Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés, ha valakinek...

Milyen érzés, ha valakinek fájásai vannak? Akinek magas a fájdalomküszöbe, az is észreveszi?

Figyelt kérdés
Pl. miben más, mint ha az ember sokszor, erősen keményedik egy nap?
2013. júl. 23. 21:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10-es, abszolút így érzek én is ahogy leírtad:)) Edzéseken én is olyanokat kapok a srácoktól, hogy másnap csak nézek, hogy atyaég mi ez a rengeteg sérülés, mokesz, szédülés és tényleg nem hat meg a dolog:) Olyan fájdalmakat bírtam már ki, hogy azt hittem mit nekem egy szülés:)))))))) Ennek ellenére esküszöm én vagyok a legszenvedőbb alanya a szülési fájásoknak :D (Egyébként ugyanez van tű-témában is.Televarrattam már magam úgy, hogy meg se kottyant, de ha vérvételen közelítenek felém a tűvel beszarok :D Persze a dokik sose hiszik el, h félek a tűtől, pedig így van) :) Tavaly edzésen a térdemben elszakadt 4 szalag.Esküszöm meg sem éreztem, csak egy roppanást hallottam.De mikor szúrni kellett a hasamba a vérhígító szurikat magamnak azt hittem ott halok meg:) Fura dolgok ezek tényleg:) Így elgondolkozva szerintem nem is lehet érdemben felkészíteni a kérdezőt semmilyen fájdalomra.Mindenkinek más, máshol, máshogy fáj jobban vagy kevésbé:) Majd ott kiderül ;)
2013. júl. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog ez a szülési fàjdalom.... Amikor szültem,aznap igen sokan szültek még,sokàig tartott a vajúdàs,így jó pàr anyukàt làttam,ês MINDENKI szenvedett! Màs kêrdés,hogy késöbb a csecsemõosztàlyon azok az anyukàk,akiket sajàt szememmel làttam õrjöngeni a fájdalomtól,arról papoltak,hogy nem is fájt annyira,õ meg sem mukkant,stb o.O' Utólag megszépülnek az emlékek (valóban törlõdnek agyunkból a fájdalom emlékei a fajfenntartàs miatt - amúgy màr kihalt volna az emberiség :D) ,de a szülês igenis fàj! Ajànlom kedves figyelmedbe Spock:A szülês fàj c. iromànyàt (google),nagyon tanulságos!
2013. júl. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
a szülés valóban fáj, de ha arra vagy kíváncsi, hogy a szülést jelző első fájásokat meg lehet-e különböztetni az erős keményedésektől, az én válaszom rá, hogy érzésben nem feltétlenül, de azért ezeknek a keményedéseknek a periodikussága elárulja, hogy ezek valójában fájások, amik hamarosan szó szerint is azok lesznek. az én szülésem a magzatvíz szivárgásával indult, ami után rögtön elkezdődtek a 10 percenkénti méhösszehúzódások, de azokat még alig éreztem, pedig 4 órára rá meg is született a babám. Ha nem is a fájdalomból, de az összehúzódások rendszerességéből, vagy egyéb jelekből tuti észre fogod venni, hogy szülni fogsz, ne aggódj.
2013. júl. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#12:

Nekem tényleg csak a vége fájt... nem "megszépült emlék", valóban így volt. Késô délutántól kezdôdtek a fájásaim, és még kádba is ültem, meleg vízbe, annyira nem tudtam eldönteni, hogy ez AZ a fájás e már.

Amikor pedig indított szülésem volt, akkor az elején annyira nem éreztem semmit, hogy kifejezetten azért sétálgattam, meg csücsültem a labdára, hogy érezzek végre valamit... (Pedig tágultam.)

Mire tényleg fájt, addigra már jött a kitolás...

2013. júl. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, mindenkit felpontoztam!


Azért tettem fel a kérdést, mert egyik ismerősöm is hasonlóról számolt be, mint amit a 14-es írt, hogy nem tudta eldönteni, fájásokat érez-e... végül szinte az utolsó percben ment be a kórházba, de akkor is csak biztos ami biztos alapon.

Nekem meg az utóbbi napokban nagyon sokat, fájdalmasan keményedik a hasam, hát gondoltam, inkább rákérdezek, kinél milyen ez.


Van két nagyobbam, akik császáros koraszülöttek voltak, velük lemaradtam a fájásokról, vajúdásról is, most szeretném mindezt érezni, átélni, de a dolgok pozitív oldalát is kérem persze! ;)


köszi még egyszer, aki akar, még írhat!

2013. júl. 24. 11:22
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem pontoztàl fel senkit :D
2013. júl. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

"Szerinted a válasz hasznos", ezt akkor miért írja ki vajon a rendszer? :)


Inkább a kérdésre válaszoltál volna, kedves. :)

2013. júl. 24. 12:45
 18/21 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de 2 császár után hagynak simán szülni? :o Ezt hogy érted el? Nekem is 2 császár volt, bár voltak fájásaim mielőtt császár lett.Most meg azt mondják 2 császár után már csak progis császár lehet, sima semmiképp.Még 3 hetem van a kiírt műtétig.
2013. júl. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Egy császár volt, akkor ikrek születtek 35 hétre. A dokim azt mondta, hogy van esély sima szülésre, ha minden rendben lesz, szerinte kb. 30-40 %. Úgy gondoltam, hogy ha tudatosan erre készülök, akkor bevonzom a jót. :)


Szóval én erre szeretnék gondolni, és így tervezem, hogy márpedig én simán szülök, időre született nagy babát, és ömleni fog a tejem, és kész. :) Remélem, nálatok is minden a lehető legjobban fog menni! Persze nyilván más, hogy neked már két műtéted volt, ott biztos nagyobb a kockázat.

2013. júl. 24. 14:30
 20/21 anonim ***** válasza:
Ó, már reménykedtem, h sikerülhet nekem is:)) Másodiknál hagyták volna simán, de őt meg túlhordtam és a végén mikor már kétszer indítottak és majd' 3 napig vajúdtam, közben azt hittem lekaparom a festéket a falról, közölte a doki h most már sok lesz inkább császár.Így meg 2 után már csak akkor van esélyem ha a kitűzött dátum előtt beindul a szülés és nem érnék be időben.Bár úgy is veszélyes lenne:( Na sebaj, a lényeg, h nem sok van már:) Neked meg drukkolok, h sikerüljön ;)
2013. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!