Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi epepangâs? Lehetség...

Terhességi epepangâs? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Már egy jó két hete viszket mindenem. Nem múlik el semmitől sem!És akkor olvastam a netem az epepangàsról. Az utolsó vèrvètelem egy màsfèl hete. A doki azt mondta hogy jó az eredmèny, de a SGOT/ASAT , SGPT/ALAT is magas lett. szerintetek?

Az ASAT 38 ( normàl èrtèk 2-35)

Az ALAT 51 ( n. èrtèk 2-45)

segìtsetek mert megőrülök a viszketèstől!!!!



2013. júl. 14. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... nekem is volt és egyetlen tünetem csak az volt, hogy megőrültem a viszketéstől, de az értékeim magasabbak voltak (most kikerestem: 90 és 144). Sajnos lehet, hogy azóta neked is emelkedtek, ha megoldható, kérj minél hamarabb újra egy vérvételt akár a háziorvostól. Ha beigazolódik (remélem, nem), Ursofalkot lehet rá szedni, lassíthatja (nőgyógyászok nem szokták tudni, én sem kaptam... :( ).
2013. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ès volt valami problèmàd a szülèsnèl? amugy a 38 hètben vagyok
2013. júl. 14. 21:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem ez a 35. héten kezdődött, kórházba is fektettek megfigyelésre (kétnaponta vérvétel, ultrahang - baba és belgyógyászat -, naponta NST), majd a rossz értékeim miatt a 38. héten megcsászároztak. Egészséges babám lett.

Egy másik "viszketős" lány is volt az osztályon, aki már sárga lett még magasabb értékekkel és neki indították.

Gondolom, egyéni elbírálás függvénye (talán milyen magasak az értékek, mikor kezdődött, nyitva van-e már a méhszáj, szült-e már és hogyan... ).

Viszont néhány netes cikk szerint - elnézést az ijesztésért - cholestasis esetén a 38. hét után kevesebb kockázattal jár befejezni a terhességet (de nem vagyok orvos!). Érdemes ezt a fórumot elolvasnod: [link] sokféle tapasztalat van összegyűjtve.

2013. júl. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!