Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem tesz meg mindent a...

Miért nem tesz meg mindent a kismama születendő gyermeke egészségéért ha nem szedi az ELEVIT-et? Ha nem telik rá, de gyümölcsökre igen, akkor is felelőtlen anya vagyok (leszek)?

Figyelt kérdés
2009. júl. 11. 17:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Régen sem szedtek elevitet mégis egészséges gyerekek születtek én sem szedek elevitet.
2009. júl. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az Elevit jó, biztos van olcsóbb is. A lényeg egyébként a folsav és a jód, legalábbis nekem ezt mondta a doki.
2009. júl. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem, egyél kiegyensúlyozottan, vegyél halat piacon, stb. és ne legyen emiatt lelkiismeretfurdalásod.
2009. júl. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ezt értem. Folsav potom pénzért kapható JÓD meg NINCS az elevitben, csak a Gravidában. Tudom, mert pajzsmirigyes vagyok.

A kérdés valahogy akkor úgy szólna, hogy miért súlykolják bele a kismamákba, hogy rossz emberek ha nem szednek Elevitet???

2009. júl. 11. 17:37
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

Én inkább az ellenkezőjét mondanám. Aki Elevitet szed, az egyáltalán nem biztos, hogy felelősen gondolkodik. Egyre több vélemény, köztük szülészek véleménye is, hogy ez még káros is lehet, mert túl nagy súllyal születnek a babák.

Szerintem sokkal jobb a gyümölcs, de azért folsavat, vasat tényleg szedni kell. De ennyi. Nem műanyagot kellene enni terhesség idején.

2009. júl. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az összes magzatvédő vitamin marketingje úgy van alakítva, hogy azt sugallja hogy nem vagy elég gondos kismama ha nem áldozol ilyen készítményekre. Azt már kevésbé hangsúlyozzák, hogy kiegyensúlyozott táplálkozással a szükséges vitaminok nagy részéhez hozzájut a szervezet. A fejlődési rendellenességek megelőzése szempontjából igazából csak folsavnak és az E vitaminnak van kiemelkedő szerepe, amiket érdemes lehet külön szedni.
2009. júl. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kihagytam hogy két éve a fiam fejlődési rendellenesség miatt halt meg, pedig szedtem az Elevitet (terhesség tervezése óta). Ez háborít fel. Tehát értitek.

Ha nem szeded akkor felelőtlen vagy?

2009. júl. 11. 17:40
 8/20 A kérdező kommentje:

Mielőtt babás lettem folsavat szedtem és E vitamint, mind kettő külön kapható. Nem is szedtem mást. A jód miatt kell Gravidát, de nem esek túlzásba vele.

A pici fiam úgy néz ki egészséges. :) Most vagyunk 25 hetesek. :)

2009. júl. 11. 17:42
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban úgy gondolod, hogy minden szükséges dolgot beviszel a szervezetedbe akkor miért lennél felelőtlen, nem értem?!

Valóban nagyanyáink sem szedtek semmit és néha még enni sem volt mit de mi mégis itt vagyunk tehát a szüleinknek semmi baja.

Egyébként érdekelne milyen olcsóbb terhesvitaminról beszélt az egyik hozzászóló...

2009. júl. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A felelőtlent úgy értem, hogyha megnézed a reklámját, azt sugallja, ha nem szeded akkor nem teszel meg mindent a kisbabádért.....
2009. júl. 11. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!