Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a megengedett cigimenny...

Mennyi a megengedett cigimennyiség terhesség alatt? Esetleg aki cigizett terhesen mit ajánlott az orvos?

Figyelt kérdés
Nem kell okoskodni, tudom én is hogy nem a legegészségesebb dolog, de próbáljatok a kérdésre válaszolni és nem lehurrogni.
2013. jún. 26. 07:25
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
65%

Én lehurroglak.


Nem járnék olyan orvoshoz, aki azt mondja, persze kismama szívja csak nyugodtan.


Gááááz.


Szerencsétlen kisbabád.

2013. jún. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Szerencsétlen kisbabának sokkal rosszabbat tesz ha nem cigizek viszont a nap 24 órájában mindenen felidegesítem magam és idegbeteg leszek, elvonási tüneteim lesznek...az én dokim nem azt mondta hogy nyugodtam szívjam csak. hanem azt hogy éhgyomorra meg se próbáljak rágyújtani, evések után szabad csak! és ha leszakad az ég akkor is csak nepi 3-at, inkább nyomjam el a felét és később rágyújtok ugyanarra.
2013. jún. 26. 07:29
 3/59 anonim ***** válasza:
91%

Én nem dohányzom és eüsként dolgozom. Ha a hivatalos papír forma szerint nézzük a dolgot és amivel én is egyet értek egy száll sem megengedett.

Viszont hallottam és a gyakorlatom alatt volt olyan amikor az orvos javasolta, hogy fokozatosan hagyja el a kismama a cigit, mert a hirtelen megvonás többet árthat a babának mint ha elszívna a kismama egy egy száll cigit.

Én nem tudom mi az igazság de nekem ez nem fér bele ugyan úgy ahogy alkoholt sem iszok kismamaként pedig a vörösbor az egészséges.

Mennyit szívsz?

2013. jún. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
80%
ez egy köztes megoldás, amivel szépen megnyugtatod magad. tedd le az a cigit, ha már babát vállaltál!!!
2013. jún. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
76%
ja, 4-es vagyok, keress rá Czeizel Endrére, mit mond a cigiről, hátha segít a lerakásában!
2013. jún. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
33%

csak üzenném a kedves elsőnek, hogy az valóban sokkal rosszabb ha az anya folyton ideges, azzal ugyanúgy árt a babának, és ha egyik napról a másikra leteszi, azzal is át(hat) a kicsinek.


Ha megbízol az orvosodban akkor hallgass rá kedves Kérdező, de az amit leírtál,amit a doki tanácsolt, nem tartom hülyeségnek, bár nem jó dolog várandósan dohányozni, de ezt te is tudod. És menet közben, szép fokozatosan akár el is tudod hagyni,mert lehet, hogy idő után még az a 3 szálat sem fogod kívánni.

2013. jún. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom hány hetes terhes vagy, de én már az elején nem kívántam a cigit, pedig én is dohányoztam a terhesség előtt már kb. 7 évet. Nekem hányingerem volt tőle, émelyegtem, nagyon rosszul esett már 7-8 hetes terhesen is, de mikor nem tudtam még hogy terhes vagyok és cigiztem, akkor is már volt egy kis hányingerem, amit furcsálltam is. Így nem volt nehéz lerakjam és érdekes mód, nem is kívántam, mivel kávét sem tudtam meginni, így mind a kettőt le tudtam tenni, bár a kávéra később visszaszoktam napi egyre.

Unokatesóm feleségének a testvére nem tudta terhesen letenni a cigit, úgy volt mint te, neki napi 1-et engedélyezett az orvos.

De anyukámnak egy barátnője végig dohányzott elég sokat a terhessége alatt, a terhesség során nem volt gond, a szülés után sem, úgy nézett ki, egészséges lett a gyerek teljesen, mire kb. a gyerek 5-6 éves korára liszt-és laktózérzékeny lett, ami lehet a terhesség alatti dohányzás miatt alakult ki, de persze nincs bizonyítva.

A te felelősséged, hogy dohányzol vagy nem, a te gyermeked egészségéről van szó, de mivel ő egy külön élet, ne akarjuk szándékosan tönkretenni azzal, hogy már újszülöttként vagy kisgyerekként vagy tinédzserként vagy felnőttként kialakuló betegséggel tönkretesszük a cigaretta miatt, mert erre mint édesanyának nincs jogunk!

Én azt mondom, próbálj nyugodt lenni, ha a munkahelyeden idegesítenek fel, akkor inkább menj táppénzre, ha a családod húzza fel az agyad, az nem valami szép dolog, észre kéne vegyék magukat és segíteni neked abban, hogy letedd a cigarettát.

Azt mondom, inkább fektess be elektromos cigarettába, bár állítólag annak is van káros anyag kibocsátása, de nem bizonyított. Ha inkább a megszokás miatt gyújtasz rá, akkor az elektromos cigi sokat segíthet.

2013. jún. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:
volt elektromos cigim is, de hányingerem van tőle és a szagától is rosszul vagyok.. nekem az az olajos van és abból nem lehet sima dohány ízűt kapni csak az ízesített olajokat de undorodom tőle.. a cigit sem kívánom egész nap csak evés után... mivel odafigyelek a súlyomra is, ezért csak napi 3, max 4szer eszem főtt ételt, ezért 4 szál cigit szívok el utána... persze eszem mást is de csak a főtt ételek után gyújtok rá. egyébként nem ittam soha alkoholt, sem kávét, csak cigizek. 12 hetes vagyok egyébként.
2013. jún. 26. 08:30
 9/59 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges élet része a napi min. 5x-i étkezés és a cigimentesség. A súlyodra nem azzal tudsz odafigyelni, hogy napi 3x max. 4x eszel és utána dohányzol. NINCS megengedett cigimennyiség a terhesség alatt. Az orvosok egy része azért "engedékeny", mert pont leszarja, mi van veletek. Ha öregszik a lepény, oxigénhiányos a gyerek, vagy asztmás, tüdőbeteg, koraszülött, kis súlyú... a szülő neveli fel, nem ő. MEgoldja egy vállrándítással. A saját erkölcseire valamit is adó orvos nem fogja támogatni a dohányzást, mert nemhogy "nem a legegészségesebb" , de KÁROS. Kis mennyiségben is!
2013. jún. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
21%

Ha az orvos is megengedi olyan nagy baj nem lehet belőle.

Én a helyedben 1 szálat szívnék el ebéd után,vagy elfelezném.Hátha később meg el is tudnád hagyni.

Nem lehet sokkal kárósabb mint az egésznap belélegzet szmog a városban.

2013. jún. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!