Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes kismama vagyok, a...

33 hetes kismama vagyok, a méhszájam 2100. A nőgyógyász azt ajánlotta, hogy ebéd után 3-4 órát feküdjek. Ettől délelőtt még a házimunkákat megcsinálhatom és intimtornára járhatok? Nagyon hiányzik a mozgás.

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne kockáztass! Ha azt ajánlották, hogy most már pihizz, akkor tényleg tedd is azt. Ha egy hülye takarítás vagy torna miatt történe valami gáz, akkor egy életen át vádolnád magad. Nekem 8 hónapot kellett végigfeküdni, mert veszélyeztetett voltam. Tudom, hogy hiányzik a mozgás, de a te esetedben már tényleg CSAK 6 hétről beszélünk! Én, ha megint ebben a helyedbe lennék, biztosan vigyáznék magunkra és inkább kiélvezném a maradék pár hetet. Kitartás, mindjárt vége!
2009. okt. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
amit nagyon muszáj csak azt csinálj, bár nekem ényegesen jobb volt a méhszájam, de végig feküdtem. a tornát azt hagyd abba, amúgy nem is hat hét, hanem csak egy hónap, mert akkor már nem lesz koraszülés...szóval addig pihi szerintem délelőtt is, mert semmi nem éri meg, hogy az intenzív előtt izgulj a babáért...
2009. okt. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tornát szerintem is hagyd abba. A házimunkát apródonként csinálhatod, de nagyon módjával. Amikor csak teheted feküdj le pihengetni. Vigyázz magatokra, 2 hetet húzzatok még ki valahogy...
2009. okt. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is 2100-as a méhszájam a 33. hét óta. A dokim azt mondta: ágynyugalom, pihenés. Én viszont ugyanolyan intenzitással végzem a házimunkát, mint eddig a 8 hónap alatt. Egyedül vagyok az egész lakás takarítására, nem tehetem meg, hogy nem csinálok semmit. :-( Hetente 2-szer végigmegyek az egész lakáson és egyáltalán nem esik rosszul, és nem is történt semmi baj. A legnagyobb aggodalmam, hogy vajon nem túl hangos a porszívó a kisbabámnak? Az én véleményem, hogy nem kell mindenáron eltunyulni. Én azt tartom, hogy a baba velünk együtt erősödik, ha mi is úgy alakítjuk. Nagyanyáink idejében sem volt semmiféle cervix-kód, meg ilyen hülyeségek. Nem is tudtak róla, ha esetleg megrövidült a méhnyakuk és/vagy kinyílt a külső méhszájuk, mégis a 9. hónapig dolgoztak. Nagyim még a vonat után is futott 8 hónaposan apukámmal, a 21 éves húgom naponta ácsorgott a konyhában órákhosszat, gyártotta a kelt tésztából gyúrt süteményeket 9 hónaposan. Anyák és babáik pedig hatalmasak és életerősek maradtak/lettek. Tudom, hogy a kockázatot érdemes elkerülni és ma már még a széltől is óvják a babákat, de nekem nem ez az elvem. 22 éves, 35 hetes, egészséges kismami
2009. okt. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!