Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti óriási takarítást rendeztek...

Ti óriási takarítást rendeztek mielőtt haza viszitek a babátokat? Ablakpucolás lesz?

Figyelt kérdés

3. babánkat várom, háztartásom úgy érzem tiszta,rendezett...persze 3 gyerek mellett ez elég erőfeszítés, de amit tudok megteszek hogy mindenünk rendezett-tiszta legyen. Most albérletben vagyunk, kb augusztus végén elköltözünk a saját házunkba.Anyukám eljött hozzánk (messzebb lakik) és mondta hogy ha most hétvégén megyünk hozzá el kellene hozni a létrát hogy megpucoljuk az ablakokat, meg nagytakarítást csináljunk még a baba születése előtt...(pár hét van még hátra)...de mondtam neki hogy nagytakarítást meg ablakpucolást én nem akarok rendezni mert a baba születése után költözünk a saját házunkba, épp elég meló lesz a költözködés,rendetlenség meg amúgy sincs, kb egy héten 2 szer portalanítok, minden nap porszívózok(vagy 2szer) és felmosok...hova csináljak nagytakarítást ??...

erre Ő azt mondta hogy hát tiszta lakásba hozzuk haza a gyereket, hogy jó lenne megcsinálni...

ez nekem elég rosszul esik mert küzdök eleget a rendért, így is tiszta lakásba hozzuk haza, csak nem lesz az ablak megpucolva...szerintem ez nem olyan nagy dolog...

Ti hogy vagytok ezzel ?

Óriás takarítást rendeztek mielőtt haza viszitek a babátokat ?

Lehet én vagyok érzékeny de elég rosszul esik hogy fényesre súrolná a lakást (ami mellesleg amúgy is tiszta szerintem)...a másik hogy ebbe szerintem neki nem kellene beleszólni...


2013. júl. 9. 21:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ti amúgy (főleg többgyerekesek) mennyire stresszelitek magatokat a takarításon ???
2013. júl. 9. 21:34
 2/12 anonim ***** válasza:
igen
2013. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

3 gyerek mellett, olyan a takarítás, mint hóesésben a hólapátolás. :)

Nálunk állandóan csatatér van 6, 3 és 1 éves gyerekeim vannak :D persze próbálok tisztaságot tartani, de pl ma is porszívózás után szórták ki a gabonapelyhet és hasonlók. Én ablakot nem pucolnék amúgy meg én is így vagyok, hogy minden nap megcsinálom amit meg kell, nincs olyan kimondott nagytakarítás..

2013. júl. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Figyelj a nagyik már csak ilyenek. Nálunk konkrétan ablak pucolás nem volt, de minden más igen a kórházi hazajövetel előtt i napon por törlés, függöny mosás, virágok letörölgetése, új ágynemű húzása(ez aznap délelőtt), porszívózás (aznap), felmosás (aznap), ja és mellette finom húsleves megfőzése. :D



Én ezeket a költözés ellenére mindenképp megcsinálnám, mert egy új kis élet érkezik haza, hiába tiszta a házatok/lakásotok ezeket érdemes a hazaindulás előtti napon megcsinálni. Hagyd hagy csinálja hisz Te úgy is bent leszel 3-5 napot és addig leül a por mindenhova.


Ja és mindenképp megkérném, hogy segítsen az új ház beköltözésénél is pakolni, takarítani, gyerekekre figyelni, főzni...bármire hisz akkor több női kézre van szükség. Szintén költözés előtt állunk mint Ti csak nálunk előbb a költözés utána érkezik a baba.


Örömteli pocakos napokat, könnyű szülést, gyors költözést! :D

2013. júl. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
kedves második akkor érted miről beszélek :)) nálunk sem létezik nagytakarítás, hanem nálunk a takarítás egy véget nem érő munkafázis...hol ezt, hol azt csinálok meg :) és tényleg nem tudnék eleget takarítani mert mindig jön valami...
2013. júl. 9. 21:48
 6/12 anonim ***** válasza:

Mivel új lakásba költözünk, igen, lesz nagytakarítás, a-tól z-ig. Egyébként ezt a takarítást akkor is meg kellene ejteni, hogyha nem lenne baba. Így azért alaposabb leszek, persze. Nyilván, ha már ott lennénk, és meglenne az alap tisztaság, nem rendeznék ilyen hipertakrítást, inkább egy szokásos "ünnepek előtti nagytakarítást" vinnék véghez, hogy azért tényleg tisztaság legyen, rend, és a szülés utáni napokban ne ez legyen a legnagyobb bajom. Persze, ha még hozzá adnék még két gyereket, igazából tényleg nem látom értelmét, hogy előre nagytakarítást csináljak, hiszen mint írták is, ez kb. annyit ér, mint hóesésben a hólapátolás.

