Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz hogy a babának a simogatá...

Igaz hogy a babának a simogatásra kellene reagálnia egy kis mozgással? Az én babám van hogy visszarúg egyet ha simizem a hasam, de nagyon sokszor nem. Ez ugye nem jelent valami bajt? 26 hetes km

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert tényleg azt olvastam valahol hogy ez a simi-rúgás kapcsolat tükrözi a baba egészséges szellemi mivoltát.Remélem nem így van. Ti hallottatok már erről?
2009. okt. 18. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

persze, ha épp nem alszik szegényke, akkor te sem reagálsz a simogatásra bármennyire is egészséges a szellemed, és a kicsik a nap nagy részét átalusszák a pociban pláne ebben a korban még!


nyugi, annak is örülni kell, ha néha válaszol. az olyan oldalakat meg, ahol ilyeneket írnak csak mérsékelten kell komolyan venni!

2009. okt. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én olyat csináltam pár napja, mikor ébren volt, hogy vakargattam a hasimat, ő meg visszarugott. Ezt játszottuk pár percig. De nem mindig reagál erre sem.

25 hetes vok

2009. okt. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a 2. babámat várom, az első gyermekemnek nagyon úgy néz ki, hogy tökéletes volt már méhen belül is a szellemi fejlődése, sőt, néha talán rafináltabb is, mint kellene. :_)

Ennek ellenére a pocaksimogatásra vagy reagált, vagy nem. Sokat én erre nem alapoznék, mert néha meg akkor rendezte a legnagyobb bulit bent, amikor hozzá sem értem a pocimhoz, vagy terelve volt a figyelmem és épp nem is rá koncentráltam.

Most a 2. babánál is ezt tapasztalom.

2009. okt. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is 26 hetes vagyok. Nálunk eddig apa kezére általában reagál (csak lefekvéskor simizi a pocim, amikor a babánk is ébren van), az enyémre már kevésbé. Gondolom engem már jobban megszokott. És tegnap este először játszottak. Apa (finoman) megbökdöste a pocim, a kicsi pedig odamászott és visszarúgott. Ezzel vagy 5 percig szórakoztak, utána gondolom a pöttömke elvonult aludni. Szerintem minden baba más. Az enyém nagyon aktív, rengeteget mozog. Ne aggódj, a Tied biztos nyugisabb baba lesz kint is -ami nem lesz majd hátrány:).
2009. okt. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz, én nem most szültem már, 11 éves lesz a kisfiam.

Akkor még nem volt ennyire ismert , hogy a baba-mama tud kommunikálni már terhesség alatt is.

Sőt, egyesek egyenesen kiröhögtek, mikor meséltem, miket csinál a kisfiam a pocimban.

Nálunk szinte szertartásszerűen folytak ezek a "beszélgetések".

Déluáni pihi alatt pl., mikor az akkor 8 éves kislányommal lefeküdtünk, a pocilakóm folyamatosan rugdosott, amikor a lányom az ölembe feküdt.

De Csak a lányomat!

Mindkét fiammal kipróbáltuk, ha ők feküdtek mellettem, soha meg sem mozdult.

Aztán este lefekvés után, mikor már mindenki aludt, én megsimogattam a hasam egy bizonyos pontját, és a baba

visszarúgott.

Ez minden nap így volt, szülésíg.

A fiam szülés után sem sírt, csak nyöszörgött, míg rám nem tették, utána sem volt sírós baba.

Szemkontaktust az első szoptatás alatt felvette velem, olyan áthatóan nézett, hogy azt soha nem felejtem el.

Mintha vizsgáztatott volna.

Mai napíg sokkal bensőségesebb a kapcsolatunk, mint az első 3 gyerekemmel.

Üdv.

2009. okt. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!