Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek 38 hetesen ajánlot...

Szerintetek 38 hetesen ajánlott e temetésre menni ( közeli hozzátartozó)?

Figyelt kérdés

Múlthónapban halt meg szeretett nagyim, most pedig nem tudom hogy elmenjek e a temetésre vagy ne!?

Az első görcsös sírás után nem tudom, hogy mennyire lenne jó a babónak meg nekem hogy kimenjek a temetésre!

Ne értsetek félre életem értelme volt a nagyim ( a második anyukám), de pont emiatt félek kimenni, hogy a hiányával inkább akkor szembesülök és nem leszek képes kontrollálni, viszont az leendő első gyermekemnek meg szeretném adni a legjobbat( itt a lelki nyugalmamat értem), és a lehetőséget hogy ő döntsön mikor akar kibújni.

Szerintetek ez hülyeség?

A család megérti hogy kételyeim vannak és nem haragszanak!38 hkm



2013. júl. 8. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Nem voltam még ilyen helyzetben szerencsére (őszinte részvétem), de kismamaként tudom, hogy én nem mennék ki. A baba születése után, amikor már mindketten jól vagyunk, meglátogatnám. De 38 hetesen, ráadásul, ha ekkora érzelmi megrázkódtatást okoz, nem tenném ki neki a babám. A nagyi egészen biztosan megértené.
2013. júl. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
egy kicsit morbid leszek: egyszer van temetése a nagymamádnak, nem? Én elmennék.
2013. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én elmennék ha az én nagyim halt volna meg.Bár ez csak az én véleményem de tény amit jónak látsz ha úgy érzed eltudsz menni akkor menj:)Részvétem.
2013. júl. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem! Véleményem szerint az sem lenne sokkal jobb érzés ha otthon ülsz miközben tudod, hogy zajlik... Én elmennék, ott tudsz igazán elbúcsúzni!
2013. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Lues ***** válasza:
59%
Lehet le fogtok pontozni, de én nem mennék. Sajnos az én családomban is történ haláleset nemrég, s nekem a rokonok mondták, hogy ne menjek, vigyázzak magunkra! 38 hetesen már bármi megtörténhet, nem akarok bunkó lenni, de most a pici egészsége fontosabb. Nem lebeszélni akarlak, csak a véleményem mondom el. Neked kell a döntést meghoznod. Részvétem a tragédia miatt!
2013. júl. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
hát engem ez a meleg nagyon aggasztana, nem mernék elmenni. de ha elmész, se nézlek "hülyének", teljesen érthető, viszont vigyetek magatokkal neked egy kis széket és vizet. ilyen időben egyáltalán nem illetlenség végig ülni, nálunk vidéken rendszeres, hogy az idősek és kismamák a sírnál helyet foglalnak egy-egy székre. igazából csak egy óra az egész, de vigyázz magadra, a lelki oldaláról nem beszélve, viszont az akkor is pocsék, ha közben otthon ülsz.
2013. júl. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy elmennék a nagymamám temetésére, de azt mindenki maga érzi, hogy mit bír.
2013. júl. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen, hogy "ajánlott".


Először is sajnálom nagyon!

Azt gondolom, hogy azt tedd, amire vágysz ebben a helyzetben.

Szerintem a babád állapotát nem befolyásolja, hiszen ha otthon szomorkodsz, az ugyanolyan, mint ha a temetésen teszed ugyanezt.

Ha úgy érzed, jobban el tudsz búcsúzni, ha elmész, akkor menj.

És persze ha vagy annyira jó fizikai állapotban, és van, aki segít/támogat magán a szertartáson.


Lehet hogy hülyén hangzik, de ha éppen beindulna a szülés, akkor sincs semmi baj, a babád már egészséges és erős a kinti élethez.


Valaki elmegy, valaki születik. Ez az élet rendje.

Szerencsés vagy, hogy a kicsid pótolja az űrt, amit a nagyid hagy!


Legjobbakat Nektek, akárhogy is döntesz, itt nem lehet "rosszul dönteni"!

2013. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

részvétem

mennék mert mint írták csak egyszer van temetése és bizony én életem végig bánnám ha nem mennék el rá


összepakolnám a cuccomat hátha előbb jön a gyerek :-)


am a gyereknek semmi baja nem lesz mert temetésen vagy

lelki nyugalomra majd a szülés után kell ügyelned :-)

2013. júl. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! mèg van egy kevès időm a temetèsig is ès a szülèsig is. De a döntèst nem tudtam meghozni mèg. Ha az apukàm temetèsère gondolok, akkor tudom hogy nem kellene kimennem. Azt is tudom hogy első dèdunokakènt, mindenki megèrtő lenne velem. Igaz hogy a csalàd a legfontosabb, de akkor vègül is az is problèma hogy örülök a kicsinek miközben a nagyi meghalt?! ez az ami igazàn összezavar. Úgy boldognak lenni hogy közben ő màr nem ismerheti meg!!

bocsi ez most kijœtt belőlem!! a vàlaszokat köszönöm

2013. júl. 8. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!