Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van/volt aki 3x2 Utrogestan...

Van/volt aki 3x2 Utrogestan hüvelygolyót használt a terhesség 12. hetéig?

Figyelt kérdés
2x2 -t kaptam barnázásra,de nem múlt így 3x2-t szedek,de a doki azt mondta,csak 4 napig szedjem kb.De ha használ szabad szedni egészen a 12. hétig az emelt adagot?

2013. júl. 1. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ennyit használtam. Barnázás sem volt, csak elővigyázatosságból kellett használnom. 3x2-t használtam 12. hétig, és utána nagyon lassan, fokozatosan álltunk le róla.
2013. júl. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem az ötödik hét óta kellett szednem, először 3x1-et, aztán megemelték 3x2-re, most vagyok a 10. héten.

A 12. hét után fokozatosan kell visszavennem, először 3 napig 3x1-et megint, aztán három napig 2x1-et és utána abbahagyhatom.

2013. júl. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Nem érem el a dokit,hogy megkérdezzem,hogy folytathatom-e ,de akkor addíg is folytatom!


Ágynyugalom szükséges? Mert az orvos csak pihenést mondott .

Mindíg csak reggelre jött a barna folyás amúgy,nappal semmi,mostanra remélem el is múlt,de azért fekszek! Csak már nagyon kényelmetlen.

2013. júl. 1. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 6 hetesen barnáztam akkor rutascorbint kaptam. Utána 8 hetesen véreztem akkor duphastront (ugyan az mint az utrogestan csak más gyártó) kaptam. Nekem a 12. hétig kellett szedni és 11-12 hét között fokozatosan kellett csökkenteni. Nekem kifejezetten felhívta a szülésznőm a figyelmem, hogy ezt a gyógyszert nem szabad csak úgy abbahagyni le kell szoktatni róla a szervezetet. Valamint, hogy 12 hetes korig kell szedni mert csak addigra ássa be jó mélyre magát a baba. Mindenképpen az orvosod utasítását kövesd, és ha nem vagy elégedett keress fel más orvost is. Baja biztosan nem lesz ha 12. hétig szeded, de fokozatosan kell leszokni róla ezt soha ne felejtsed el! Én csak egy laikus kismama vagyok, és elsőként az orvosok utasítását kövessed!
2013. júl. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4 vagyok: Még annyi, hogy ha nem volt konkrétan élénk piros hosszú vérzésed, akkor azért nem kell 24 órában feküdni. Sőt abszolút jót tesz a babának ha mozogsz, azt szokja meg és mélyebbre ássa magát, mert tudja, hogy mozgásra is a helyén kell maradni. Volt vetélésem is, és véreztem is (bő élénk pirosat) pihentem sokat, de azért az ablakot is megpucoltam, be is vásároltam, és takarítottam. Akkor éreztem jól magam ha mozogtam, és ha fájdogált a pocim ledőltem.
2013. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

kedves utolsó,neked is nagyon köszönöm a válaszod!


Most megpróbálok sétálgatni és szoktatni magam vissza az álló helyzethez,mert már tényleg nagyon rossz,de nagyon megilyedtem a barna folyástól! Sajnos már én is túl vagyok egy vetélésen,sajnos a jel ez volt akkor.De az más volt,mert ott a tesztem is nagyon halvány volt még a 6. héten is ! Most erősödik és sokkal erősebb alapból is.Alig várom,hogy mehessek ultrahangra,látni szeretné,hogy minden rendben van!

2013. júl. 1. 21:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Duphastronos vagyok : Akkor ugyan úgy jártál mint én. Nekem is volt egy vetélésem, folyton teszteltem és egyszer csak nem lett erősebb a csík, megállt egy olyan jól látható, de nem túlerősben. (ma már tudom ez nem volt jó jel) Nekem sima mensivel megjött és ennyi volt a vetélés. (nem volt műtét) Aztán hamar jött a következő vele is voltak gondok mint már fent mondtam (brnázás, vérzés) Vele csak 1 tesztet csináltam, a nem várt napján jól látható picikét halvány volt , több tesztet nem csináltam, féltem. Ma már 20 hetes vagyok és minden a legnagyobb rendben. Első 12 hétben próbáltam magam extrán kímélni, de azért takarítás belefért. Akkor éreztem jól magam mikor mozogtam, gondoltam a baba jelez ha baj van és akkor eldőlök. Ma már ugyan olyan pörgök, és nem kímélem magam annyira. Persze vigyázok az apróságomra, de élem az életem. De délután mindig ledőlök aludni. Vigyázz magadra és hidd el semmi baj nem lesz!!!!!!!!
2013. júl. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos sokan így járunk és nem is egyszer! Az orvosok csak akkor tesznek valamit,amikor már túl van az ember legalább kettő ilyen szörnyűségen (általában ezt olvasom).

Most is nagy szerencsém volt,mert az orvosomat felhívtam,hogy pozi a tesztem ,de barnázok,mire Ő azt mondta,hogy 3 nospa naponta és másnap menjek be hozzá megnéz,de azért megkérdezte mióta késik,mire mondtam neki,hogy még csak most (nem) kell megjönnie.Mire Ő egyből azt mondta,hogy akkor nem vagyok terhes és a tesztem is hamisan pozitív,nem kell nospa és be se menjek hozzá. Hát nem megyek többet,egy másik orvos aznap rendelésen kívül,ismeretlenül fogadott és felírta az utrot,3 napja nem volt problémám és most próbálok óvatosan mindent csinálni.a mai tesztem majdnem olyan erős mint a kontroll csík,nagyon örülök és reménykedek!Ez a baba most megmarad :)


Köszönöm,hogy leírtátok a tapasztalatokat!

Mindenkinek gratulálok a babákhoz,jó egészséget!

2013. júl. 2. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!