Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit esztek babaátok és a...

Ti mit esztek babaátok és a magatok egészségéért?

Figyelt kérdés

Nem a terhesvitaminokra és egyéb "gyógyszerekre" gondolok, ha nem élelmiszerre.

Én nem fogyasztok édesítőszert tartalmazó ételeket/italokat, vettem Ferro Flavonoid lekvárt amiben vas és folsav is van, próbálok sokféle és sok gyümölcsöt enni, heti legalább egyszer eszek halat, csak itthon főzött ételt eszek (nem menzai, nem gyorsétkezdei), havonta egyszer veszek kálciumot és D3 vitamint tartalmazó bio gyümölcslevet. Ezeket leszámítva viszont maradtam az átlagos étkezésemnél.

Arra vagyok kíváncsi, hogy ti is foglalkoztok e a táplálkozással, ha igen akkor mi az a plusz ami terhesség előtt nem volt most pedig van.



2013. júl. 17. 12:54
 1/9 petera6 ***** válasza:
100%

Én semmi ilyesmit nem figyelek. Továbbra is vegyes étkezésen vagyok, szeretek mindent, és ugyanazokat eszem továbbra is, csak tatárbifszteket nem (hús, zöldség, gyümölcs, tejtermék, tészta, stb jöhet).


30hkm

2013. júl. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanazt eszek mint eddig, csak jobban átsütve. Ma voltam a védőnőnél és só és füszermentes diétára fogott. Nem tudom hogy fog menni :) szóval ugyanazt csak füszerek nélkül. 28 hkm
2013. júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet még több zöldséget,gyümölcsöt eszek, az orvosom nem is örül,ha egy kismama vitamint szed,ő is azt mondja, ha a vérkép jó akkor nem kell,csak sok zöldség,gyümölcs!
2013. júl. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok gyümölcsöt, tejterméket, zöldséget fogyasztok, igyekszem sokkal többet inni. (Mielőtt babás lettem 1-2 nagyobb pohárnyi vizet ittam, míg most igyekszem megerőltetni magam, hogy azért legalább 1-1,5 L lemenjen. Az eddigiekhez képest is haladás.)

Biotermékekre nem igazán költök. Szerintem, az egyszerű, mezei gyümölcsöknél nincsen jobb "bio" termék.

Minden nap igyekszem főtt ételt enni, ha kell menzából, mert bizony költözünk, a konyhám nincs kész, főzni nem tudok. Házi főtt ételért nem rohangálhatok mindennap anyóshoz és anyukámhoz. Több halat fogyasztok, és minimalizáltam a nassolást. Igyekszem kerülni a cukros üdítőket, helyette sima vizet iszom, amikor lehet. Figyelek a változatos összeállítású étkezésre. (Legyen a napi kosztban zöldség, gyümölcs, péktermék, tejtermék, némi hús.) Illetve igyekszem annyit enni, amivel kényelmesen jól lakom, de nem eszem túl magam.

Ezen kívül leszoktam egy rossz szokásomról és nem iszok egy kortynyi energiaitalt sem.

2013. júl. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kialakult a terhességi cukor nálam, el kellett hagynom mindent amiben cukor van, és sajnos a tehéntejet is. (sajt, túró, joghurt mehet) Összességében pedig azoktól az ételektől jók az értékeim, amik egyszerűek. Tehát minél naturálisabb. Ez egyben a legegészségesebb is. De azért egy jó somlóira már nagyon vágyom! :-)
2013. júl. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a továbbiakat! Én sem vagyok a bio kaja elhivatottja, ez az egy gyümölcslé amit megveszek havi egyszer. Számomra az a bio amit a kertben leszedek, nem az amire rá van írva, hogy bio. A folyadék fogyasztással nekem is problémáim vannak, terhesség előtt volt, hogy 2-4dl folyadékot ittam egész nap. Erre én is próbálok oda figyelni, de napi 1-1.5L nél több nem megy le, még akkor sem ha levest is főzök. Próbálok sok dinnyét enni mert abban legalább van folyadék. Valamint most készítettem nyári almából almalevet. Olyan csúnyák azok az almák és csak úgy potyognak a fáról, de lének pont jó.
2013. júl. 17. 17:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
En sokat foglalkozom a taplalkozassal, de ezt mar a terhesseg elott elkezdtem, mar korabban sokmindenen valtoztattam. Orvosom egyetertesevel a koraterhessegben csak folsavat szedtem, illetve most a 25. hettol jodot a pajzsmirigyem miatt. A terhesseg elotti tudatos taplalkozasomhoz kepest most a vasbevitelre figyelek jobban (mak, soska, spenot, husok...) illetve tobb gyumolcsot eszem, ez utobbit a nasivagy es a vitaminok miatt. Korabban a relativ magas cukortartalom miatt melloztem. De a cukrom szerencsere rendben, a terheleses 4,9 lett. Minden tudatossag mellett idonkent azert nem tudok ellenallni "egeszsegtelen" dolgoknak, es megeszem. De akkor is figyelek, h a napi megfelelo tapertek is bemenjen, meg ha ez plusz kaloriaval is jar. Tehat elsodlegesen nem (csak) az a celom, h ne hizzak (mert majd leadom), hanem h mesterseges vitamin nelkul mindkettonk egeszsegerol gondoskodjam.
2013. júl. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, es a dokim szerint a folsav is felesleges volt. Szerinte, ha heti 2x eszunk folsavban gazdag etelt, akkor nem lehet gond (pl brokkoli, karfiol stb)...
2013. júl. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29 hkm vagyok. Eddig nem szedtem semmi vitamint mint ahogy soha eletemben. Az egeszseges taplalkozas hive vagyok. Minden nap nyers vagy parolt zoldseg, kulonfele gyumolcsok, friss gyumolcsle, viz, sovany hus es hal, sovany tejtermekek. Persze az edessegrol nem tudok lemondani, :) Most elkezdtem szedni kulon vasat kalciumot es magneziumot.
2013. júl. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!