Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a 32. héten költözés miatt...

Ha a 32. héten költözés miatt védőnőt és orvost váltok, akkor nem lesz gond a pecsétekkel? Még csak 3van.

Figyelt kérdés

Egyből átjelentkezek majd az új orvoshoz. Pont a kijelentkezés napján kapnám/kapom majd meg a 4.pecsétet, de nem tudom, ilyenkor mivan. A régi dokihoz kell majd mennem kikérni szülés után az igazolást, vagy ezeket ugymond "átvezetik", és az új doki adja majd ki a papírt, hiába csak a végén jártam hozzá??

Segitsetek kérlek.

29hkm


2013. júl. 6. 22:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha kicsit értelmetlenül fogalmaztam.. az érdekelne konkrétan, hogy ki fogja nekem igy kiadni a papirt, hogy megjelentem négyszer? Vagy azt kórházban kapom? Olyat is olvastam már. Debreceni leszek.
2013. júl. 6. 22:25
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szülésig négyszer még biztosan fogsz menni az új orvosodhoz is. Ha nem, akkor is ő fogja kiadni a papírt, hogy megjelentél 4 alkalommal terhesgondozáson. Kórházban szokták odaadni. Szerintem kérdezz rá azért az új orvosnál legközelebb.
2013. júl. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a pecsét benbe van a kiskönyvedben, az benne is marad. Teljesen mindegy ki adta. Lényeg, hogy a 4 meglegyen. Én is költözés miatt orvost is és védőnőt is váltottam. Az új védőnőnél még nem is voltam mert 2 hétig szabin van. Én pedig 36 hetes terhes vagyok. Minden eddigi adatot át kell adjanak egymásnak. Ne izgulj ezt ők egymás között elintézik nem neked kell.
2013. júl. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor megnyugodtam :) köszőnöm szèpen.
2013. júl. 8. 18:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi is lassan költözünk, kb. akkor leszek 36-37 hetes. Már beszéltem a védőnővel és nem jelent ez semmiféle problémát. Nem kell semmiféle igazolás, annyi, hogy mivel máshol tartózkodom, más védőnőhöz fogok tartozni. (Városon belül költözünk) Mondta a védőnőm, hogy városon kívülre költöznénk, akkor is segítene felvenni a területileg illetékes védőnővel a kapcsolatot, hogy minden papíromat és adatomat átadja.

Szóval, ha rendes a védőnőd, akkor neked annyi dolgod van max. hogy telefonálsz neki, bemutatkozol és kérsz egy időpontot az első személyes találkozásra.

Az orvosváltás úgy zajlik, átlagos esetben, hogy jelzed az orvosodnak, hogy költözöl. (Bár ha nem vészes a távolság, maradhatsz nála is) Ő akkor esetleg megadja az új dokid elérhetőségeit, te kérsz egy időpontot tőle, kismama gondozásra, mint új lakos. Viszed az összes addigi leleted és a kiskönyved, és ők felvezetik az eredményeid, majd annak függvényében folytatják a gondozásod.


Azt meg szabad kérdeznem, hogy hogyan jött eddig össze 3 pecsét?

Mivel én a 15.-16. hétre megkaptam már a 4-et, és az lényegében abból állt, hogy kimentem a védőnőhöz, ő kiadta a kiskönyvem, megkaptam az első pecsétet. Utána voltam a nőgyógyászomnál, aki beadta a 12 hetesre a beutalót, plusz megvizsgált, ez volt a második. Majd vittem az uh eredményeket vissza az orvoshoz és a védőnőhöz. Így meg is volt a következő 2.


Üdvözlettel:

34 hkm

2013. júl. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!