Szerintem, ha az alapvető higiénia megvan, márpedig gondolom, hogy két gyerek mellett megvan, (annak ellenére, hogy nem mindig sikerülhet rendet tartani) és te is ezt írtad, akkor olyan, mint ablakpucolás, szerintem, nem éppen a létfontosságú kategóriát képezi.


Vagy ha esetleg édesanyád ennyire szorgalmazza, akkor pár ismerőst hívjon ő maga össze, és intézze el a dolgot, de nagy pocakkal ne te létrázz! Másodsorban meg a te házad, a te várad, és azt, akkor, illetve ott takarítasz, ahol te jónak látod. Ha anyukád megsértődik, akkor mondhatod, hogy szerinted így jó, és akinek nem tetszik, ne nézzen az ablakotokra. :)

2013. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

kedves 3. válaszoló :


Azért nem hiszem hogy a nagyi végig gondolta ezt, mert a 2 kicsi mellett tuti nem tudná egyedül megcsinálni , mAX Míg itthon vagyok :)))

de annyira kifárasztanak így is a hétköznapok, a takarítás, futkosás a gyerekek után hogy azt az időt amíg eljön nem azzal szeretnék tölteni hogy létrázunk meg függönyt mosunk :DDD

egyszerűen szeretnék lazítani, magunkra koncentrálni.....


A beköltözésnél szívesen veszem a segítséget, meg takarítást de hogy én még itt is mindenen végig menjek ....


így is amit lehetett szépen elrendeztem...


és köszönöm a válaszokat!! :)

2013. júl. 9. 21:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk biztos lesz egy nagyobb takarítás, de leginkább azért, mert felújítás előzi meg a baba születését. Én úgy gondoltam, hogy inkább fizetek 1-2 embernek, hogy segítsenek, mert tudom, hogy nem bírnám egyedül. Első babám lesz, de én így sem görcsölök rá a takarításra. Egyfolytában takaríthatnék, moshatnék a 110 nm-es lakásban, és akkor még egy tál ételt sem főztem meg...
2013. júl. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! 6 és 4 éves fiaim vannak, plusz egy mászó 11 hónapos fiúcska. Na nagytakarítás az nálunk sincs:-)) Folyamatos rendrakásban, takarításban és pakolásban vagyok.. Az ablak pucolást meg ne is említsem. Tavasszal volt utoljára, meg most a hétvégén jutottam hozzá. Akár hiszed akár nem Karácsony óta a múlt héten tudtam letakarítania szekrények tetejét!!

Na szóval, ne aggódj az ablak miatt-se! Főleg ha költözés előtt álltok! Tisztának így is tiszta a lakás, akkor meg ne idegeskedj!! Tavaly mielőtt szülni mentem, csak a rendes takarítást csináltam meg. Ha otthon van az ember lánya a gyerekekkel folyamatosan van takarítva, pakolva, őrületes nagy kosz nincs.

Próbáld mindezt elmagyarázni anyukádnak.

Jó babavárást és szülést neked!!

2013. júl. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is a harmadikat várom, és rendmániás, tisztaságmániás vagyok, de bizony ekkora hassal ebben a kánikulában én már nem bohóckodom ilyesmivel. Amit tudok, még a szülés előtt megcsinálunk, erkélyt, fürdőt, wc-t, konyhát, szép apránként csinálgattam, kb 2 hónapja ablakot pucoltunk, függönyt mostunk, hetente kétszer felporszívózok, és letörölgetek mindent, nekem ennyi, ami még belefér. A baba ágya tiszta, kimosva, kivasalva minden, ő úgyis ott lesz. Anyukám idős, őt biztos nem hívom segíteni, a férjem meg amit meg tud, megcsinál. Szülés után meg majd folytatgatom, ahogy bírom. Mivel se kupi, se kosz, én nem aggódom, szerintem te se tedd, két nagyobbacska mellett terhesen nem lehet már extra dolgokat elvárni!

Jó szülést, és épp elég lesz a költözés is!

2013. júl. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!