Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhesen 1 csepp...

6 hetes terhesen 1 csepp barna váladék? SOS? SOS?

Figyelt kérdés
wc-zés után,a wc papíron egy nagyon halvány csík látszott,ugye ez nem vetélés?holnap megyek nőgyógyászhoz,még menthető a babám ugye?Nagyon félek,volt valakinek ilyen?Remélem gyógyszer segít.lehet felfázás?5-10 percenként pisilek.Ez is okozhatja?
2013. júl. 16. 22:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez nem vetélés!

Lehet hogy felfáztál igen.

2013. júl. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
reggel azonnal megyek orvoshoz,nagyon remélem,hogy gyógyszerrel kezelhető lesz a dolog.Nem görcsöl erősen a hasam,csak úgy ahogyan eddig,az a tipikus feszülés néha néha.
2013. júl. 16. 22:19
 3/16 anonim ***** válasza:
Én 5 hetes vagyok kb. 8 napja barnázok. Szerintem nincs baj, de mindenképp beszélj orvossal. Nekem azt mondta az orvos a klinikán, hogy korai terhességnél előfordulhat, de jobb félni mint megijedni.
2013. júl. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
De ne idegeskedj mert az jelenleg többet árt mint használ.
2013. júl. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
megpróbálom megnyugodni!köszönöm.De várom még a véleményeket.
2013. júl. 16. 22:23
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem is volt 6, de még 7 hetesen is. Az illetékes pocaklakó pedig éppen most is fészkelődik, és makk egészséges, 35 hetes. Nem kell halálra rémülni, a barnás, rózsaszínes folyás nem csak a vetélés jele lehet. Többnyire teljesen természetes, élettani jelenség és a nőgyógyászomat idézve, 10 kismamából 6-7 biztosan tapasztalja. Számtalan oka is lehet. (Mivel én bokáig tojtam magam először, hidd el, utána néztem jó alaposan. :))

- Lehet egyszerűen az, hogy a szervezeted emlékszik a menstruációra, és megpróbálkozik vele. Ugyan hormonális gubancba kerül, és így rendesen nem tud megjönni, de pár cseppnyi rózsaszínes vagy barnás folyást tud produkálni. (Van egyébként, akinek rendesen megjön a terhesség alatt, szépen, időre, ahogy azt egyébként is.)

- Maga a beágyazódás folyamata sem zárult le még ilyenkor. Gyakorlatilag a kis embrió még igyekszik még mélyebbre fúrni magát, és ilyenkor előfordul, hogy egy kis méhnyálkahártya leválik, vagy pár gyengébb ér elpattan, és ez okozza az ijesztőnek tűnő folyást.

- Előfordulhat, hogy a babád éppen próbál csatlakozni a vérkeringésedhez, ez az előzőekhez hasonlóan megbontja a vérkeringésed, pár gyengébb, vékonyabb ér elpattanhat. Ilyenkor is barnás vagy rózsaszínes folyás jelentkezik.

- A terhesség egyik természetes velejárója lehet, hogy kissé megemelkedik a vérnyomás, és néhol elpattannak a gyengébb erek. Nálam például nem ritkán orrvérzés is jelentkezett. Normális jelenség, hogyha a méh erei közül néhány gyengébb ilyenkor "felmondja" a szolgálatot és ezzel szintén ilyen jellegű folyást okoz.

- Okozhatja a hormoningadozás. Hatalmas változás történt a szervezetedben és nem megy ám csak úgy egyik pillanatról a másikra az átállás. A kis hormonális zűrzavar miatt is kialakulhat ilyesmi.


Én magnéziumot kaptam, amit egyébként is kell kismamaként szedni, illetve egy vitamin alapú, ereket erősítő készítményt, a Rutascorbint. (Vas+C-vitamin, leginkább. Vény nélkül kapható, pár száz Ft.)


Szóval fel a fejjel, tessék nyugodtan aludni! Tapasztalatból mondom, nem kell megijedni. Én is megijedtem, mondom, bokáig tojtam magam, a legközelebbi kórház ambulanciájáig meg sem álltunk! De mikor felvilágoltak, hogy semmi baj nincs, és elmagyarázta az orvos, a rá következő héten jelentkező alkalomnál már nem volt pánik, csak a 100%-os biztonság kedvéért mentem el orvoshoz, de tudtam, hogy nem lesz baj.

2013. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
megnyugtattál,azóta se találkoztam a barnával hál' Istennek.Nagyon jó amiket leírtál,biztos sokaknak tanulságos lesz.Elmegyek ma reggel orvoshoz,hátha lesz már szívhang is,és megnyugodhatok.Remélem ír majd vmi gyógyszert és nem jön elő ez a rém még 1x!
2013. júl. 17. 03:40
 8/16 anonim ***** válasza:
Én kb. a 4.-5. héttől "barnáztam", nem is olyan keveset, mint te. Az 5. héten mentünk orvoshoz, sárgatest hormont kaptam és vitamint. Szép lassan megszűnt, most 13 hetesek vagyunk, és minden rendben! Az előző terhességemnél ilyen nem volt, de hát mindegyik más...Ne aggódj, a mai nap folyamán mindenre fény derül:) Egyébként első körben én is a felfázásra gyanakodnék.
2013. júl. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
hát bízom benne kedves válaszoló,hogy nekem is kezelhető lesz gyógyszerre és velünk marad a kicsi.
2013. júl. 17. 06:30
 10/16 anonim ***** válasza:

Ne félj nem lesz baj ..))

Én a 9-13.hétig véreztem barnáztam babám jol van már 3 és fél éves...))

Gyógyszert nem kaptam....

2013. júl. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!