Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az erős nyilallás jelezhet...

Az erős nyilallás jelezhet valamit, vagy csak a görcsöket kell figyelni?

Figyelt kérdés

Tegnap délután 19kor hirtelen megfájdult a hasam, és görcsölni kezdtem. Pár görcs után elkezdtem figyelni, hogy rendszeres-e, hány percenként jön, viszonylag sűrűn jütt, de rendszerességet nem fedeztem fel benne. Aztán 21kor lefeküdtünk, a görcseim továbbra is rámtörtek, már sokkal erősebbek voltak, mint előtte, de nem rendszeres. De mikor már feküdtem, nagyon erős nyilallásokat is éreztem. Elkezdtem érezni a görcsölést, rögtön ekkor viszont nagyon éles hasítást is éreztem a petefészkemnél. Ez 3 percenként megismétlődött, Jött a görcsölés, és vele együtt rögtön az éles szúrás. Ez tartott kb fél órán keresztül. De nem csak belenyilallt, hanem nagyon éles, fájdalmas nyilallások volt, amik pár másodpercig tartottak mindig. Aztán elaludtam. Reggel óta néha, kb már 6x éreztem a menszi görcsöket, nyilallás még nem volt ma. Mi lehetett ez szerintetek? Jósló fájás? Közeledik a szülés, vagy ez ilyenkor normális és simán kihúzhatom végig is akár? Ja, a lényeg, 36+3hetes vagyok.


Elnézést ha hosszú és esetleg zavaros lett, de köszönöm annak aki végigolvassa, és válaszol.


2013. júl. 2. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ki is húzhatod. Nekem is gyakran volt ilyesmi, mégis végigvittem a terhességeimet, sőt az utolsót durván túl is hordtam.

Én jóslónak sem nevezném. Bármilyen menstruációs jellegű érzet normális, a nyilallás meg azt jelenti, hogy megnyom valamit a baba és mivel a hüvelyben sok az idegvégződés, oda lesugárzik.

Ahogy közeledik a vége, egyre több ilyesmit fogsz tapasztalni, nem kell megijedni.

A szülés megindulását ennél egyértelműbb jelek kísérik majd.

2013. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én a múlt héten mentem ezekkel a tünetekkel orvoshoz.Fel tettek nst re mutatta is a fájásokat rendszerességgel és 2 újnyira ki is nyílt a méhszáj.Megvizsgált az orvos és azt mondta hogy ezek még nem elég erős fájások.Aztán kezdtek enyhülni sétálásra de nem múltak el azóta sem minden nap érzem őket de ezek még jóslók.Nekem a pocakom is keményedik mikor jön a fájás de már nem folalkozom vele. 36+4 hetes km.Próbálj meg sokat pihenni.jó babavárást :) és könnyű szülést kívánok.
2013. júl. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!