Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32. hetes kismama vagyok és...

32. hetes kismama vagyok és gyenge menstruációs fájdalmaim vannak alkalmanként, ez mitől van? Kb 3. napja érzem!

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

jósló fájás, készül a szervezeted a szülésre

ez nem jelenti azt ,hogy előbb fogsz szülni

2013. júl. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pihenés és Magnézium! Nekem egész terhességem alatt voltak ilyen tüneteim, ez csak annak a jele, hogy történik valami odabent (növekszik, mozog, nyúlnak a szalagok stb.) Nem kell aggódni nincs baj, de szólj az orvosodnak és ő fog írni /mondani magnéziumot. Nekem a Magnerot (3x1) várt be, de majd megmondja a dokid melyiket szedjed és mennyit. És amikor ilyen van akkor lehetőség szerint pihenj le amíg egy kicsit csillapodik az érzés.
2013. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt, kb. ilyenkor kezdődött el. A nőgyógyászomtól rákérdeztem, és azt mondta, hogy ez lehet akár jósló fájás is, miszerint a szervezet szépen lassan elkezd felkészülni a majdani szülésre, próbálgatja magát, de amíg ez csak 1-2 percig tart és szórványos megjelenésű, addig teljesen normális. Illetve lehet az is, hogy a szervezet kezd már fáradni, kimerülni, az izmok gyengülnek, a teher nőttön nő, és ez okozhat hasonló fájdalmakat. Mindenesetre én azt mondom, hogy te is kérdezz rá az orvosodnál. Én nem látok beléd, és mikor szóltam, engem is megvizsgált (zárt méhszáj, minden okés...), hogy biztosan kizárja a szülés megindulásának tényét. (Bár biztos vagyok benne, hogy nálad sem lesz gond, de önmagad megnyugtatására is jobb, ha az orvos mondja ki a szakvéleményt, nem mi, laikusok.)


35 hkm

2013. júl. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,voltam dokinál hétfőn és az égvilágon semmit nem mondott a doki csak annyit ha erősödik akkor ir fel no-spát! Cx:2100 a mészáj vizsgálatom!
2013. júl. 16. 21:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Cervix 2100, tehát picit rövidült a méhnyak, és meg is nyílt egy csöppet... Ettől még túl is hordhatod, de vigyázz azért, tényleg pihenj sokat, lehet, hogy nagy babuci és a súlya nehezedik a méhszájra, oldalt fekvés, amikor csak teheted!!! :)
2013. júl. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
0%
A terhesség alatt vannak alhasi panaszok, hiszen benned egy kis baba növekedik, de egyértelműen egy kis sporttal tudod enyhíteni, azért nem ajánlóm a fájdalom csillapítót, mert az árt a babának, de a sport nem...illetve minden félképpen menj orvoshoz, mert más is közbe jöhet pl: fel fázás stb, de ne aggódj hanem sportolj....
2013. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hááát... sport...?! Legfeljebb kismamajóga, az is óvatosan. Mozogni nagyon fontos, de a "sport" szót esetedben elfelejteném... :/ Pici úszás, az sem túl hideg vízben, mert az is összehúzódásokat okoz, a meleg víz meg hemzseg a baktériumoktól... szóval nem egyszerű. Séta, legfeljebb, meg kímélő tornagyakorlatok. Ne felejtsük el, hogy a "menstruációSZERŰ" fájdalmak terhesség idején NEM menstruációs fájdalmak, amiket kiválóan enyhít a sport!!!!!!!
2013. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én sem ajánlom, hogy kezd nagy sportolásban, főleg, hogy picikét nyitva is van a méhszájad. Persze nem kell 24 órát feküdni, de futó versenyen sem most kellene indulnod. A gyógyszer pedig nem árt a babának. nyilván csak akkor szedd be mikor szükségesnek érzed, de semmi baja nem lesz a babának tőle.
2013. júl. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szió!


Én csak a magnézium miatt írok , láttam az egyik válaszoló írta , szedjél igen az jót tesz , én is szedem. De úgy tudom hogy 34 hétig lehet szedni.


[link]


magnéziumot is, de csak a szülés előtti hatodik hétig, mivel szülés alatt már igencsak szükség lesz a méhizomzat összehúzódására.


33+3 hkm

2013. júl. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,szedek magnéziumot a magnezium citritet! De lehet meg kellene emelni az adagot!Utolsó...34.hétig lehet szedni!? Én meg azt tudtam hogy a 36.hétig!
2013. júl. 17. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!