetném elkerülném a legtöbb vizsgálatot. Ennek főleg pszichés okai vannak nálam. Félek az orvosoktól. Egymásnak ellentmondó véleményeikben is erőszakosak. Egyszer egy nőgyógyásztól úgy kellett kimenekülnöm , mert ordított velem, hogy márpedig szedjek fogamzásgátlót...

Rendkívül érzékeny és meggyőzhető vagyok, ezért az orvosokat kerülöm, ha tudom. Ez a sokféle ultrahang is természetellenes. Arra jó az egész hogy a leendő anyuka frusztrálja magát. Én úgy érzem a szüléshez nem az a legjobb ha valaki körül olyan emberek vannak (orvosok), akiktől fél. Normális előbb kérdez aztán felkínálja a választási lehetőségeket típusú orvos meg ritka.

2011. aug. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szerintem orvoshoz senki sem jókedvéből jár. De inkább tízszer elmegyek fölöslegesen (és kiteszem magam az összes bunkó beszólásuknak), semmint egyszer ne menjek, pedig kellene. Nem magam miatt, a baba miatt, akiért felelős vagyok.


Lehet, hogy felesleges, hiszen pont én vagyok az az egy, akinél minden rendben van, nincs magas cukor, vérkép jó, a baba is egészségesen fejlődik, időben elindul, magától. Azonban ha a statisztikákat nézzük, ez sokszor nem ilyen ideális, és nem hiszem, hogy meg tudnám bocsájtani magamnak, hogy azért veszítsem el a picit, mert "utáltam orvoshoz járni"...

2011. aug. 27. 10:43
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
Előző vagyok. Én pont attól félek, hogy a sok bunkó beszólás, meg idegeskedés miatt károsodna a baba. Az a helyzet, hogy így is vigyáznom kell, hogy nyugodt legyek mielőtt megjön, különben mindenem fáj.
2011. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!