Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan, mivel altatjátok...

Hogyan, mivel altatjátok vissza a gyerkőcöt éjszaka? Arra gondolok, amikor sírva kel és magától, vagy mondjuk simogatásra nem alszik vissza.

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
A lányom14 hónapos koráig cicivel aludt vissza minden éjjel.
2009. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miénk csak és kizárólag (simogatás, ölelgetés és puszi után) teával a babakocsiban ringatva (tápszeres, nálunk sajnos nincs cici). 9 hónapos.
2009. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon sír, akkor felveszem megvárom míg a kezemben megnyugszik (1-2 perc), utánna visszateszem. Ez elég szokott lenni. Ha mégsem, akkor arra gondolok, hogy az inye fájhat és azt kezelem, akkor már tuti, hogy elalszik, ha visszateszem az ágyába.
2009. aug. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bedugom a cumit és már alszik is tovább.Mikor már mélyebben alszik kilopom tőle.Be vált ez a módszer. Amúgy nem cumizik csak alváshoz használja.
2009. aug. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

víz és cumi

a "cicivel" visszaaltatás a lehető legrosszabb

2009. aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sehogy, sosem ébred meg éjjel. Ha napközbeni alvásnál megijed valamitől, akkor szokott esetleg ébredni (sziréna, hangos teherautó séta közben), de kb 10 másodperc nyekergés után vissza is alszik. Eddig cumizott, de egy hete már azt sem kéri, kiszedi a szájából (5 hónapos kisfiú). Szerintem ne kapkodd ki, max simizd meg kicsit és beszélj hozzá, különben sosem tanulja meg, hogy kell egyedül elaludni.
2009. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5 hónapos kisfiú anyukájának üzenem, hogy nálunk is így volt 6 hónapig. Szinte sosem kelt fel éjjel... de most bepótolja..
2009. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is az 5 hós baba anyukájának üzenném. Nálunk is ugyan ez volt. A cumi nem kellett neki. Csak beraktam az ágyába és elalvásig szépen eljátszott magában. Nem is kelt fel egyszer sem. Utána amikor 6 hós elmúlt ez megváltozott. Már nem akart egyedül elaludni és sokszor a cumi sem segített. Úgyhogy kezhettem előröl a tanítgatást az egyedül alváshoz. Most 8 hónapos, és amikor felkel éjjel, akkor gyorsan cumi vgy víz és szerencsésebb esetben alszik tovább. De jártam már úgy h. nem akart aludni, hanem őkegyelme játszani óhajtott. Hát ez nekem 1,5 óra nemalvásomba került. Van ez így.
2009. aug. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az 5 hónapos baba anyukája vagyok. Köszi a biztatást :D Nem volt korhatár irva, ezért válaszoltam a kérdésre. De őszinte leszek, nem az a tipus vagyok, akiből hülyét csinál a gyerek, mert ő éjjel inni vagy játszani akar. Éjjel alszunk, úgyhogy ha fel is ébred, én bizony nem fogok ugrálni, majd csak leesik neki. Az elalvást most kellett már újra tanulnia , mert folyton bepörgött előtte, de az kb 4 nap alatt már megint megy, mint a karikacsapás. Azt tudom, hogy minden új mozgással újra gondok vannak az alvással, de szerintem azért vannak fokozatok, anyuka mennyit ugrál és miért.
2009. aug. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az egyik előttem szolóhoz, 6 hónapos koráig kiválóan aludt a babám.Nem is kellett a cumi nekünk se addig. Azt hittem mindig így lesz és én is ilyen magabisztos voltam. De később rá kellett jönnöm, hogy a gyerek változik.6-7 hónapos kora körül elkezdtük a hozzátáplálást az megzavarta az alvásunkat. És mire a gyomrocskája hozzá szokot a szilárd táplálákhoz addigra jöttek a fogak. De nem panaszkodom mert mg így is sokkal kevesebbet kell fel mint másnak a gyereke. És ha ébred is akkor csak cumi és alszik is tovább .Hála ez is ritka. De igen is a rágófogakkal megszenvedtünk akkor éjjel többször megriadt a fájdalomtól.
2009. aug. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!