Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terheléses cukrom nagyon...

A terheléses cukrom nagyon rossz lett, de (10,87) épp a diabétesz határérték alatti. Ugye nem lesz baja a bébinek?

Figyelt kérdés
25. hetet kezdtük ma, mikor kiderült...Írnátok tapasztalatokat ezzel kapcsolatban?
2008. jún. 23. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha betartod a diétát,és sikerül leszorítani a cukor értékét,akkor valószínűleg semmi baja nem lesz a picinek.
2008. jún. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dieta, dieta, dieta, amit kaptal, szigoruan betartva!

Es akkor semmi baj nem lesz :)

2008. jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. Mindenkinek boldog babavárást kívánok!
2008. jún. 23. 18:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is magas lett 8.7 de már így is figyelnem kell a kajánál. Én úgytudom 7.8 a megengedett. cukor, méz tiltó listán, szénhidrát csökkentve. Ha van lehetőséged mérd magadnak otthon kaja előtt és után és hidd el kitudod kerülni azokat a kajákat vagy kis mennyiségben enni ami megemeli a cukrot. Az elején macerás én két hete csinálom de nem vészes. holnap megyek diabetikushoz ellenőrzésre kiváncsi vagyok most mit mond. (majd megírom!) Lehet hogy 10 fölötti értéknél már gyógyszer is kell, nekem elég ha csökkentem az egyszerre nagyadagban bevitt szénhidrátot. Olvass utánna sok helyen foglalkoznak a témával. Nem lessz semmi baj a bébinek ha már mostantól sikerül betartanod amit a diabetikus mond. Ezért is csinálják ezt a cukrorszintes vérvétel hogy kiderüljön ha baj van. Én a 26.héten voltam.


Fel a fejjel minden jót 28 hetes ikres kismama.

2008. jún. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia. Valószinüleg többször ellenőrzik az értéket a szakrendelésen.Igyekezz nyugodt lenni, nem sokat aggódni. Az idegesség is befolyásolhatja a szénhidrátanyagcserét.Pihenj, relaxálj mindennap. Tarts be a szénhidrátszegény étrendet. Gyakran kis mennyiségeket egyél, igyál.Étrendedből iktasd ki a fehérlisztből készült kenyeret, péksüteményt, tésztaféléket.Vigyázz! pl rozskenyérben is lehet fehér búzaliszt. A legjobb beszerezni erre specializálódott boltokban, ott értenek is hozzá. Felejtsd el a cukrot. Használj édesítőt. Nem kell lemondani az édességről sem. Ezekben a boltokban kaphatók cukor nélkül készült finomságok is. Egyél sok gyümölcsöt, főleg zöldséget. Akárnyersen rágcsálhatod ezeket. Szükséged van még fehérjékre-hús, tejtermékek. Tulajdonképpen megtanít a pocaklakód az egészséges étkezésre.Megbeszélheted kérdéseidet tanácsadóorvsoddal védőnőddel és főleg szakorvosoddal/diabetes rendelésen. Kézséggel adnak tanácsot.
2008. jún. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, és minden jót kívánok Nektek!
2008. jún. 24. 08:35
 7/7 A kérdező kommentje:
A 3. válaszolónak pedig kíváncsi vagyok az eredményére, remélem, csökkent a vércukrod!
2008. jún. 24. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!