Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetesen méhnyak polipot...

16 hetesen méhnyak polipot talált nálam az orvos. Ez befolyásolja a magzat fejlődését és ha rossz indulatú, akkor nem veszik el a babát?

Figyelt kérdés
Csak műtéttel távolítható el? És szülés után végzik, vagy terhesség alatt? Nagyon aggódom. Kérlek ha tudtok segítsetek!
2009. okt. 22. 08:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem a méhszájon volt polip a terhesség alatt. A doki azt mondta decidualis polypus a neve. Nem tudom neked is ez van e. A tapasztalatomat viszont le tudom írni. Sokat kellett feküdnöm a terhesség alatt, a babám fejlődését nem befolyásolta egyáltalán. A szülés közben pedig magától távozott semmilyen műtétre nem volt szükség. Ha van még kérdésed, írj, ha tudok, szívesen segítek.
2009. okt. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia. Csak most látom, hogy írtál. Nagyon köszönöm. Nekem azt mondta a doki, hogy méhnyak polipom van, 1 hét múlva kell érdeklődnöm, hogy jóindulatú-e vagy sem. Akkor nem befolyásolja a magzatot? Nem lehet beteg tőle? Akár fel is szívódhat?
2009. okt. 22. 09:30
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én dokim azt mondta, hogy ez a polipom a méhnyálkahártya kitüremkedése, és nincsen hatással a babára. Arra kellett figyelnem, hogy tényleg sokat feküdjek, a terhességemből 6 hónapot feküdtem. Azt mondta, hogy a szüléssel megoldódik a helyzet, nem kell műteni, de terhesség alatt nem piszkálják, mert nagy %-ban okoz vetélést, ha eltávolítják. Bízom benne, hogy neked is csak erről van szó. Ha teheted inkább menj táppénzre és pihenj amennyit tudsz. Könnyű mondani, hogy ne aggódj, én is végig aggódtam a terhességemet, de 10 hónapja egészséges kislányom született.

Nekem is lehetne egy kérdésem? H1N1 oltással kapcsolatban mi a véleménye a dokidnak és Neked?

2009. okt. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, amikor 8 hetesen mentem a dokihoz, akkor vette észre. Ő sem nyúl hozzá terhesség alatt, mert vetélést okozhat. De érdekes, mert nekem nem mondta, hogy feküdjek sokat - nem is tudnék a 15 hónapos lányom mellett... Amúgy írd be a google-ba, hogy méhszájpolip, kidob egy csomó infót. Nyugi, semmi komoly! Szülés után majd leveszik és kész! Ne aggódj! Minden jót kívánok!
2009. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Lehet, hogy azért kellett sokat feküdnöm, mert nekem ez a polip vérzett is egy kicsit, és kórházba is kerültem miatta egy hétre, úgyhogy lehet, hogy csak óvatosságból mondta a sok fekvést.
2009. okt. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. A H1N1-el kapcsolatban nekem a védőnő azt mondta, hogy semmiképpen ne adassam be.
2009. okt. 23. 10:25
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyébként 2 napja (amióta az orvos találta a polipot és megpiszkálta) van barnás folyásom. Ez bajt jelent?
2009. okt. 23. 10:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, de nekem pont a barnázás miatt kellett feküdnöm. Igaz az nekem csak 2 hétig tartott, mégis. Legalább most a hétvégén próbálj jó sokat pihenni, az nem árt. :)
2009. okt. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2009. okt. 23. 14:25
 10/12 anonim válasza:

Én 11. hetes terhes vagyok az orvos most állapította meg, hogy méhszáj polipom van.

Az a kérdésem,hogy ez a terhesség alatt növekszik-e(esetleg csökken a mérete?), most 5-10mm körüli?

Barnás, néha piros folyásom van, de nem mindig.Lehet ez melett dolgozni vagy a baba egészsége miatt a fekvés javasolt?Ha mintát vesznek belőle az ugye nem veszélyes?

2010. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!